سامسونگ به سمت جداسازی باتری موبایل حرکت می‌کند! گوشی‌های تاشوی ۲۰۲۳,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی

دیجیاتو نوشت: گزارش‌ها ادعا دارند که گوشی‌های تاشوی ۲۰۲۳ مانند سری گلکسی S۲۳ از برچسب پلاستیکی برای جداسازی آسان‌تر باتری بهره می‌برند.

 

سامسونگ در سری گلکسی S۲۳ یک نوار پلاستیکی جهت جداسازی آسان‌تر باتری را در نظر گرفته است که نیاز به استفاده از ابزارهای جانبی و حلال‌های چسب یا الکل را از بین می‌برد. طبق گزارش‌های تازه، احتمال دارد که رویه مذکور در گوشی‌های تاشوی ۲۰۲۳ این شرکت نیز ادامه پیدا کند.

 

آیا تعویض آسان باتری گوشی‌های تاشوی ۲۰۲۳ سامسونگ ممکن است؟ 

به گزارش GalaxyClub، رگولاتوری کره جنوبی به‌تازگی مجوز لازم برای استفاده از باتری‌های گلکسی زد فولد ۵ و زد فلیپ ۵ را صادر کرده است. در اسناد ثبت‌شده همراه با اندازه پک‌های باتری، به زائده‌ای کشیدنی با استیکر آبی نیز اشاره شده است که عنوان Pull out روی آن قرار دارد. احتمال می‌رود که مشابه با سری گلکسی S۲۳، این نوار برای جداسازی راحت‌تر باتری هنگام تعویض آن در نظر گرفته شده باشد و روی هر دو گوشی تاشوی ۲۰۲۳ سامسونگ قرار بگیرد.

 گوشی‌های تاشوی ۲۰۲۳,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی

 

گلکسی زد فولد ۵ با شماره مدل SM-F۹۴۶ دارای دو باتری با شماره‌های EB-BF۹۴۶ABY و EB-BF۹۴۷ABY است؛ درحالی‌که گلکسی زد فلیپ ۵ با شماره مدل SM-F۷۳۱ از باتری‌های EB-BF۷۳۱ABY و EB-BF۷۳۲ABY بهره می‌برد. طبق ادعای گزارش مذکور، باتری ثانویه در گلکسی زد فلیپ ۵ دارای ظرفیت ۹۷۱ میلی‌آمپرساعت است؛ درحالی که نسل قبل این محصول به باتری ثانویه با ظرفیت ۱۰۴۰ میلی‌آمپرساعت مجهز است.

 گوشی‌های تاشوی ۲۰۲۳,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی

 

استفاده از باتری ثانویه ضعیف‌تر در گلکسی زد فلیپ ۵ می‌تواند نشانگر ظرفیت کلی کمتر باتری این محصول باشد؛ اگرچه بهبودهای صورت‌گرفته در تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ و مصرف انرژی کمتر آن، می‌تواند به ثابت‌ماندن یا ارتقای مدت زمان شارژدهی کمک کند. شایان ذکر است که سامسونگ در سال گذشته نیز از دو سری باتری برای تست روی گلکسی زد فولد ۴ استفاده کرد؛ اما در آخر ترکیب باتری‌های دارای ظرفیت بیشتر را برای محصول نهایی در نظر گرفت و ممکن است همین موضوع برای گوشی‌های تاشوی ۲۰۲۳ این شرکت نیز تکرار شود.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------