خواص سير برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری هافوایدسیر, سیر خواص

سیر همچنین حاوی مقادیر کمی از مواد مغذی دیگر است

سیر، به طور گسترده به عنوان طعم دهنده در غذا استفاده می شود ، اما همچنین در طول تاریخ باستان و مدرن به عنوان دارویی مورد استفاده قرار گرفته است. سیر برای پیشگیری و درمان طیف گسترده ای از شرایط و بیماری ها استفاده می شود.

ادعاهای دارویی زیادی درباره سیر وجود دارد. هزاران سال است که از سیر در سراسر جهان استفاده می شود. سوابق نشان می دهد که سیر در ساخت هرم های جیزه ، حدود 5000 سال پیش ، در حال استفاده بود.

پزشك یونان باستان، بقراط (حدود 460-370 قبل از میلاد مسیح) ، كه امروز به عنوان "پدر طب غربی شناخته می شود، سیر را برای طیف وسیعی از شرایط و بیماری ها تجویز كرد. بقراط استفاده از سیر را برای معالجه مشکلات تنفسی، انگلها، هضم ضعیف و خستگی ترویج کرد.

 

در حال حاضر، سیر به طور گسترده ای برای شرایط مختلف مربوط به سیستم خونی و قلب، از جمله تصلب شرایین (سخت شدن سرخرگها)، کلسترول بالا، حمله قلبی، بیماری عروق کرونر قلب و فشار خون بالا از سیر استفاده می شود.لازم به ذکر است ارزش غذایی و کالری سیر خام در 100 گرم 149 کالری می باشد

 

امروزه سیر نیز در برخی افراد برای پیشگیری از سرطان ریه، سرطان پروستات ، سرطان سینه ، سرطان معده ، سرطان رکتوم و سرطان روده بزرگ استفاده می شود .

 

در این مقاله مزایای سلامتی بالقوه سیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت و تحقیقات مربوط به این ادعا را پوشش می دهد.

 

خواص سیر:

سیر، به طور گسترده به عنوان طعم دهنده در غذا استفاده می شود 

 

1. سیر دارای ترکیباتی با خواص دارویی قوی است :

سیر یک گیاه از خانواده پیاز است. هر بخش یک بوته سیر را میخک می نامند. در حدود 10-20 میخک در یک بوته سیر وجود دارد. سیر در بسیاری از نقاط جهان استفاده می شود و به دلیل بوی قوی و طعم خوشمزه یک ماده محبوب در پخت و پز است.

با این حال ، در طول تاریخ باستان ، اصلی ترین کاربرد سیر از نظر سلامتی و داروهای آن بوده است.

 

دانشمندان اکنون می دانند که بیشتر فواید سلامتی سیر ناشی از ترکیبات گوگرد است که در هنگام خرد شدن یک میخک سیر ایجاد می شود. شاید مشهورترین آن معروف به آلیسین باشد. با این حال ، آلیسین یک ترکیب ناپایدار است که فقط به طور خلاصه در سیر تازه وجود دارد.

 

ترکیبات دیگری که ممکن است در مزایای سلامتی سیر نقش داشته باشند عبارتند از: دیالیل دی سولفید و اس-آلل سیستئین. ترکیبات گوگرد حاصل از سیر از دستگاه گوارش وارد بدن شده و در تمام بدن پخش می کند ، جایی که اثرات بیولوژیکی قوی خود را اعمال می کند.

 

2. سیر بسیار مغذی است اما کالری کمی دارد :

یک میخک (3 گرم) سیر خام حاوی:

منگنز: 2٪ از ارزش روزانه (DV)

ویتامین B6 : 2٪ از DV

ویتامین C:  1٪ DV

سلنیوم: 1٪ DV

فیبر: 0.06 گرم

مقادیر قابل توجهی کلسیم ، مس ، پتاسیم ، فسفر ، آهن و ویتامین B1

این دارای 4.5 کالری ، 0.2 گرم پروتئین و 1 گرم کربوهیدرات است.

سیر همچنین حاوی مقادیر کمی از مواد مغذی دیگر است. در حقیقت ، تقریباً همه چیز مورد نیاز شما را شامل می شود.

 

فوایدسیر, سیر خواص

 سیر تأثیر قابل توجهی در کاهش فشار خون در افراد دارای فشار خون بالا دارد

 

3. سیر می تواند با بیماری از جمله سرماخوردگی مبارزه کند :

مکمل های سیر برای تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن شناخته شده است.

یک مطالعه بزرگ 12 هفته ای نشان داد که یک مکمل سیر روزانه 63 درصد سرماخوردگی را در مقایسه با داروها کاهش می دهد. ميانگين طول علايم سرماخوردگي نيز 70٪ كاهش يافت.

 

یک مطالعه دیگر نشان داد که مصرف سیر (2.56 گرم در روز) تعداد روزهای بیمار مبتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا را 61٪ کاهش داده است. با این حال ، یک بررسی نتیجه گیری کرد که شواهد کافی نیست و تحقیقات بیشتری لازم است. علیرغم نداشتن شواهد قوی ، افزودن سیر به رژیم غذایی اگر اغلب دچار سرماخوردگی شوید ممکن است ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

 

4. ترکیبات فعال موجود در سیر باعث کاهش فشار خون می شود :

بیماری های قلبی عروقی مانند سکته های قلبی و سکته های مغزی بزرگترین قاتلان جهان هستند. فشار خون بالا یکی از مهمترین عوامل ایجاد کننده این بیماری ها است. مطالعات انسانی نشان داده است که مکمل های سیر تأثیر قابل توجهی در کاهش فشار خون در افراد دارای فشار خون بالا دارد. دوزهای مکمل برای داشتن اثرات مطلوب باید نسبتاً زیاد باشند. مقدار مورد نیاز معادل حدود چهار میخک سیر در روز است.

 

فوایدسیر, سیر خواص

سیر LDL را کاهش می دهد اما تأثیر قابل توجهی در HDL ندارد

 

5. سیر می تواند کلسترول LDL را کاهش دهد :

سیر سطح کلسترول را بهبود می بخشد ، که می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد. برای کسانی که کلسترول بالایی دارند ، به نظر می رسد مکمل های سیر حدود 10 تا 15 درصد کلسترول کل و یا LDL را کاهش می دهد.

 

با نگاهی به کلسترول LDL ("بد") و HDL ("خوب") ، به نظر می رسد که سیر LDL را کاهش می دهد اما تأثیر قابل توجهی در HDL ندارد. سطح بالای تری گلیسیرید یکی دیگر از عوامل خطرناک شناخته شده برای بیماری های قلبی است.

 

6. سیر حاوی آنتی اکسیدان هایی است که به جلوگیری از آلزایمر و زوال عقل کمک می کند :

سیر حاوی آنتی اکسیدان هایی است که از مکانیسم های محافظ بدن در برابر آسیب اکسیداتیو پشتیبانی می کنند. نشان داده شده است که مقادیر زیاد مکمل های سیر باعث افزایش آنزیم های آنتی اکسیدانی در انسان می شود و همچنین استرس اکسیداتیو را در افرادی که فشار خون بالا دارند کاهش می دهد.

 

اثرات ترکیبی در کاهش کلسترول و فشار خون و همچنین خواص آنتی اکسیدانی ، ممکن است خطر ابتلا به بیماری های مشترک مغز مانند آلزایمر و زوال عقل را کاهش دهد.

  

7. سیر ممکن است به زندگی طولانی تر کمک کند :

تأثیرات بالقوه سیر بر طول عمر، اساساً غیرممکن است. اما با توجه به تأثیرات مفیدی که بر فاکتورهای مهم خطر مانند فشار خون می گذارد ، معقول است که سیر می تواند به شما در زندگی طولانی تر کمک کند.

این واقعیت که می تواند با بیماری عفونی مقابله کند نیز عامل مهمی است ، زیرا اینها علل شایع مرگ به ویژه در افراد مسن یا افراد دارای سیستم ایمنی با اختلال عملکردی است.

 

فوایدسیر, سیر خواص

ترکیبات گوگرد موجود در سیر از آسیب اندام در برابر سمیت فلزات سنگین محافظت می کنند

 

8. عملکرد ورزشی ممکن است با مکمل های سیر بهبود یابد :

سیر یکی از اولین مواد 'افزایش عملکرد' ​​است. این سنت در فرهنگ های باستان به منظور کاهش خستگی و افزایش ظرفیت کار کارگران مورد استفاده قرار می گرفت.

مطالعات در جوندگان نشان داده اند که سیر به عملکرد ورزش کمک می کند ، اما مطالعات بسیار کمی در مورد انسان انجام شده است. مبتلایان به بیماری قلبی که سیر را به مدت 6 هفته مصرف کرده اند ، 12٪ کاهش ضربان قلب و ظرفیت ورزش بهتری داشتند.

 

9. خوردن سیر ممکن است به سم زدایی فلزات سنگین در بدن کمک کند :

نشان داده شده است که ترکیبات گوگرد موجود در سیر از آسیب اندام در برابر سمیت فلزات سنگین محافظت می کنند. یک مطالعه چهار هفته ای در کارمندان یک کارخانه باتری اتومبیل (قرار گرفتن در معرض بیش از حد سرب) نشان داد که سیر 19 درصد باعث کاهش سطح سرب در خون می شود. همچنین بسیاری از علائم بالینی سمیت ، از جمله سردرد و فشار خون را کاهش می دهد.

هر روز سه دوز سیر حتی بهتر از داروی پنی سیلامین در کاهش علائم است.

 

10. سیر ممکن است سلامت استخوان را بهبود بخشد:

هیچ مطالعه انسانی اثرات سیر در پوکی استخوان را اندازه گیری نکرده است. با این حال ، مطالعات در جوندگان نشان داده اند که با افزایش استروژن در زنان می تواند از دست دادن استخوان به حداقل برسد. یک مطالعه در زنان یائسه نشان داد که یک دوز روزانه عصاره سیر خشک (برابر با 2 گرم سیر خام) به طور قابل توجهی علایم کمبود استروژن را کاهش می دهد.

این نشان می دهد که این مکمل ممکن است اثرات مفیدی بر سلامت استخوان در زنان داشته باشد. غذاهایی مانند سیر و پیاز نیز ممکن است اثرات مفیدی بر استئوآرتریت داشته باشند.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب سلامت(بیماری ها، پیشگیری، داروها، تغذیه، پزشکی آنلاین و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------