آخرین اخبار فرهنگی - هنری

مهراب قاسمخانی،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

مهراب قاسمخانی: اصلاً چی شد که شما سمت 'معروف' قرار گرفتین و ما سمت منکر؟ ما صغیر و شما کبیر؟

مهراب قاسمخانی (فیلمنامه نویس) در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «چجوریه که انتقادای ما به عملکرد مسئولین، به جای امر به معروف،…

این ستاره ها برنده جایزه اسکار نشدند!با هم نگاهی می اندازیم به ده ستاره ای که هیچ گاه برنده جایزه اسکار نشده اند. با دیدن نام برخی از آنها از خشم قرمز خواهید شد، و احساس خواهید کرد که استعدادها و عملکرد آنها نادیده گرفته شده است.

 اسکار می تواند خیلی بیرحم باشد. خیلی بیرحم تر از آنچه که فکرش را بکنید. با هم نگاهی می اندازیم به ده ستاره ای که هیچ گاه برنده جایزه اسکار نشده اند. با دیدن نام برخی از آنها از خشم قرمز خواهید شد، و احساس خواهید کرد که استعدادها و عملکرد آنها نادیده گرفته شده است. برای برخی دیگر این مسئله چندان دور از انتظار نیست و برخی دیگر نیز اگر چنین جایزه ای بگیرند، یا حتی نامزد دریافت آن شوند جای تعجب دارد.

1. گلن کلوز
«گلن کلوز» تا کنون شش بار (بله، درست خواندید، شش بار!) نامزد دریافت جایزه اسکار شده است اما هیچ گاه این مراسم را با آن مجسمه طلایی رنگ ترک نکرده است. درست است که او سه جایزه تونی، دو جایزه گلدن گلوب و سه جایزه امی دریافت کرده است، ولی خوب وقتش رسیده است که آکادمی حق مسلم او را بدهد و او را به افتخار دریافت اسکار نایل کند.

اخبار,اخبار فرهنگی, این ستاره ها برنده جایزه اسکار نشدند

 2. میشل  فایفر
«میشل فایفر» بیش از سی سال است که در عرصه سینما فعالیت داشته است. او تا به حال سه بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است، اما هر بار دست خالی به خانه بازگشته است. شاید اگر قصد دریافت این جایزه را دارد بهتر باشد در فیلم هایی مانند «اسپری مو» بازی نکند.

  اخبار,اخبار فرهنگی, این ستاره ها برنده جایزه اسکار نشدند

 3. ساموئل ال جکسون
«ساموئل ال جکسون» سال 1994 برای بازی در فیلم «پالپ فیکشن» نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین هنرپیشه مکمل مرد شد، ولی در کمال تعجب در مقابل «مارتین لاندو» برای فیلم «اد وود» شکست خورد. متاسفانه این تنها باری بود که ساموئل جکسون نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

اخبار,اخبار فرهنگی, این ستاره ها برنده جایزه اسکار نشدند

  4. واکین فینیکس
«واکین فینیکس» تا کنون سه بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است، اما برای ایفای هنرمندانه نقش «جانی کش»، خواننده سبک کانتری، در فیلم «سر به راه باش» (سال 2006) باید حتما این جایزه را دریافت می کرد.

اخبار,اخبار فرهنگی, این ستاره ها برنده جایزه اسکار نشدند

 5. رابرت داونی جونیور
«رابرت داونی جونیور» تا به حال دو بار جایزه اسکار را از دست داده است. او یک بار در سال 1992 نامزد دریافت جایزه بهترین هنرپیشه نقش اول مرد برای فیلم چاپلین شده است و یک بار نیز در سال 2009 برای فیلم «تندر استوایی» برای دریافت جایزه اسکار هنرپیشه نقش مکمل مرد نامزد شده است. امسال نیز برای فیلم «قاضی» نامزد  بهترین هنرپیشه نقش مکمل مرد شده است، باید نفس هایمان را حبس کرده و منتظر بمانیم...

 

  6. لئوناردو دی کاپریو
پنج بار نامزدی دریافت جایزه اسکار بدون موفقیت! بیست سال از اولین باری که «لئوناردو دی کاپریو» نامزد دریافت جایزه اسکار شد می گذرد و او هنوز موفق به کسب این افتخار نشده است. حتی اگر لئوناردو در مراسم اسکار حاضر شود نیز جای تعجب دارد. واقعا چه چیزی ممکن است مانع دریافت جایزه اسکار برای فیلم هایی مثل «چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می دهد؟»، «رومئو و ژولیت»، «تایتانیک»، «تلقین»، «الماس خونین» و «گرگ وال استریت» شود؟ این مرد دیگر چه کار باید بکند؟! 

اخبار,اخبار فرهنگی, این ستاره ها برنده جایزه اسکار نشدند

 7. جانی دپ
باورتان می شود؟! «جانی دپ» اسکار نگرفته است! او تا کنون سه بار، برای فیلم های «دزدان دریائی کارائیب: نفرین مروارید سیاه»، «در جستجوی ناکجا آباد» و «سوئینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت»، نامزد دریافت جایزه اسکار شده، ولی هربار با شکست مواجه شده است. شاید باید دست از بازی کردن در فیلم های «تیم برتون» بردارد و دست به یک کار کاملا متفاوت بزند!

اخبار,اخبار فرهنگی, این ستاره ها برنده جایزه اسکار نشدند

  8. تام کروز
این هم یک قربانی دیگر سه بار نامزدی برای دریافت جایزه اسکار! تصور کنید هنرپیشه ای مثل «تام کروز»، با وجود بازی در فیلم هایی مانند «تاپ گان»، «جری مگوایر»، «ماموریت غیرممکن» و «آسمان وانیلی»، هنوز موفق به دریافت جایزه اسکار نشده باشد! واقعا دور از انتظار است.

اخبار,اخبار فرهنگی, این ستاره ها برنده جایزه اسکار نشدند

  9. برد پیت
هر چه بیشتر پیش می رویم تعجبمان از این که چنین هنرپیشه هایی تا به حال موفق به دریافت اسکار نشده اند بیشتر می شود. بله، «برد پیت» نیز تا به حال برنده هیچ اسکاری نشده است. برد با فیلم های مورد تایید منتقدان نامزد دریافت جایزه اسکار شده است - فیلم هایی مثل «12 میمون»، «مورد عجیب بنجامین باتن» و «مانیبال» - ولی هربار بی نتیجه مانده است. البته نباید فراموش کرد که این عدم موفقیت به فعالیت او به عنوان یک هنرپیشه محدود می شود، زیرا او به عنوان یکی از تهیه کنندگان فیلم «دوازده سال بردگی» در دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم شریک بوده است.  

اخبار,اخبار فرهنگی, این ستاره ها برنده جایزه اسکار نشدند

10. بیل مری
«بیل مری»، هنرپیشه افسانه ای 64 ساله هالیوود تنها یک بار، در سال 2003، نامزد دریافت جایزه بهترین هنرپیشه نقش اول مرد برای فیلم «گمشده در ترجمه» شده است، ولی به رقیب خود «شان پن»، برای بازی در فیلم «رودخانه میستیک»، باخته است. شاید اگر در بازسازی فیلم «شکارچیان روح» شرکت کند شانس دوباره ای برای سال 2016 پیدا کند.

اخبار,اخبار فرهنگی, این ستاره ها برنده جایزه اسکار نشدند

 

  اخبار فرهنگی - برترین ها

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------