خریدفرش,فرش ماشینی,فرش دستبافX

تازه های مهارتهای زندگی


راهکارهای اساسی برای از بین بردن مارمولک در خانه, سمپاشی مارمولک, دفع کامل مارمولک

راهکارهای اساسی برای از بین بردن مارمولک در خانه

روش های از بین بردن مارمولک در خانه راه های از بین بردن مارمولک در خانه برای از بین بردن مارمولک ها…

کاربردهای متفاوت سس مایونز 

کاربردهای سس مایونز که تا به حال نمی دانستید

 

کاربردهای سس مایونز که تا به حال نمی دانستید

سس مایونز از چاشنی های معروفی است که همه جای دنیا استفاده می شود. از سس مایونز می شود علاوه بر مصرف خوراکی در بهداشت و برخی موارد خانگی هم استفاده کرد که در ادامه با کاربردهای آن آشنا می شوید.

 

  بیشتر بخوانید: طرز تهیه سس مایونز

 

مراقبت از ناخن

اگر ناخن ها خشک و شکننده شده اند بهترین کار این است که از سس مایونز برای مراقبت از ناخن ها استفاده کنید. انگشت ها را به مدت ۵ دقیقه داخل سس مایونز قرار دهید. سپس دست ها را بشوئید. مایونز ناخن ها را محکم تر و سالم تر می کند.

 

مایونز ناخن ها را محکم تر و سالم تر می کند

 

رطوبت رسانی به پوست

برای تغذیه پوست خشک کمی روغن زیتون داخل سس مایونز بریزید و به قسمت های خشک پوست بزنید. بعد از ۱۰ دقیقه با دستمال مرطوب پاک کنید. روغن و سرکه موجود در سس مایونز پوست را مرطوب و از پوسته پوسته شدن جلوگیری می کند.

 

روغن و سرکه موجود در سس مایونز پوست را مرطوب و از پوسته پوسته شدن جلوگیری می کند


درمان آفتاب سوختگی

برای درمان آفتاب سوختگی مقداری سس مایونز به پوست بزنید. سس مایونز قرمزی و درد سوختگی را از بین می برد و پوست را مرطوب نگه می دارد. سرکه هم مثل یک بی حس کننده طبیعی عمل می کند.


جدا کردن آدامس

اگر می خواهید آدامس چسبیده به فرش یا موها را جدا کنید کمی سس مایونز به آدامس بزنید و به شکل گلوله دربیاورید. روغن سس حالت چسبندگی آدامس را از بین می برد و به راحتی می توان آن را از فرش یا موها جدا کرد.

 

روغن سس مایونز حالت چسبندگی آدامس را از بین می برد

 

نرم کننده مو

اگر موهای خشک و شکننده ای دارید درمان آن سس مایونز است. به جای نرم کننده از سس مایونز استفاده کنید. زرده تخم مرغ موجود در سس مایونز حاوی لسیتین است و به رشد موها کمک می کند و سرکه پوست سر را لایه برداری می کند در نتیجه موهای سالم و براقی خواهید داشت.

سس مایونز درمان طبیعی شپش نیز هست. روی موها سس مایونز بزنید و با کلاه بپوشانید. بعد از ۸ ساعت موها را با شامپو بشوئید. روغن سس مایونز مثل چسب عمل می کند و باعث خفگی شپش ها می شود.

 

اگر موهای خشک و شکننده ای دارید درمان آن سس مایونز است

 

پاک کردن مداد شمعی

برای تمیز کردن نقاشی های کودک روی دیوار با اسفنج مقداری سس مایونز روی دیوار بمالید بعد از ۵ الی ۱۰ دقیقه با دستمال تمیز پاک کنید.


براق کردن نقره

فقط کافی است با دستمال مقداری سس مایونز روی ظروف بمالید. خاصیت اسیدی لیمو لکه ها را از بین می برد و روغن آن را براق می کند.

 

خاصیت اسیدی لیموی سس مایونز لکه ها را از بین می برد و روغن آن را براق می کند

 

پاک کردن برچسب

برای جدا کردن برچسب ها از روی ظروف ابتدا تا جایی که می توانید برچسب را از ظرف جدا کنید سپس مقدار کمی سس مایونز روی آن بزنید و بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه برچسب را به راحتی جدا کنید.

 

برای جدا کردن برچسب ها از روی ظروف ابتدا مقدار کمی سس مایونز روی برچسب بزنید

 

روان کننده لولا

برای روان کردن لولای در فقط کافی است مقداری سس مایونز یه لولا بزنید و چند بار در را باز و بسته کنید تا سس مایونز به همه جای لولا نفوذ کند.

 

برای روان کردن لولای در فقط کافی است مقداری سس مایونز یه لولا بزنید

 

ترمیم چوب

اگر روی وسایل چوبی خانه خراشیدگی ایجاد شده است روی آن مقداری سس مایونز بزنید و اجازه دهید چند روز بماند. به مرور زمان ترکیب پروتئین و روغن پوست را مرطوب و متورم می کند. چربی سس درزها را می گیرد و باعث می شود خراشیدگی ها کمتر به چشم بیاید.

 

روی وسایل چوبی خراشیده شده مقداری سس مایونز بزنید و اجازه دهید چند روز بماند

 

منبع : bedunim.ir

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------