مصاحبه و بیوگرافی حسین پاکدل + عکس های خانوادگیحسین پاکدل، بازیگر سینما و تلویزیون

 

حسین پاکدل مدتی مدیریت تئاتر شهر را بر عهده داشت. از کارهای حسین پاکدل میتوان نویسندگی و کارگردانی نمایش های حضرت والا و رقص زمین را نام برد.

بیوگرافی حسین پاکدل
زمينه فعالیت: نمایش نامه نویس، کارگردان و مجری
زادروز:  ۱۳۳۸
محل تولد: اصفهان
همسر: عاطفه رضوی
فرزندان: صبا پاکدل

 

 حسین پاکدل

 

حسین پاکدل ( متولد ۱۳۳۸ اصفهان) نویسنده، نمایشنامه نویس، مجری، تهیه کنننده و مدیر سابق شبکه صدا و سیما و کارگردان و هنرپیشه ايراني است. او برادر مهدی پاکدل و مسعود پاکدل است. حسین پاکدل در سال های ۱۳۶۶ تا ۱۳۷۳، مدیریت پخش شبکه اول سیما را بر عهده داشت. همچنين مدیر دوره های دهم و یازدهم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان بود.

وی چند وقتی هم مدیریت تئاتر شهر را بر عهده داشت. از کارهای وی میتوان نویسندگی و کارگردانی نمایش های حضرت والا و رقص زمین را نام برد.

 

 عکس های حسین پاکدل

 

ورود به دنیای بازیگری
سال 1376 در فیلم یاس های وحشی به کارگردانی محسن محسنی نسب اولین بار بازیگری را جلوی دوربین تجربه کرد، بعد در مسافر ری 1379 و تفنگ سرپر هم بازي کرد

همسر حسین پاک دل
او با عاطفه رضوی ازدواج نموده و صاحب یک دختر به اسم صبا می باشند.

 

حسین پاکدل و همسرش، عاطفه رضوی
 

تصاویر حسین پاکدل

 

بخشی از گفتگوی خواندنی حسین پاک دل و برادرش مهدی پاک دل
با توجه به تفاوت سن شما و از آنجا که مطابق معمول ژنتیکی و خانوادگي شما خيلي زود موها و محاسن تان هم سفید شد، آیا حسین آقا براي شما حالت پدرانه  داشت؟
- مهدی: صد در صد. دور از جان ایشان آری. این حالت بود. من خيلي جوان بودم که ما پدرمان را از دست دادیم. من آن درهنگام بیست سالم بود و برادرم مدام برایم یک تکیه گاه و حریم امن بعنوان اخوی بزرگتر بود که جای پدر را کاملاً برایم پر میکرد .

 

تصاویر حسین پاکدل و برادرش مهدی پاکدل
 

دختر و همسر حسین پاکدل

 

آقای پاکدل. شما می خواستید دوست مهدی باشید یا اخوی بزرگتر یا حتی جانشین جایگاه پدر؟ بهرحال مهدی در جوانی پدر را از دست داد. شما کدامیک وجه را بیش تر دوست داشتید و در رفتارتان با وی مد نظر داشتید؟
- حسین:من به این چیزها فکر نمی کردم. مهدی خود می داند که من به درک لحظه بیش تر اهمیت می دادم و می دهم. گاهی اوقات به وی می گفتم مهدی کجایی؟ یک جایی هم‌دیگر را ببینیم. اگر می دیدمش می گفتم خب، دیدمت. هر چند که از دیدنت سیر نمی شوم ولی می دانم کار داری. برو، در حدی که هم‌دیگر را چند لحظه ببینیم و از دیدن هم لذت ببریم براي من کفایت داشت و دارد. در روزگاری که آدم ها در کنار هم هستند ولی هم‌دیگر را نمی بینند، یعنی آن قدر مشغله های مصنوعي به وجود آمده است که آدم ها از دیدن هم غافلند.

خيلي نمی خواهم وارد مسئله توسعه رسانه ها بشوم. مسئله دیدن صرفا همین نگاه کردن نیست بلکه مسئله جذب مطرح است. خود مهدی می داند، من هنگامی که نگاهش می کنم گویی وی را اسکن می کنم و گویی می نوشم مهدی را. یعنی با چشمم می خورمش. برایم، اینقدر دیدن وی لذتبخش است.

 

 حسین پاکدل و همسرش

 

مدام هنگامی که می بینمش ميگويم خدایا، آیا فردا هم می بینمش. ان شاءالله همیشه سلامت باشد و منظورم این نیست که می ترسم خدای ناکرده براي وی اتفاقی بیفتد بلکه این مسئله متقابل است و با خودم ميگويم که آیا من فردا هم این چشم را دارم که وی را سیر ببینم. کار جهان که حساب و کتاب ندارد. احتمالا از این در رفتم بیرون و چشمم اسیب دید. دلم می خواهد تا چشمم کار ميکند ، ببینمش. فقط مهدی نیست و این حالت براي تمامی نزدیکان و دوستانم هم هست.

اما طبیعتا آدم به همه که به یک نسبت محبّت ندارد. محبّت ها متمایز است. نکته ديگر این است که حسن برادری این است که تو بی توقع محبّت داری و فکر نمی کنی که هنگامی که من عاشق مهدی هستم بنابراين مهدی هم باید عاشق من باشد. نه، عشق برادری خدای گونه است. خدا هیچ وقت سر بندگانش منت نمی گذارد و اما من می دانم این حس در مهدی هم موجود است .

 

 حسین پاکدل و دخترش


رابطه شما در خصوص مسایل زندگی و ورود به مسایل زندگی چطور بود؟ به عنوان مثال بعنوان براد ر بزرگتر آیا در خصوص مسائلی مانند ازدواج یا مسائلی از این دست توقع داشتید یا دارید که با شما مشورت کند؟ آیا در خصوص انتخاب هایش در تئاتر یا سینما هم با شما مشورت می کنند؟
- حسین:من هیچ وقت در شرایطی نبودم که بخواهم تعيين تکلیف کنم. درصورتی که جایی لازم دید با من مشورت کرد و من هم نظرم را گفتم. این اما دو طرفه است و خيلي اوقات من احتیاج به مشورت مهدی داشتم و دارم. به وی زنگ می زدم یا درصورتی که جایی هم‌دیگر را می دیدیم با وی در مورد هر موضوعی که داشتم صحبت کردم و نظرش را گرفتم. ما کارهای مشترک زيادي هم با هم کردیم، هم تئاتر و هم کارهای ديگر.

فعالیت های هنري حسین پاکدل
تئاتر
- بازي در تئاتر کلنل؛ تهران؛ ۱۳۹۶( سالار عقیلی قطعه ای موسیقی با همین نام برای این تئاتر منتشر نمود)
- نویسندگی و کارگردانی حضرت والا
- نویسندگی و کارگردانی رقص زمین
- نویسندگی و کارگردانی سمفونی درد
- نویسندگی نمایش نامه دکتر نون( به کارگردانی هادی مرزبان) برداشتی از رمان نوشتهٔ شهرام رحیمیان
- نویسندگی نمایش نامه پروانه های آسيايي( به کارگردانی محمد حاتمی) با نگاهِ آزاد به رمان تنهایی پرهیاهو اثر بهومیل هرابال


- کارگردانی نمایش' کابوس حضرت اشرف'
- نویسندگی نمایش نامه« پروانه های آسيايي»( محمد حاتمی) تهران، تئاترشهر، تالار سایه؛ ۱۳۸۵

 

 مراسم ازدواج دختر حسین پاکدل


سینما و تلويزيون
- بازیگری در مانکن( ۱۳۹۷)
- بازیگری در دیدن این فیلم جرم است!( ۱۳۹۷)
- بازیگری در از یادها رفته( ۱۳۹۶)
- بازیگری در عالیجناب( ۱۳۹۶)
- بازیگری در استیگمات( ۱۳۹۶)
- بازیگری در پشت دیوار سکوت( ۱۳۹۵)
- بازیگری در خوب، بد، جلف( ۱۳۹۵)
- بازیگری در خانه کاغذی( ۱۳۹۵)
- بازیگری در لانتوری( ۱۳۹۴)
- بازیگری در آزادی مشروط( ۱۳۹۲)
- بازیگری در برف روی کاج ها( ۱۳۹۰)
- بازیگری در مسافر ری( ۱۳۷۹)
- بازیگری در یاس های وحشی( ۱۳۷۶)
- نویسندگی فیلمنامه سریال دکتر حسابی
- نویسندگی فیلمنامه همسایه ها


گردآوری: بخش بازیگران بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------