تازه های هنر در خانه

کندی بار, کندی بار چیست, طرز تهیه کندی بار چگونه است

کندی بار چیست؟ انواع نمونه های زیبا و شیک

کندی بار تولد کودکان طرز تهیه کندی بار چگونه است؟ پذیرایی به وسیله شکلات و شیرینی‌جات، خیلی وقت است…

گل آرایی Horizontal (افقي) 

گل آرایی, تزیین گل

 

مقدمه: در اين جلسه گل­ آرايي به طرح افقي را آموزش مي­دهيم. مناسب­ترين گل­ آرايي براي روي ميز شام گل­ آرايي افقي است كه از ظرف­هاي بلور، شيشه ­اي و هماهنگ با سرويس غذاخوري استفاده مي­كنيم. البته از ظروف سيلور و نقره هم استفاده مي‌شود. هر چقدر ميزي را كه گل ­آرايي بر روي آن قرار مي­گيرد بزرگتر باشد گل­ آرايي را نيز كشيده­ تر انجام مي­دهيم، بطوريكه فضاي بيشتري از ميز را اشغال نكند.

 

ابتدا طرح گل آرایی را با برگهای سیكاس مشخص میكنیم. این گل‌آرایی از نوع مركزی است یعنی مركز كار را با گل اصلی (لیلیوم) پُر می‌كنیم و بقیه‌ی گل‌ها از این قسمت منشعب می‌شوند. برای هماهنگی با ظرف از رُزهای صورتی نیز استفاده می‌كنیم. محدب بودن وسط كار را در نظر داشته تا سطح كار خیلی صاف نشود. همچنین جلو و پشت ظرف را نمی‌پوشانیم تا ظرف دیده شود. از گل‌های آلستومریا و میخك صورتی هم استفاده می‌كنیم. صدتومانی در مركز گل قرار می‌گیرد. بیشتر كار را با گل‌های سفید و برگ‌های سبز پُر می‌شود و گل‌های صورتی را كمتر و فقط برای هماهنگی با كار، استفاده می‌كنیم. گل‌های مریم در تمامی سطح گل آرایی و برای كشیدگی كار، در سطح افقی استفاده می‌شود. ارتفاع گل‌آرایی در حدی است كه افراد دور میز همدیگر را ببینند. یك شمع بلند را در مركز گلآرایی قرار میدهیم كه دكور جالبی برای میز شام است. معمولاً شمع سفید رنگ استفاده می‌شود تا با گل‌ها هماهنگی داشته باشد.

در این گل آرایی از گل‌های مارگیرت، داودی و برگ‌های بنجامین نیز استفاده میكنیم. پُر كننده‌هایی مثل لیسانتیوس و استاتیس نیز استفاده می‌شوند.

گل آرایی افقی نیازی به روبان ندارد بلكه میتوانیم گل‌ها و میوه های خشك را در آن تزئین كنیم. استفاده از ظرف بلند و ارتفاعدار در این گل آرایی خیلی مناسب نیست بلكه ظرفهای تخت و كوتاه بطوریكه در سطح میز خوابیده باشد، پسندیدهتر است .

این گل آرایی برای روی میز كنفرانسها بسیار جالب و دیدنی است. می‌توان یك گل افقی را در وسط میز و ۲ عدد گل توپی یا گِرد را در دو سر میز قرار داد.

 

منبع: honarkadeh

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------