راهکارهایی برای جلوگیری از دزدی از خانه 

روش های جلوگیری از سرقت از خانه

 

نکات ساده و در عین حال موثری را جمع آوری کرده ایم که به شما کمک می کند از خانه خود محافظت کنید و حتی سارقان را از ورود به املاک خود منصرف کنید.

1- اگر غریبه در خانه ی شما است وسایل با ارزش را مخفی کنید.

اگر برای تعمیرات منزل شخص غریبه ای به منزل شما آمده است سعی کنید وسایل گران قیمت را مخفی کنید به عنوان مثال : در حالی که یک لوله کش مشغول حل کردن چیزی در زیر سینک شماست، آنها زمان کافی برای نگاه به اطراف دارند. آنها می توانند افراد بدی باشند که به همدستان خود اطلاع بدهند. آنها همچنین می توانند کیف پول یا گوشواره های شما را که روی میز قرار دارد دزدی کنند. البته این بدان معنا نیست که همه تعمیرکارها و سایر کارگران سارق هستند، اما شما همیشه باید مراقب باشید. توصیه می کنیم قبل از تماس با برق یا لوله کشی با بررسی های یک شرکت آشنا شوید.

 

وسایل باارزش تان را مخفی کنید

 

2- اجازه ندهید که افراد غریبه تلفن منزل شما را داشته باشند.

برخی از سارقان از ترفند تلفنی تلفن ثابت استفاده می کنند: آنها با تلفن منزل شما تماس می گیرند و منتظر جواب می مانند. اگر کسی تلفنی برداشت نکرد ، به این معنی است که در خانه هیچ کس نیست. اگر صدای تلفن را قطع کنید یا کم کنید، یک سارق فکر می کند اشتباه گرفته است زیرا هیچ صدایی نمی شنوند.

 

هنگام خارج شدن از خانه صدای تلفن خود را کم کنید

 

3- یک قفل قابل اعتماد نصب کنید.

اگر همین حالا به درب های مختلفی که در منزلتان وجود دارد نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که انواع قفل برای درب های مختلف به کار رفته است. براساس داده ها، سارقین فقط 60 ثانیه در خانه می تابند و در 73٪ موارد از طریق درب ورودی می توانند وارد خانه شوند. قفل هایی که بیشتر در معرض ضربه محکم و ناگهانی باز می شوند، سیلندرها هستند و پیچیده ترین قفل ها قفل هایی است که می توان با کلیدهای اهرمی باز کرد. توصیه می شود که درب را با کمک پین و کلید اهرم قفل کنید زیرا این ترکیب قابل اطمینان است. همچنین قفل هایی وجود دارد که اگر کسی سعی کند بدون استفاده از کلید، آن را باز می کند.

 

از قفل های اهرمی برای در خود استفاده کنید

 

4- از پنجره ی خود محافظت کنید.

یکی دیگر از راه های محبوب برای ورود به خانه پنجره ی شما است. به همین دلیل توصیه می شود اگر در طبقه 1 یا 2 زندگی می کنید ، حصارهایی را نصب کنید که قفل شوند. فراموش نکنید که در مواقع اضطراری باید مسیر فرار داشته باشید: حصارهایی خریداری کنید که بتوانند قفل آن را باز کنند.

 

برای پنجره ی خود حفاظ بسازید

 

5- از فضای اطراف ملک خود مراقبت کنید.

اگر خانه دارید، اجازه ندهید سارقان فکر کنند هیچ کس در آنجا زندگی نمی کند. در تابستان از چمنزار مراقبت کنید و در زمستان مسیر را تمیز نگه دارید.

 

محیط اطراف خانه ی خود را مرتب کنید

 

6- جعبه ها را برای وسایل گران قیمت به درستی دور بریزید.

اگر جعبه ای را از یک تلویزیون یا یخچال و فریزر جدید دور می اندازید، احتمالاً سارقین را جذب خواهید کرد که می تواند کالای جدید شما را به سرقت ببرد. برای جلوگیری از دردسر، قبل از دور انداختن جعبه را از هم جدا کنید تا دزدها را جذب نکند.

 

جعبه ی وسایل جدید خود را باز کرده و دور بریزید

 

7- وانمود کنید.

تصور کنید مدتی خانه خود را ترک می کنید. شما در حال حاضر در خیابان هستید و ناگهان متوجه یک فرد عجیب می شوید. آنها ممکن است منتظر بمانند که شما دور شوید تا بتوانند وارد شوند. خجالتی نباشید: دور خود بچرخید و دست خود را تکان بدهید انگار کسی در خانه مانده است.

 

هنگام خروج از خانه وانمود کنید که کسی در خانه است

 

8- قفل های خود را بررسی کنید.

اگر متوجه خراش در قفل خود شدید، بدان معنی است که سارقین سعی در باز کردن آن داشته اند. بنابراین قبل از اینکه درب را باز کنید و وارد خانه خود شوید، قفل خود را بررسی کنید تا در صورت اضطراری فرصتی برای واکنش سریع داشته باشید.

 

زمان ورود به خانه قفل های خود را بررسی کنید

 

9- اجازه دهید نور خورشید داخل شود.

اگر پرده ی پنجره ها چندین روز پشت سر هم کشیده شده باشند، ممکن است نشانگر این باشد که در خانه هیچ کس نیست: تعداد زیادی از افراد دوست دارند بدون نور خورشید زندگی کنند. بنابراین وقتی ملک خود را رها می کنید، اطمینان حاصل کنید که پنجره های خود را به طور کامل نپوشاندید تا این توهم را در خانه خود ایجاد کنید.

 

پرده های خود را همیشه نکشید

 

10- گیاهانی را با شاخ و برگ های زیاد و تیز در مقابل حصار و پنجره های خود قرار دهید.

برای تبدیل کردن یک حصار معمولی به یک مانع، گیاهی با شاخ و برگ های برنده بکارید: مانند یک گل رز. همچنین ممکن است بعضی از گل های رز را درست در زیر پنجره ی خود بکارید. همه این گیاهان ماموریت سارقین را به چالش تبدیل می کنند.

 

از گیاهان برای حصار خانه استفاده کنید

 

11- هیچ اطلاعاتی را از طریق تلفن منتقل نکنید.

اگر شرکت های خدماتی عجیب با شما تماس گرفتند و در مورد محل کار و ساعات کاری شما یا در مورد افرادی که با شما زندگی می کنند سؤال کردند. پاسخ ندهید این یکی از روش هایی است که سارقان برای کسب اطلاعات از زندگی شما کشف کردند.

 

اطلاعات خود را از تلفن به کسی ندهید

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------