بیوگرافی ساموئل ال جکسون هنرپیشه معروف آمریکاییفیلم های ساموئل ال جکسون, زندگی نامه ساموئل ال جکسون, ساموئل ال جکسون و همسرش

ساموئل ال جکسون بازیگر آمریکایی 

 

بیوگرافی ساموئل ال جکسون + عکسساموئل ال جکسون وهمسرش

ساموئل ال جکسون هنر پیشه معروف آمریکایی و ستاره هالیوودی است که به واسطه بازی بسیار جذابش در فیلم های پرفروش مشهور است. او برنده ی جوایز بافتا، نخل طلایی و رس نقره ای است و همچنین نامزد اسکار می باشد. برای آشنایی بیشتر با این هنرپیشه ی محبوب و زندگی نامه ی ایشان، مقاله را مطالعه کنید.

چکیده ای از بیوگرافی ساموئل ال جکسون

نام: ساموئل لروی جکسون

تاریخ تولد: 21 دسامبر 1948

محل تولد: واشنگتن دی سی

حرفه: بازیگر و تولید کننده سینما

وضعیت تأهل: متأهل

 

بیوگرافی ساموئل ال جکسون

 

ساموئل ال جکسون هنر پیشه آمریکایی, ساموئل ال جکسون

عکس های جدید ساموئل ال جکسون 

 

ساموئل در 21 دسامبر سال 1948 در واشنگتن دی سی ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. در آن زمان او به همراه مادر و پدر بزرگش زندگی می کرد و پدرش به کانزاس رفته بود. ساموئل به همراه خانواده به چاتانوگا نقل مکان کرد و در آنجا دوران کودکی اش را گذراند.

 

وقتی وارد مدرسه شد شاگرد موفقی بود. او بسیار فعال بود و به موسیقی نیز علاقه داشت و در ارکستر مدرسه ساز کر می نواخت. ساموئل به معماری نیز علاقمند بود و دوست داشت که در آینده یک معمار موفق شود. به همین خاطر نیز وارد رشته ی معماری در کالج شد. اما او در همان کالج تغییر رشته داد و در رشته دارم تحصیل کرد. بعد ها او به یک گروه تئاتر آماتور پیوست که بیشترین اعضای آن گروه سیاه پوست بودند.

 

با وارد شدن او به رشته بازیگری و تئاتر، مادر و پدربزرگش به استعداد ها و توانایی های ساموئل در این زمینه شک داشتند. اما با ظاهر شدن او در یک برنامه تبلیغاتی تلویزیونی و تبلیغ همبرگر، ساموئل با اجرای قوی و فوق العاده اش استعدادهایش را نمایان کرد. به این ترتیب او اولین درآمد دانشجویی خود را از این طریق کسب کرد.

 

اما مسیر موفقیت او به همین همواری و راحتی نبود. او از آنجایی که یک سیاه پوست بود و مورد تبعیض نژادی قائل می شد، تبدیل به یک مبارز حقوق بشر شد. او به همراه دوستانش در سن 20 سالگی در یک جلسه بعد از ترور مارتین لوتر کینگ شرکت کرد. همین امر سبب شد تا به مدت دو سال از دانشگاه اخراج شود و به این ترتیب برای ادامه تحصیل با سختی هایی مواجه شد.

 

ساموئل در سال 1972 مدرک لیسانس هنر خود را گرفت و سپس به نیویورک نقل مکان کرد. همین مهاجرت برای او سرنوشت ساز شد و او با فرصت های بی نظیری مواجه شد.

 

فعالیت حرفه ای ساموئل ال جکسون 

 

ساموئل ال جکسون هنر پیشه آمریکایی, ساموئل ال جکسون, بیوگرافی ساموئل ال جکسون

ساموئل ال جکسون در دو تجربه ی اول بازیگری خود شکست خورد

 

اولین تجربه بازیگری ساموئل در فیلم های Together For Days و دارم رگتایم بسیار ناموفق بود و سبب شد تا کارگردان ها از او قطع امید کنند و بنا بر این به مدت 10 سال کنار گذاشته شد. او در این مدت به فعالیت در تئاتر ادامه داد.

ساموئل در سریال spenser: for hire بازی کرد. دو سال بعد در کمدی ادی مورفی بی تجربه ایفای نقش کرد. در سال 1990 در درام جنایی آدم های خوب بازی کرد.

 

ترک اعتیاد و دریافت جایزه نخل طلایی ساموئل ال جکسون 

 

 ساموئل ال جکسون, بیوگرافی ساموئل ال جکسون, عکس های ساموئل ال جکسون جدید

ساموئل ال جکسون به علت اعتیاد فرصت های بازیگری زیادی از دست داد

 

ساموئل به علت اعتیاد به مواد مخدر و الکل،  فرصت بازی در نقش های زیادی را از دست داد. ساموئل قرار بود در موزیکال Two Trains Running نقش اصلی را بازی  کند اما کارگردان یک بازیگر دیگر را انتخاب کرد. همین امر باعث شدن تا او تصمیم بگیرد اعتیاد را ترک کند و جدی تر تلاش کند و استقلال خود را به دست آورد.

 

ساموئل موفق به ترک اعتیاد شد و بعد از ترک اعتیاد در یک فیلم به نام تب جنگل، نقش یک معتاد به او پیشنهاد شد. همین پروژه در حرفه ی بازیگری او یک نقطه عطف به حساب می آمد. او با موفقیت این نقش را بازی کرد و نشان داد که دارای استعداد و توانایی های زیادی است. به همین دلیل موفق به دریافت جایزه نخل طلایی شد.

 

دریافت جایزه اسکار ساموئل ال جکسون 

 

ساموئل ال جکسون هنر پیشه آمریکایی, ساموئل ال جکسون, بیوگرافی ساموئل ال جکسون

ساموئل ال جکسون و دریافت جایزه اسکار 

 

ساموئل در سال 1993 در فیلم اسلحه پر و در فیلم پارک ژوراسیک ایفای نقش کرد. یک سال بعد در فیلم عامه پسند به کارگردانی کوئنتین تارانتینو به ایفای نقش پرداخت. این فیلم جنایی با ترکیب شوخ طبعی و خشونت، اشاره های سینمایی و استفاده از فرهنگ عامیانه و دیالوگ های خاص به شهرت رسید و در هفت رشته نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

 

یکی از آن ها با بازی هنرمندانه ساموئل بود که علاوه بر دریافت جایزه اسکار، عنوان بهترین بازیگر مرد، گلدن گلوب و جایزه بفتا  را نیز دریافت کرد.

ساموئل بعد از یک سال در فیلم جان سخت 3 بازی کرد. یک سال بعد نیز در فیلم کارآگاهی "زمانی برای کشتن" بازی کرد که در نتیجه آن، نامزد گلدن گلوب شد.

 

سال پربار برای ساموئل ال جکسون 

 

ساموئل ال جکسون هنر پیشه آمریکایی, ساموئل ال جکسون, بیوگرافی ساموئل ال جکسون

ساموئل ال جکسون در فیلم تب جنگل  

 

ساموئل در سال 1997 در سه فیلم "یک، هشت، هفت" ، "جویبار ایو" و "جکی براون" ایفای نقش کرد، این سال برای او سال پرباری بود. او موفق به دریافت جایزه خرس نقره ای شد و برای بار چهارم نامزد گلدن گلوب شد.

 

در سال های اول قرن حاضر اپیزود اول فیلم جنگ ستارگان از جورج لوکاس اکران شد و ساموئل در نقش اصلی میس ویندو ظاهر شد. این فیلم با استقبال پر شور مخاطبان مواجه شد. در اولین سال اکران این فیلم یک میلیارد دلار فروش داشت.

 

افزایش روز افزون درآمد ساموئل ال جکسون

 

ساموئل ال جکسون هنر پیشه آمریکایی, ساموئل ال جکسون, بیوگرافی ساموئل ال جکسونبیوگرافی ساموئل ال جکسون 

 

ساموئل روز به روز بر شهرتش افزوده می شد و در نتیجه ی آن درآمدش افزایش یافت. او برای بازی در فیلم مذاکره کننده 5 میلیون دلار، برای فیلم کار آگاهی "نشکن" 7 میلیون دلار و برای بازی در نقش اصلی در تریلر "شفت" 10 میلیون دلار دریافت کرد.

 

قرن جدید و نقش های جدید ساموئل ال جکسون

 

بیوگرافی ساموئل ال جکسون, عکس های ساموئل ال جکسون جدید, دیالوگ ساموئل ال جکسون

عکس ساموئل ال جکسون 

 

ساموئل در تابستان سال 2000 در خیابان مشاهیر هالیوود یک ستاره دریافت کرد. قرن جدید برای او نقش های جدیدی را به ارمغان آورد. او در فیلم های "مقررات درگیری"، "نشکن" و "ایالت پنجاه و یک" حضور یافت.

در سال 2002 با بازی درنقش اصلی فیلم اکشن جنایی "تریپل ایکس" بازی کرد.

 

ساموئل در سال 2008 در یک فیلم اکشن به نام روح که در کنار بازیگرانی همچون گابریل مچ، اسکارلت جوهانسون و ادا مندس بازی کرد، نقش یک منفی اختاپوس را ایفا کرد.

در سال 2010 او طی امضا کردن یک قرار داد می توانست  در 9 فیلم در نقش نیک فیوری حضور پیدا کند که چهار فیلم از آن اکران شده است.

 

در سال 2012 در فیلم "جنگجوی آزاد شده" به کارگردانی کوئنیتن تارانتینو ایفای نقش کرد. در این فیلم او نقش استیون پیش خدمت را بر عهده داشت.

سه سال بعد در سال 2015 در یک وسترن جدید پر فروش به نام "هشت نفرت انگیز" بازی کرد. او در همین سال در کمدی اکشن کینگزمن: سرویس مخفی، کاری از متیو وان، در نقش ریچموند ولنتاین میلیاردر خوشگذران ایفای نقش کرد.

 

ساموئل به فیلم ماجراجویانه بازی بزرگ از فیلم سازان فنلاندی، آلمانی و انگلیسی دعوت شد. او در این فیلم باید نقش رئیس جمهور آمریکا را بازی می کرد و نمی توانست این پیشنهاد را رد کند.

ساموئل در تریلر جنایی "شک منطقی" نقش اصلی را بازی کرد و در مقابل دومینیک کوپر ظاهر شد.

 

زندگی شخصی ساموئل ال جکسون

 

ساموئل ال جکسون و همسرش, درآمد ساموئل ال جکسون, ساموئل ال جکسون اینستا

ساموئل ال جکسون و همسرش لاتانیا ریچاردسون

 

ساموئل در سال 1980 با لاتانیا ریچاردسون ازدواج کرد. آن ها در کالج همدیگر را می شناختند. دو سال بعد از ازدواج صاحب یک دختر به نام زو شدند. آن ها در لس آنجلس زندگی می کنند.

ساموئل عاشق فوتبال است و تیم مورد علاقه اش لیورپول است. ساموئل و همسرش در انجام امور خیریه فعالیت می کنند و از حامیان ورزش نیز می باشند.

 

فهرست فیلم های ساموئل ال جکسون

 

باهم برای چند روز 1972  ادی مورفی 1987 
جن گیر 3 1990  پارک ژوراسیک 1993 
پاپ فیکشن (داستان عامه پسند) 1995  یک هشت هفت 1997 
جنگ ستارگان: قسمت اول 1999  جنگ ستارگان: قسمت دوم 2002 
 نابودگر3  2003  جنگ ستارگان: قسمت سوم 2005 
جنگ ستارگان: جنگ‌های کلون 2008  مردان سول 2008 
 مرد آهنی 2  2010 انتقام جویان 2012 

 

فیلم های ساموئل ال جکسون, زندگی نامه ساموئل ال جکسون, ساموئل ال جکسون و همسرش

عکس های ساموئل ال جکسون

 

گرداوری: بخش بازیگران بیتوته

 از بازیگران بیشتر بدانید

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------