پیام‌رسان سیگنال با الهام‌گرفتن از تلگرام، امن‌تر می‌شودپیام رسان سیگنال،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
سیگنال قصد دارد با بهره‌گیری از یک قابلیت قدیمی تلگرام، امنیت کاربرانش را بیشتر کند.

به گزارش زومیت، سیگنال در حال انجام آزمایشی است که به کاربران اجازه می‌دهد نام کاربری را به حسابشان اضافه کنند تا مجبور نباشند شماره تلفن خود را برای اتصال از طریق سرویس پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده، به اشتراک بگذارند. جیم اولیری، معاون مهندسی سیگنال، اعلام کرد که این آزمایش توسط یکی از انجمن‌های سیگنال در حال انجام است.

 

جیم اولیری همچنین اضافه کرد که این آزمایش در مرحله‌ی ما‌قبل بتا قرار دارد. مردیت ویتاکر، مدیر پیام‌رسان سیگنال، عنوان کرد انتشار رسمی این نسخه از اپلیکیشن موبایل سیگنال برای اوایل سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است.

 

راه‌اندازی حساب سیگنال همچنان مشروط‌ به استفاده از شماره‌ موبایل است، اما پشتیبانی پیام‌رسان‌ها از نام‌ کاربری برای ایجاد حساب به علت برقراری ارتباط به صورت ایمن، ویژگی مهمی تلقی می‌شود. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد با سایر کاربران بدون به‌اشتراک گذاشتن شماره‌ی خود ارتباط برقرار کنند.

 

تصویر فاش‌شده در ایکس اعلام می‌کند که کاربران سیگنال قادر خواهند بود نام کاربری خود را با استفاده از یک کد QR یا لینک منحصربه‌فرد به‌اشتراک بگذارند. کاربران می‌توانند پس از تشکیل حساب، از این راه برای ارتباط و برقراری تماس با دیگران استفاده کنند تا دیگر شماره‌‌ تلفن خود را با آن‌ها به‌اشتراک نگذارند.

 

سیگنال از سال ۲۰۱۹ مشغول آزمایش این ویژگی بوده است و حالا می‌تواند به‌لطف بهره‌مندی از نام کاربری، رقیب بهتری برای واتساپ و تلگرام باشد.

 

در حالی که ویژگی به اشتراک‌گذاری نام کاربری امنیت پیام‌رسانی را برای کاربران بالا می‌برد، اما خالی از عیب هم نیست؛ زیرا احتمال جعل هویت دیگران توسط کاربران بیشتر می‌شود.

 

اگر می‌خواهید این قابلیت را پیش از عرضه‌ی رسمی امتحان کنید، اولیری اشاره می‌کند که این امکان را دارید که در بستر اندروید، دسکتاپ و آیفون آن را تجربه کنید، اما فقط می‌توانید با کاربرانی که مانند شما نسخه‌ی آزمایشی را نصب کرده‌اند ارتباط برقرار کنید.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------