بیوگرافی جسیکا چستین + تصاویر جسیکا چستینجسیکا می دروکیوناس, جسیکا جستن, جسیکا چستن

آشنایی با بیوگرافی جسیکا جستن

 

بیوگرافی جسیکا چستین

جسیکا چستین (Jessica Chastain) بازیگر و تهیه کننده فیلم آمریکایی است که به خاطر به تصویر کشیدن زنان با اراده در فیلم هایی با مضامین فمینیستی شهرت دارد. او در 24 مارس 1977 در کالیفرنیا در ایالات متحده به دنیا آمد.

چکیده ای از بیوگرافی جسیکا چستین:

نام : جسیکا چستین (Jessica Chastain)

معروف به : جسیکا میشل چستین

تولد : 24 مارس 1977

متولد : ساکرامنتو، کالیفرنیا، ایالات متحده

پبشه : بازیگر، تهیه کننده

همسر/سابق : جیان لوکا پاسی د پرپوسولو (م. 2017)

پدر : مایکل موناستریو

مادر : جری رنی هستی

خواهر و برادر : جولیت چستین، لاسی اسموت، نیکول موناستریو، ویل چستین

قد : 163 سانتی متر

اصل و نسب : اسپانیایی آمریکایی

 

بیوگرافی جسیکا چستین

جسیکا چستین بازیگر و تهیه کننده فیلم آمریکایی است که به خاطر به تصویر کشیدن زنان با اراده در فیلم هایی با مضامین فمینیستی شهرت دارد. او دو بار نامزد اسکار شده و برنده یک جایزه گلدن گلوب است. او که در کالیفرنیا در ایالات متحده به دنیا آمد، پس از دیدن نمایش "جوزف و کت رویایی تکنیکالر شگفت انگیز" به بازیگری علاقه مند شد.

 

جسیکا چستین، اولین حضور حرفه ای خود در صحنه را در تولید «رومئو و ژولیت» و اولین فیلم خود را با بازی در فیلم درام «جولین» انجام داد. محبوبیت او با نقش هایش در فیلم هایی مانند «پناه بگیر»، «کمک»، «ماما» و «میان ستاره ای» افزایش یافت. او برنده جایزه گلدن گلوب برای بازی در فیلم «سی دقیقه پس از نیمه شب» در بخش بهترین بازیگر زن شد.

 

جسیکا چستن، بیشتر به خاطر بازی در نقش زنان قوی اما معیوب شناخته می شود و بسیاری از نقش های او برای دفاع از آرمان های فمینیستی محبوبیت دارند. یک فمینیست صریح، او به کارهایی که احساس می کرد دستمزد ناعادلانه به او ارائه می کردند را رد می کرد. مجله TIME او را به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد جهان در سال 2012 معرفی کرد.

 

جسیکا چستین, بیوگرافی جسیکا چستین, آشنایی با جسیکا چستین

تصاویر جسیکا جستن

 

دوران کودکی و اوایل زندگی

جسیکا میشل چستین در 24 مارس 1977 در کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. پدرش مایکل موناستریو یک نوازنده راک است. نام مادرش جری رنی هستی است. پدر و مادرش در زمان تولد او نوجوان بودند.

 

چستین توسط مادر و ناپدری اش بزرگ شد. او از پدر بیولوژیکی خود بیگانه است و نام او در شناسنامه او نیست. او دو خواهر و دو برادر داشت. یکی از خواهر و برادرهای او جولیت در سال 2003 پس از مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر خودکشی کرد.

 

او در دبیرستان بنیادی ال کامینو در ساکرامنتو تحصیل کرد. او پس از دیدن نمایش "جوزف و کت رویایی تکنیکی شگفت انگیز" به بازیگری علاقه مند شد.

او اولین حضور حرفه ای خود را در نمایش «رومئو و ژولیت» (1998) انجام داد که در آن ژولیت را به تصویر کشید. او در نهایت در مدرسه جولیارد پذیرفته شد و در سال 2003 با مدرک لیسانس هنرهای زیبا فارغ التحصیل شد. بورسیه تحصیلی او توسط بازیگر و کمدین مشهور رابین ویلیامز تامین شد.

 

جسیکا چستین, بیوگرافی جسیکا چستین, آشنایی با جسیکا چستین

بیوگرافی جسیکا چستین

 

حرفه جسیکا چستین

جسیکا چستین کار خود را با بازی در نقش های مهمان در سریال های تلویزیونی مانند "قانون و نظم: محاکمه هیئت منصفه" و "ورونیکا مارس" آغاز کرد. در سال 2004، او در نمایشنامه "باغ آلبالو" اثر آنتون چخوف در جشنواره تئاتر ویلیامستون ظاهر شد.

 

در سال 2008، او اولین فیلم خود را با ایفای نقش در فیلم درام "Jolene" انجام داد که در آن نقش اصلی را بازی کرد. سال بعد، او در فیلم معمایی "دزدیده شده" نقش مکمل را بازی کرد. در سال 2010، او در دو فیلم "غربی" و "بدهی" دیده شد.

 

در سال 2011، او در فیلم درام هیجان انگیز روانشناختی "پناه بگیر" دیده شد. اگرچه این فیلم از نظر تجاری موفقیت چندانی نداشت، اما مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. فیلم بعدی او «کوریولانوس» که در آن نقش مکمل را بازی کرد، از تراژدی شکسپیر به همین نام اقتباس شد. اگرچه یک شکست تجاری بود، اما بازخوردهای مثبتی دریافت کرد.

 

در سال 2011، او در فیلم درام دورهمی "The Help" نقش مکمل را بازی کرد. این فیلم از نظر مالی موفقیت بزرگی داشت و با نقدهای مثبت روبرو شد. بازی چستین برای او نامزدی اسکار در بخش "بهترین بازیگر نقش مکمل زن" را به همراه داشت. در همان سال او در فیلم های دیگری از جمله «درخت زندگی»، «سالومه وحشی» و «کشتار با اره برقی در تگزاس» بازی کرد.

 

در سال 2012، او صداپیشگی یک شخصیت فرعی را در «ماداگاسکار 3: تحت تعقیب ترین های اروپا» بر عهده گرفت. این فیلم سومین قسمت از مجموعه معروف ماداگاسکار بود. این یک موفقیت انتقادی و تجاری بود.

 

او سپس در فیلم جنایی درام «بی قانون» ظاهر شد. او در سال 2012 در فیلم مهیج سیاسی "Zero Dark Thirty" دیده شد. او برای بازی خود برنده جایزه گلدن گلوب شد و دومین نامزدی اسکار خود را به دست آورد، هر دو در "رده بهترین بازیگر زن". این فیلم یک موفقیت تجاری و منتقدانه بود.

 

او در سال 2013 در فیلم ترسناک ماوراء الطبیعه «ماما» نقش اصلی را بازی کرد. این فیلم از نظر مالی موفقیت آمیز بود و اکثراً نقدهای مثبتی دریافت کرد. او بعداً در «ناپدید شدن النور ریگبی» دیده شد که با نقدهای مثبت روبرو شد، اگرچه یک شکست تجاری بود. او نقش اصلی را در "خانم جولی"، یک فیلم درام دوره ای محصول 2014 بازی کرد.

 

او سپس نقش مهمی را در فیلم علمی تخیلی حماسی «بین ستاره ای» (2014) که کارگردان مشهور کریستوفر نولان کارگردانی کرد، بازی کرد. این فیلم یک موفقیت تجاری بزرگ بود و دهمین فیلم پرفروش سال شد. همچنین با نقدهای مثبت روبرو شد و نامزد چهار جایزه اسکار شد که یکی را برنده شد.

 

درباره ی جسیکا چستین, فیلم های جسیکا چستین, کارهای جسیکا چستین

بیوگرافی جسیکا چستین

 

جسیکا چستین نیز در سال 2014 در فیلم «خشن ترین سال» دیده شد. اگرچه با نقدهای بسیار مثبتی روبرو شد، اما این فیلم با شکست تجاری مواجه شد.

او در سال 2015 راوی فیلم مستند «وحدت» بود. او سپس در کنار مت دیمون در فیلم علمی تخیلی "The Martian" بازی کرد. این فیلم موفقیت مالی زیادی داشت و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. این فیلم در چندین فهرست «ده فیلم برتر» سال ظاهر شد.

 

او در فیلم "قله زرشکی" (2015) نقش اصلی را بازی کرد. این فیلم یک موفقیت تجاری متوسط ​​بود و مورد استقبال منتقدان قرار گرفت.

 

در سال 2016، او در فیلم ماجراجویی فانتزی "شکارچی: جنگ زمستان" در نقش مکمل دیده شد. اگرچه این یک موفقیت تجاری بود، اما با نقدهای منفی روبرو شد. او همچنین در همان سال در تریلر سیاسی «خانم اسلون» نقش اصلی را بازی کرد.

 

او در سال 2017 گویندگی و تهیه کننده اجرایی مستند «I am Jane Doe» بود. در همان سال، او همچنین در فیلم های "The Zookeepers" (همچنین تهیه کننده اجرایی)، "Molly's Game" و "Woman Walks Ahead" دیده شد. او در هر سه، نقش اصلی را بازی کرد.

 

در سال 2021 با بازی در مینی سریال صحنه هایی از یک ازدواج مورد ستایش قرار گرفت. او در سال 2021 برای بازی در نقش تامی فی در چشم های تامی فی، برنده ی جایزه ی اسکار بهترین بازیگر زن شد.

 

چکیده ای از بیوگرافی جسیکا چستین, دوران کودکی جسیکا چستین, اوایل زندگی جسیکا چستین

تصاویر جسیکا چستین

 

آثار عمده جسیکا چستین :

یکی از مهمترین کارهای جسیکا چستین، نقش او به عنوان یک تحلیلگر اطلاعاتی سیا در فیلم هیجانی سیاسی «سی دقیقه پس از نیمه شب» است. کارگردانی آن بر عهده کاترین بیگلو بوده است. این فیلم یک موفقیت تجاری بود و حدود 130 میلیون دلار با بودجه 40 میلیون دلاری به دست آورد. همچنین با نقدهای مثبتی مواجه شد. چستین برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن شد و همچنین نامزد اسکار در همان بخش شد.

 

او در فیلم علمی تخیلی «میان ستاره ای» که توسط کریستوفر نولان کارگردانی شد، ایفای نقش کرد. داستان فیلم در آینده ای دیستوپیایی می گذرد که در آن بشریت برای زنده ماندن تلاش می کند، در حالی که گروهی از فضانوردان سعی می کنند خانه جدیدی پیدا کنند. این فیلم با بودجه 165 میلیون دلاری ساخته شد و درآمدی نزدیک به 700 میلیون دلار داشت. با نقدهای مثبت مواجه شد.

 

او نقش آنتونینا ژابینسکی را در فیلم "همسر نگهبان باغ وحش" در سال 2017 بازی کرد. این فیلم بر اساس داستان واقعی زن و شوهری ساخته شده بود که در جریان هولوکاست به 300 یهودی پناه داده بودند. این فیلم یک موفقیت تجاری متوسط ​​بود. این فیلم برنده «جایزه تصویر متحرک واقعی» در جشنواره فیلم هارتلند شد.

 

آشنایی با حرفه ی جسیکا چستین, چکیده ای از بیوگرافی جسیکا چستین, دوران کودکی جسیکا چستین

جسیکا چستین و همسرش

 

زندگی شخصی جسیکا چستین :

جسیکا چستین یک فمینیست است و به شدت علیه تبعیض هایی که زنان و اقلیت ها در هالیوود با آن مواجه هستند، صحبت می کند.

 

او حیوانات را دوست دارد و یک سگ نجات را نیز به خدمت گرفته است. او برای مدت طولانی رژیم غذایی آفت خوار را داشت و در نهایت وگان شد.

او با یک نجیب زاده ایتالیایی به نام جیان لوکا پاسی د پرپوسولو ازدواج کرده است. 

 

در سال 2012 او رابطه ‌اش با جیان لوکا پاسی د پر‌پوسولو را آغاز کرد؛ جیان لوکا یک کُنت ایتالیایی از خانواده ای اشرافی است که یک برند پوشاک با نام مونکلر را اداره می کند. در 10 ژوئن 2017 جسیکا و جیان لوکا در ملک خانوادگی جیان لوکا در ایتالیا با هم ازدواج کردند. آن ها در شهر نیویورک زندگی می کنند. این زوج در سال 2018 از طریق رحم اجاره ای صاحب یک دختر شدند. دومین فرزند آنها در سال 2020 به دنیا آمد.

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------