گل آرایی اعداد: تزئین مراسمات با طرح های اعدادیگل آرایی اعداد, چیدمان گل‌ها به‌صورت عدد, چیدمان گل‌ها به‌ صورت عدد

چیدمان گل‌ها به‌ صورت عدد

 

استفاده از گل آرایی اعداد در جشن تولد و سالگرد ازدواج 

گل آرایی یعنی اینکه گل، برگ و شاخه‌ها در کنار هم قرار بگیرند و با یکدیگر ترکیب زیبایی را ایجاد کنند. این ترکیب می‌تواند از رنگ‌های مختلف گل‌ها باشد، می‌تواند بر روی اشیا به فرم‌های مختلف چیده شود. در برخی از مراسمات گل‌ها و شاخه برگ‌ها را به فرم اعداد تزئین می‌کنند. در این مطلب از بیتوته شما را با نحوه گل آرایی اعداد آشنا می کنیم.

 

گل آرایی اعداد, چیدمان گل‌ها به‌صورت عدد,گل آرایی اعداد در باکس

گل آرایی اعداد در باکس

 

گل آرایی چیست؟

گل آرایی یک کار هنری و خلاقانه است. اصل هنر گل آرایی به شناخت هارمونی‌های رنگ‌ها، ذوق هنری، خلاقیت و گل شناسی فرد بستگی دارد. از گل آرایی در مراسمات مختلفی مانند نامزدی، عروسی، خواستگاری و حتی در مراسم‌های ترحیم استفاده می‌شود.

 

این هنر نیاز به‌دقت و ریزه‌کاری‌های زیادی دارد؛ مثلاً برای زیباتر دیده‌شدن ترکیب گل‌ها اصولاً بهترین و بزرگ‌ترین گل مجموعه را در مرکز دید بیننده قرار می‌دهند تا جلوه کافی به تزئین بدهد. یا اگر از گل‌هایی با جنس لطیف برای گل آرایی استفاده کرده‌اید بهتر است از برگ‌های لطیف نیز برای تناسب برقرارکردن به تزئینتان استفاده کنید و بلعکس.

 

گل آرایی اعداد, چیدمان گل‌ها به‌صورت عدد, گل آرایی عدد 10 با گل رز

گل آرایی عدد 10 با گل رز

 

درست است که هر گلی به‌تنهایی زیبایی خاص خود را دارد، اما هنگامی‌ که ترکیبی از گل‌ها و گیاهان تزئینی با استفاده از هنر و تکنیک در کنار هم قرار بگیرند، اين زيبايي تكمیل مي‌شود و باعث تجدید روحیه و شادابی ما می‌شود. در چیدمان گل ‌آرایی باید مواردی مانند شک، اندازه و رنگ گل‌ها را در نظر بگیرید همچنین تعادل در چیدمان را فراموش نکنید. فردی که قصد دارد گل آرایی کند باید تمام اصول و نکته‌های چیدمان را در نظر بگیرد تا بتواند یک ترکیب  فوق‌العاده از گل‌های مختلف خلق نماید. 

 

گل آرایی اعداد, چیدمان گل‌ها به‌صورت عدد, گل آرایی عدد 30 برای جشن تولد

گل آرایی عدد 30 برای جشن تولد

 

اصول گل‌آرایی

گل آرایی چهار اصل کلی دارد که بهتر است برای داشتن یک چیدمان مناسب این اصول را بدانید و از آنها آگاه باشید تا بتوانید یک گل آرایی منحصربه‌فرد و شگفت‌انگیز برای مخاطبان خود ایجاد نمایید.

• تناسب: تناسب ارتباطی است چشم‌نواز میان شکل، اندازه و رنگ گل‌ها، شاخه‌ها، برگ‌ها، ظرف و لوازم جانبی در یک طرح. اندازه و مقادیر عناصر و المان‌ها باید با یکدیگر تناسب داشته باشند. یعنی اگر در یک طرح یک عنصر بزرگ باشد باید مابقی موارد از نظر اندازه و شکل با آن تعادل داشته باشند.

 

گل آرایی اعداد, چیدمان گل‌ها به‌صورت عدد, گل آرایی عدد 6 برای عکس

گل آرایی عدد 6 برای عکس 

 

• توازن: هنگامی که می‌خواهید گل آرایی نمایید توازن بصری آن را در نظر بگیرید. توازن یعنی چیدمان نهایی را از زاویه‌های مختلف بررسی کنید تا تعادل در همه اطراف آن حفظ شود و در صورت نیاز با برداشتن گل و برگ‌ها به آن توازن ببخشیم.

 

گل آرایی اعداد, چیدمان گل‌ها به‌صورت عدد, گل آرایی عدد 3 با ترکیب گل و بادکنک

گل آرایی عدد 3 با ترکیب گل و بادکنک

 

• ریتم: ریتم همان سامان‌دادن عناصر تزئینی برای خلق یک جریان بصری است. ریتم به طرح امکان می‌دهد تا توجه بیننده را به خود جلب کند. رنگ، ماده، فرم، خط، بافت و فضا کمک می‌کنند تا ریتم در داخل چیدمان قرار گیرد. 

  

• تسلط: باید روی کارتان مسلط باشید. این جمله می‌تواند مصادیق زیادی در گل آرایی داشته باشد؛ ولی مصداق آن این است که گل غالب، عنصر طراحی  باشد که برای شما مهم است و بر روی طرح غلبه دارد. به‌طورکلی گل غالب در مرکز کانونی طرح قرار داده می‌شود.

 

برای داشتن گل آرایی اعداد باید اصول طراحی در آن رعایت شده باشد به‌طوری‌که گل‌های اصلی فرم اعداد را بسازند و یا فرم اعداد را با گل‌هایی با رنگ‌های متفاوت بچینید تا از نظر بصری کاملاً بیانگر عدد موردنظر باشد.

 

گل آرایی اعداد, چیدمان گل‌ها به‌صورت عدد, گل آرایی اعداد در فضای باز

گل آرایی اعداد در فضای باز

 

از چه گل‌هایی در گل آرایی اعداد استفاده کنیم؟

قبل از چیدمان گل‌ها باید به نوع گل‌ها توجه نمایید؛ زیرا هر گلی برای مراسم خاصی بکار برده می‌شود. همچنین قبل از چیدمان بهتر است در ذهن خود یک چیدمان جذاب و مناسب برای آن در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین و جذاب‌ترین چیدمان را متناسب با نوع گل‌ها، برای اعداد پیدا کنید. نوع گل‌ها و رنگ آنها بیانگر احساسات متفاوت و نمادهای مختلفی هستند. معنی و مفهوم برخی از گل‌ها را عبارت‌اند از:

• گل رز نشانه عشق، محبت و دوستی است.

• گل مروارید نشان‌دهنده معصومیت و خلوص است.

• یاس بنفش نشانه اعتمادبه‌نفس است. 

• گل نرگس نشانه جوانمردی و تولد دوباره است. 

• گل آفتاب‌گردان نشان از افکار ناب دارد.

• گل داودی نماد مثبت بینی، شادی و زندگی طولانی است.

• گل‌های آلستر نیز نماد ثروت، خوشبختی، شانس و دوستی است.

 

گل آرایی اعداد, چیدمان گل‌ها به‌صورت عدد, گل آرایی عدد 5 با گل های کاغذی

گل آرایی عدد 5 با گل های کاغذی 

 

چیدمان گل‌ها به‌صورت عدد

در چیدمان گل‌ها به صورت اعداد، باید مواردی مانند نوع مراسم، نوع اعداد از نظر زبانی (فارسی و انگلیسی) و تعداد اعداد را در نظر بگیرید. در ادامه برخی از ویژگی‌های گل آرایی اعداد را بررسی می‌کنیم.  

 

گل آرایی اعداد, چیدمان گل‌ها به‌صورت عدد, گل آرایی عدد 2 برای تولد دختر

گل آرایی عدد 2 برای تولد دختر

 

• نوع مراسم: هدف از گل ‌آرایی سورپرایز کردن مخاطب است. اغلب در مراسمات خاص مانند سالگرد ازدواج جشن تولد و یا  اعلام تاریخی مهم مانند تاریخ ازدواج از گل آرایی اعداد استفاده می‌کنند. مثلاً برای جشن تولد، سن فرد موردنظر را با ترکیب زیبای از گل‌های داودی  و یا گل‌های رز رنگارنگ طراحی می‌کنند.

 

گل آرایی اعداد, گل آرایی اعداد در باکس

گل آرایی اعداد در باکس

 

• نوع اعداد: برای گل آرایی ابتدا باید زبان موردنظر را جهت طراحی فوم و یا اسفنج زیر کار مشخص نمایید. لازم به ذکر است که برخی طراحان، عدد موردنظر خود را در باکس‌هایی با اشکال مختلف قرار می‌دهند.

 

گل آرایی اعداد, چیدمان گل‌ها به‌صورت عدد, گل آرایی عدد 30 در باکس با گل رز سفید و قرمز

گل آرایی عدد 30 در باکس با گل رز سفید و قرمز 

 

• تعداد اعداد: در برخی از گل آرایی‌های عددی، اعداد از دو رقم تشکیل می‌شوند. انتخاب اینکه این اعداد چگونه در کنار هم قرار بگیرند کاملاً سلیقه‌ای است. اما بهترین و مناسب‌ترین روش استفاده از رقم در کنار هم طراحی این ارقام در یک باکس می‌باشد. البته شما می‌توانید رقم‌ها را به صورت چسبیده به هم و یا تک‌تک و جدا از هم نیز طراحی نمایید. 

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------