با فناوری جدید اپل، زیر باران هم می‎توانید با گوشی خود کار و تایپ کنیدکار با گوشی زیر باران،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
اپل حق امتیاز یک فناوری را دریافت می‌کند که به کاربران آیفون کمک می‌کند در باران هم بتوانند با گوشی هوشمند خود کار کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از فون آرنا، اپل به تازگی یک پتنت جدید از اداره ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا دریافت کرده است که می‌تواند استفاده از گوشی هوشمند را در زیر باران آسان‌تر کند. این فناوری، تغییر عملکرد یک دستگاه الکترونیکی در هنگام مواجهه با رطوبت نامگذاری شده است.

 

بر اساس گزارش فون آرنا، احتمالاً گوشی هوشمند فعلی شما هم در برابر رطوبت مقاوم ساخته شده، اما این ویژگی نوشتن و کار کردن با گوشی را در زمانی که صفحه نمایش یا انگشت شما خیس است آسان نمی‌کند.

 

اپل قصد دارد صفحه نمایش آیفون‌های خود را با میزان رطوبت محیط مطابقت دهد تا اختلالی در عملکرد آن ایجاد نشود. با این فناوری، چه باران خفیف باشد و چه زمانی که گوشی در آب غوطه ور است، می‌توان از آن استفاده کرد. ضربه‌های کاذبی که روی صفحه به دلیل وجود مایعات ایجاد می‌شود توسط فناوری ذکر شده در ثبت اختراع اپل، شناسایی و حذف می‌شوند.

 

کار با گوشی زیر باران،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

تصاویر مربوط به اسناد ثبت اختراع، یک برنامه دوربین آیفون را نشان می‌دهد که تنظیماتی را برای حالت‌های «خشک»، «مرطوب» و «زیر آب» ارائه می‌کند. بسته به حالت انتخابی، تغییراتی در رابط کاربری دوربین ایجاد می‌شود. به عنوان مثال، در حالت مرطوب، برخی از ویژگی‌ها از رابط کاربری حذف می‌شوند، در حالی که در حالت زیر آب، برخی از کنترل‌ها با دکمه‌های بسیار بزرگ جایگزین می‌شوند. این دکمه‌ها در زیر آب آسان‌تر فعال می‌شوند، اما عملکرد محدودی دارند.

 

نمایشگر گوشی هم عمق فعلی دستگاه را نشان می‌دهد تا کاربر بتواند گوشی خود را در محدوده‌ای که در مقابل فشار آب مقاوم است نگه دارد. اپل باید مراقب افزایش اندازه و تغییر مکان دکمه‌های رابط کاربری دوربین باشد تا مطمئن شود این مسئله باعث سردرگمی کاربران نمی‌شود.

 

البته باید گفت که اپل در طول یک سال، حق امتیاز اختراع‌های زیادی دریافت می‌کند و همه آن‌ها به فناوری که بلافاصله پیاده سازی شود، منجر نمی‌شود. هنوز مشخص نیست که آیا اپل به اجرای این پتنت در گوشی‌های خود تمایل دارد یا خیر.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------