فروش اطلاعات ژنتیکی میلیون‌ها کاربر یک شرکت بیوتکنولوژی، ازجمله ایلان ماسک در دارک وبشرکت بیوتکنولوژی ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی
کاربران ناراضی این شرکت بیوتکنولوژی ادعا کرده‌اند که شرکت 23andMe با ویژگی‌های امنیتی ناکافی خود، اطلاعات آن‌ها را در معرض خطر قرار داده است.

شرکت حوزه بیوتکنولوژی و پزشکی 23andMe اخیراً مورد حمله هکرها قرار گرفته و اطلاعات میلیون‌ها کاربر در فروم‌های دارک وب برای فروش ارائه شده است. در میان این افراد، اطلاعات چهره‌های سرشناس مانند ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، و مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، هم وجود دارد. همچنین مشتریان به‌خاطر افشای اطلاعات خود، از این شرکت شکایت کرده‌اند.

 

به گزارش دیجیاتو؛ براساس گزارش‌های منتشرشده، اطلاعات میلیون‌ها کاربر 23andMe شامل بیش از یک میلیون افراد یهودی‌تبار اشکنازی در سطح اینترنت فاش شده است که شامل انواع داده‌ها ازجمله نام کاربران، جنسیت، تاریخ تولد، موقعیت جغرافیایی، تصویر پروفایل و نتایج ژنتیکی آن‌ها می‌شود.

 

علاوه‌براین، اطلاعات حساب‌های برخی افراد مشهور مانند ایلان ماسک، سرگی برین (بنیان‌گذار گوگل) و مارک زاکربرگ نیز ظاهراً در جریان این حمله سایبری سرقت شده است.

 

23andMe افشاشدن این اطلاعات را تأیید و در بیانیه‌ای به Gizmodo اعلام کرده است:

 

«معتقدیم که هکرها از طریق اعتبار ورود کاربران به حساب‌های خاصی دسترسی پیدا کرده‌اند، یعنی نام‌های کاربری و رمزهای عبوری که در 23andMe استفاده شده، همان مواردی بوده که در وب‌سایت‌های دیگری که قبلاً هک شده‌اند استفاده شده است.»

 

شرکت بیوتکنولوژی ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی

شکایت از 23andMe

بااین‌حال، برخی مشتریان ناراضی یک شکایت دسته‌جمعی علیه 23andMe تنظیم کرده‌اند و این شرکت را به استفاده از اقدامات امنیتی نامناسب متهم کرده‌اند.

 

آن‌ها در شکایت خود توضیح می‌دهند که ویژگی‌های امنیتی ناکافی این شرکت باعث شده تا اطلاعات کاربران آن به سرقت برود و آن‌ها را در معرض خطر کلاهبرداری و سرقت هویت قرار داده است. کاربران آسیب‌دیده با این شکایت به‌دنبال دریافت خسارت هستند.

 

متخصصان حوزه امنیت سایبری از مدت‌ها قبل هشدار داده‌اند که صنعت روبه‌رشد بیوتکنولوژی مورد توجه هکرها قرار دارد و داده‌های ژنتیکی بسیار زیادی در آن‌ها ذخیره شده است که سرقت آن‌ها می‌تواند به یک فاجعه اطلاعاتی تبدیل شود.

 

البته 23andMe اولین شرکت این حوزه نیست که هک می‌شود و در طول چند سال گذشته شرکت‌ها و آزمایشگاه‌های ژنومیک زیادی با نقص‌های مشابه مواجه شده‌اند.

 


 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------