گوگل 3 روز دیگر اکانت‌ های غیر فعال را حذف می‌کندگوگل،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
طبق اعلام رسمی، گوگل در حال آماده‌شدن برای حذف حساب‌های غیرفعال جیمیل از ۱ دسامبر ۲۰۲۳ (۱۰ آذر) است. این اقدام حساب‌هایی را هدف قرار می‌دهد که در دو سال گذشته استفاده نشده‌اند.

به گزارش زومیت، تصمیم برای حذف حساب‌های غیرفعال، ناشی از افزایش آسیب‌پذیری حساب‌های قدیمی‌تر دربرابر حملات سایبری است.

 

طبق داده‌های داخلی گوگل، حساب‌های غیرفعال در‌مقایسه‌با حساب‌های فعال ۱۰ برابر کمتر احتمال دارد که احراز هویت دو‌مرحله‌ای را فعال کنند. این فقدان اقدام امنیتی، حساب‌های قدیمی‌تر را بیشتر مستعد حملات سایبری می‌کند.

 

علاوه‌براین، هر سرویس خارجی مرتبط با حساب جیمیل غیرفعال درمعرض خطر قرار دارد. برای رفع این نگرانی‌ها و محافظت از داده‌های کاربران، گوگل تصمیم گرفته است تا حساب‌هایی را حذف کند که به مدت دو سال غیرفعال بوده‌اند.

 

با‌این‌حال، همه‌ی حساب‌های غیرفعال بلافاصله حذف نمی‌شوند. گوگل از ۱۰ آذر حذف تدریجی حساب‌ها را شروع خواهد کرد. رویکرد مرحله‌ای به کاربران امکان می‌دهد تا اگر هنوز به استفاده از حساب‌هایشان تمایل دارند، فرصتی برای فعال‌سازی مجدد حساب‌های خود داشته باشند.

 

پس از حذف یک حساب، همه‌ی داده‌های مرتبط ازجمله ایمیل‌ها، فایل‌های گوگل درایو، اسناد، جلسات و هر فایل دیگری برای همیشه حذف خواهند شد. این فرایند برگشت‌ناپذیر است و کاربران نخواهند توانست اطلاعات خود را بازیابی کنند.

 

برای جلوگیری از حذف اکانت، کاربران به‌سادگی می‌توانند حداقل هر دو سال یک‌ بار وارد حساب کاربری جیمیل شوند. این فعالیت حساب‌ را فعال نگه می‌دارد و از حذف آن جلوگیری می‌کند.

 

به‌غیر از ورود منظم به سیستم، کاربران می‌توانند فعالیت‌های مختلفی را برای فعال نگه‌داشتن حساب‌های خود و جلوگیری از حذف انجام دهند.

 

برخی از این فعالیت‌ها عبارت‌اند از:

استفاده از گوگل درایو

 

تماشای ویدئوهای یوتیوب

 

دانلود برنامه گوشی از فروشگاه Google Play

 

انجام جست‌وجو در گوگل

 

استفاده از سرویس Sign in with Google برای برنامه‌ها یا خدمات متفرقه

 

در‌حال‌حاضر، گوگل برنامه‌ای برای حذف حساب‌های غیرفعال حاوی ویدئوهای YouTube ندارد. این بدان‌معنا است که اگر حساب کاربری قدیمی و بدون استفاده به YouTube پیوند داده شده باشد و ویدئویی عمومی در آن وجود داشته باشد، گوگل آن حساب را با وجود فعالیت‌نداشتن حذف نخواهد کرد. با‌این‌حال، اهالی مانتین‌ویو احتمالاً این سیاست را در آینده به‌روز خواهند کرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------