انواع تشک و خرید تشک مناسبخرید تشک,تشک تخت,خرید تشک مناسب

خرید تشک تخت


با داشتن محیط خواب آرام، تشک مناسب و بالش استاندارد می توانید خواب راحتی را تجربه کنید. خواب با کیفیت، منجر به سلامتی جسم و روح، بهره گیری از ذهن خلاق تر، کارایی روزانه بالاتر و زندگی بهتر خواهد شد.
 
انتخاب تشک مناسب در تجربه این خواب با کیفیت اهمیت زیادی دارد. انتخاب تشک به عوامل مختلفی وابسته است که از مهمترین آنها می توان به نوع تشک و مطابقت آن با حالت طبیعی بدن و عادات خوابی شما، جنس مورد نظر، اندازه تشک، عمر مفید و ... می باشد.

 

مسلما در نظر گرفتن تمامی این موارد با توجه به تنوع محصول و کارخانه های تولید تشک کار سختی خواهد بود. در ادامه سعی می کنیم علاوه بر راهنمایی در ارتباط با زمان مناسب تعویض تشک، انواع تشک متداول موجود در بازار را معرفی می کنیم و نکاتی در ارتباط با خرید تشک ارائه خواهیم کرد.


زمان تعویض تشک
معمولا در دو صورت نیاز به تعویض تشک و خرید تشک جدید خواهید داشت:


پایان طول عمر تشک
طول عمر تشک با توجه به نوع تشک و کارخانه سازنده متفاوت می باشد. تشک لاتکس تشکی است که شاید بیشترین طول عمر را بین تشک ها داشته باشد اما مواردی نظیر شرایط نگهداری، عادات خوابی و ... بر طول عمر تشک تاثیر می گذارد. اما به طور معمول، طول عمر پنج تا هفت سال به طور میانگین برای تشک در نظر گرفته می شود. البته ممکن است در زمانی زودتر از پایان طول عمر تشک بخواهید آن را عوض کنید که ممکن است به علت فرورفتگی تشک، بیرون زدگی فنرها (در تشک فنری)، شکم دادن از پهلو و یا حتی عوامل آزاردهنده ای نظیر بو و لکه منجر به تصمیم برای تعویض تشک شوند.


احساس کمر درد بر روی تشک
برخی تشک ها پشتیبانی بهتری دارند همین امر منجر به خواب بهتر و قرار گرفتن بدن در راستای استاندارد می شود. ممکن است در اثر گذر زمان تغییراتی در تشک ایجاد شود و یا به علت بیماری دچار کمر درد شوید و یا این که افزایش وزن پیدا کنید که در این صورت می بایست تشک را در اولین فرصت با تشک مناسب شرایط خود عوض کنید.
 

خرید تشک,تشک تخت,خرید تشک مناسب

خرید بهترین تشک برای کمر درد


خرید تشک جدید
انتخاب تشک جدید شاید بر روی خواب و زندگی هفت سال آینده شما تاثیر گذار باشد. از این رو می بایست در هنگام خرید تشک، این دو نکته را مد نظر بگیرید.


عادات خوابی و شرایط بدنی خود و همسرتان
عادات خوابی بیشتر به موقعیت دلخواه خواب (اعم از به پهلو خوابین، به پشت خوابیدن و به شکم خوابیدن) و همین طور درجه سفتی که در آن احساس راحتی کنید می باشد.


به جز این می توان به درجه حرارت دلخواه خواب و تاثیر تشک در تامین این درجه حرارت اعم از تشک هایی که باعث گرم شدن بدن می شوند (نظیر تشک مموری فوم) و تشک های خنک کننده (نظیر تشک ژل دار) یا تشک هایی با امکان جریان هوا (نظیر تشک فنری) نیز اشاره کرد.


در نهایت وزن افراد نیز در انتخاب تشک تاثیرگذار است. برای مثال افراد با وزن کمتر ترجیح می دهند کمی در تشک فرو روند و توسط تشک در برگرفته شوند در حالی که افراد سنگین وزن ترجیح می دهند سطح تشک سفت تری داشته باشند تا در تشک فرو نروند.


برای مثال فرد سنگین وزن که بیشتر به پهلو می خوابد ترجیح می دهد تشک مموری فوم یا لاتکس انتخاب کند تا کمترین نقطه فشار برای وی ایجاد شود حال اگر خواب خنک را ترجیح دهد می تواند تشک مموری ژل را انتخاب کند تا خنکی بیشتری در هنگام خواب داشته باشد.

 

خرید تشک,تشک تخت,خرید تشک مناسب

خرید تشک جدید

 
جنس و نوع تشک
ممکن است اصطلاح تشک طبی را شنیده باشید. تشک طبی و یا تشک ارتوپدیک به هر تشکی گفته می شود که در آن موازین طبی خواب و آناتومی بدن رعایت شده باشد و خوابی طبی و راحت و بدون ایجاد هرگونه درد و ناراحتی برای شما ایجاد کند. تشک طبی دارای انواع مختلفی است. استفاده از آن برای تمامی افراد توصیه می شود چرا که در صورت استفاده از به وجود آمدن امراض کمری و ستون فقرات جلوگیری خواهد کرد. در ادامه سعی می کنیم توضیحات بیشتری در ارتباط با سه نوع تشک متداول موجود در بازار اعم از طبی فنری، مموری فوم و لاتکس خدمتتان ارائه کنیم:


تشک طبی فنری
یکی از قدیمی ترین تشک های موجود تشک فنری می باشد که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از فوم و فیبر و لایه های اضافه کارایی و کاربرد این تشک ها نیز بهبود پیدا کرده است. فاکتورهایی بر روی این تشک ها موثر است که می توان به نوع فنر اعم از فنر بونل، فنر پیوسته و فنر پاکتی اشاره کرد که در کنار نوع فنر مواردی نظیر تعداد فنر و درجه سفتی فنر مورد استفاده نیز در راحتی تشک موثر خواهد بود.
 

خرید تشک,تشک تخت,خرید تشک مناسب

خرید تشک مناسب


مزایای تشک طبی فنری
•    قیمت پایین و قابلیت دسترسی بیشتر در فروشگاه ها
•    جریان هوای بیشتر و خواب خنک تر
•    پشتیبانی بهتر در لبه های تشک


معایب تشک طبی فنری
•    طول عمر پایین (5 سال)
•    راحتی کمتر و اعمال نقاط فشار بیشتر
•    ایجاد سر و صدا
•    انتقال حرکت در صورت جابجا شدن بر روی تشک.


تشک مموری فوم
تشک های جدید به طور کامل از فوم ساخته شده اند که یکی از مطرح ترین آن ها مموری فوم می باشد. تشک مموری فوم به علت این که با توجه به حرارت بدن، شکل می گیرند و با در برگرفتن بدن منجر به پشتیبانی بهتر از ستون فقرات و ایجاد نقاط فشار کمتر بر بدن خواهند شد.

 

در هنگام خرید تشک مموری فوم می بایست به درجه سفتی و چگالی فوم دقت کنید تا تشکی متناسب با عادات خوابی خود خریداری کنید. با توجه به خاصیت تشک مموری فوم منجر به بالا رفتن درجه حرارت خواب در هنگام استراحت خواهد شد که به همین منظور تشک ژل مموری فوم تولید شد که که همان طور که قبلا گفته شد خاصیت خنک کنندگی دارد. استفاده از لیکوئید ژل (ژل مایع) در این تشک منجر به پایین آمدن درجه حرارت بدن و خواب خنک می شود.

 

خرید تشک,تشک تخت,خرید تشک مناسب

انواع تشک تخت

 
مزایای تشک مموری فوم
•    قیمت متوسط و قابلیت دسترسی بالا در فروشگاه تشک
•    راحتی و کاهش دردهای عضلانی و کمر درد به علت به خود گرفتن شکل بدن
•    عدم انتقال حرکت در صورت جابجایی
•    عدم ایجاد سر و صدا
•    طول عمر مناسب (7 سال)


معایب تشک مموری فوم
•    ایجاد بوی نامطبوع به علت شیمیایی بودن متریال
•    بالا رفتن درجه حرارت خواب
•    فرورفتگی تشک و عدم پشتیبانی در لبه های تشک


تشک لاتکس
لاتکس از صمغ درخت کائوچو به دست می آید که بنابراین تشک لاتکس، تشکی طبیعی و دوست دار محیط زیست محسوب خواهد شد. معمولا تشک لاتکس با لایه هایی از فوم و ورقه های لاتکس ساخته می شود. درجه سفتی تشک ممکن است بسته به میزان لاتکس استفاده شده متغیر باشد. این تشک جزء تشک های نرم محسوب می شود.
 

خرید تشک,تشک تخت,خرید تشک مناسب

تشک لاتکس


مزایای تشک لاتکس
•    بیشترین طول عمر (9 سال)
•    راحتی قابل توجه و کاهش دردهای عضلانی و کمر درد
•    عدم انتقال حرکت
•    خواب به نسبت خنک


معایب تشک لاتکس
•    قیمت گران
•    ایجاد بوی اضافه
•    پشتیبانی ضعیف لبه تشک
•    وزن بسیار زیاد


نکات خرید تشک
در این مطلب تلاش کردیم پس از عنوان زمان تعویض تشک و نیاز به آن، نکات کوتاهی در ارتباط با شرایط جسمانی و عادات خوابی عنوان کنیم. سپس با معرفی اجمالی سه نوع تشک متداول موجود در بازار اعم از تشک فنری و طبی فنری، تشک مموری فوم و تشک لاتکس و عنوان کردن مزایا و معایب آن، شما را با این تشک ها بیشتر آشنا کنیم. اکثر تشک های موجود در بازار ممکن است نام های متفاوتی داشته باشند ولی زیرمجموعه یکی از سه نوع گفته شده قرار می گیرند. امیدواریم با دانستن این موارد و در نظر داشتن نکات زیر بهترین تشک را انتخاب نمایید.


• در هنگام انتخاب تشک علاوه بر طول عمر به گارانتی و وارانتی آن دقت کنید. حتما با آگاهی از شرایط گارانتی تشک را خریداری نمایید.


• شرایط حمل و نقل و تحویل در محل را مد نظر بگیرید.


• در صورت انتخاب تشک دو نفره، تشکی را انتخاب کنید که مناسب هر دو نفر باشد در صورتی که چنین چیزی در بازار موجود نمی باشد، می توانید تشک مناسب خود را سفارش دهید.


• برای خرید تشک سعی کنید به صورت حضوری در فروشگاه حضور پیدا کنید تا با امتحان کردن تشک، مشاهده اندازه و لمس تشک و دراز کشیدن روی آن بهترین انتخاب را داشته باشید. در این هنگام سعی کنید مواردی نظیر عدم انتقال حرکت، عدم سروصدا، بوی نامطبوع، پشتیبانی در لبه ها، بالا رفتن درجه حرارت و ... را بررسی کنید و بهترین تشک را انتخاب نمایید.


• با حضور در فروشگاه تشک می توانید از راهنمایی مشاوران فروشگاه بهره ببرید و با توجه به مشکل و عادت خوابی خود بهترین تشک را انتخاب نمایید.


مجموعه خانه تشک با تجربه چندین ساله خود تولید کننده و ارائه دهنده تشک، بالش، باکس و تاج تخت خواب و انواع کالای خواب می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در ارتباط با تشک های مجموعه و مشاوره خرید تشک با شماره تلفن 02122606066 تماس حاصل فرمایید. همچنین با مراجعه حضوری علاوه بر مشاوره رایگان می توانید محصول مورد نظر خود را بررسی و تست بفرمایید. جهت اطلاع از آخرین تخفیف ها و جشنواره های فروش از اینستاگرام خانه تشک بازدید کنید.

 

 بیشتر بخوانید تا سالم بمانید

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024