چگونه در خرید و فروش خودرو موفق باشیم؟ برای کسب درآمد اندک از خودروهای دست دوم,راهنمای خرید خودرو دست دوم,خرید و فروش خودروهای دست دوم

راهنمای خرید و فروش خودرو پر سود

 

راهنمای خرید و فروش خودرو

بزرگترین نکته برای کسب درآمد اندک از خودروهای دست دوم این است که شما هنگام خرید اتومبیل خود درآمد کسب کنید، نه هنگام فروش آن، بنابراین یافتن یک معامله خوب اولویت اصلی شما است. با کمی چرب زبانی و مذاکره هوشمندانه، تقریباً همیشه می توانید ماشین را سریع و سودمند معامله کنید.

چگونه در خرید و فروش خودرو موفق باشیم؟

برای کسب درآمد اندک از خودروهای دست دوم نیازی نیست که مکانیک باشید. در حقیقت، بیشتر مردم می توانند هر كدام را با چند صد دلار ماشین بخرند و سود کنند، زیرا می دانند چگونه معامله خوبی پیدا كنند، این آسان تر از تصور شما است. بزرگترین نکته برای یادآوری این است که شما هنگام خرید اتومبیل خود درآمد کسب می کنید، نه هنگام فروش آن، بنابراین یافتن یک معامله خوب اولویت اصلی شما است. با کمی چرب زبانی و مذاکره هوشمندانه، تقریباً همیشه می توانید ماشین را سریع و سودمند معامله کنید.

 

روش 1: خرید موثر اتومبیل

1- در سایت هاب حراجی های اتومبیل، طبقه بندی ها خودروهای فروخته شده توسط صاحب های آنها را جستجو کنید. به ندرت می توانید از نمایندگی یک ماشین بخرید و برای سودآوری آن را معامله کنید ، زیرا این خودروها به طور کلی با بالاترین قیمت به فروش می رسند. با این وجود افراد معمولی مجبور نیستند هزینه های زیادی به کارمندان خود پرداخت کنند و یا اجاره بهای زیادی را پرداخت می کنند و می توانند با دستمزد بسیار کمتر از مبلغی که نمایندگی فروش می دهد، ماشین دست دوم خود را می فروشند. جستجوی خود را به بهترین فروشندگان محدود کنید.

 

2- از سایت هایی که قیمت خودرو را به صورت آنلاین و به روز دارند استفاده کنید تا از قیمت اصلی و پایه و صفر خودرو اطلاع داشته باشید. در سایت های آنلاین، مدل، سال و شرایط خودرو را وارد می کنید و قیمت کلی آن را مشاهده می کنید.

 

این اغلب مبنای خوبی برای مذاکره است و اگر کسی قیمت را بالا بدهد می توان آن را به شکل موثر چانه زد. این سایتها معمولاً دارای رتبه بندی نیز هستند، به شما این امکان را می دهد که ببینید آیا خودرو دارای مشکلات مشترکی است که باید جستجو کنید یا سابقه اطمینان دارد. برخی از نکات برای استفاده بهتر از این سایت ها شامل موارد زیر است :

 

به "قیمت فروشنده" توجه کنید. معمولاً می توانید قیمت مورد نظر خود را به نمایندگی بگویید.

همزمان چندین سایت را بررسی کنید و همیشه تصور کنید که وضعیت خودرو از وضعیت بدتری برخوردار است زیرا بیشتر مردم سعی می کنند با بالاترین قیمتی که می توانند از طریق اینترنت پیدا کنند و بفروشند و در تبلیغات خود به دلیل شرایط بهتر اشتباه می کنند.

 

از حراجی های سال خودرو استفاده کنید

 

3- همیشه ماشین را از یک موتور سرد روشن کنید. در مورد هر خودرویی که در حال کار و روشن بودن است با احتیاط رفتار کنید. برای راه اندازی یک ماشین سرد بیشترین انرژی و شتاب لازم است و شما می توانید با روشن کردن موتور سرد در همان ابتدا اگر موتور خودرو مشکل داشته باشد و بد کار کند، متوجه آن شوید و آن را احساس کنید.

 

دقت کنید :

اتومبیل هایی که به راحتی و روان کار نمی کنند.

صداهای بلند یا صدای سنگ زنی در موتور.

با روشن شدن ماشین تیک زدن، غر زدن یا لرزیدن.

 

4- سطح روغن و رنگ روغن را بررسی کنید. همانطور که انجام می دهید، در مورد تاریخچه خودرو، در مورد آخرین تعویض روغن آن، سوال کنید. روغن هرچه سبکتر باشد، بهتر است و نباید هرگز قهوه ای تیره یا لجن مانند باشد، مخصوصاً اگر در شش ماه گذشته آن را تعویض کرده باشند. اگر در روغن هر چیزی مانند آب یا قطعه جامد (مانند فلز) مشاهده کردید، از خرید آن دست بکشید زیرا تعمیرات هزینه بری دارند.

 

از فروشنده بخواهید 5-6 بار گاز بدهد و کمی دور بزند و اگزوز را تماشا کنید. اگر دود سیاه یا غلیظ تولید می کند، باید کنار بروید، به خصوص اگر سطح روغن هم کم باشد.

 

روغن خودرو نباید کثیف و تیره باشد

 

5- هنگامی که مدتی کار کرد، زیر ماشین را بررسی کنید تا نشتی نداشته باشد. اگر مقداری آب نشتی داشت موردی ندارد. اما روغن یا مایع رادیاتور مشکل بزرگی است و به احتمال زیاد نباید ماشین را خریداری کنید. روش خوب دیگر برای بررسی این موضوع این است که کسی موتور ماشین را روشن کند و درپوش موتور را باز کنید. اگر هنگام روشن بودن ماشین حباب های هوا یا بخار را در موتور دیدید، از خرید آن خودداری کنید - احتمالاً واشر سر سیلندر سوزانده است.

 

اگر دمای موتور زیاد است؟ در این صورت، آب گرم از ماشین نشت می کند (نه مایعات و نه روغن!)، می توانید برای چانه زدن از آن استفاده کنید. این فقط می تواند یک خانه نشتی باشد که باعث گرم شدن بیش از حد می شود، به این معنی که می توانید یک مشکل ظاهری گران قیمت را با کمترین هزینه برطرف کنید.

 

موتور خودرو را چک کنید

 

6- برای گوش دادن و نگاه کردن به موتور، کاپوت ماشین را باز کنید. نباید صداهای بلند یا لغ لغ بلند بدهد، و وقتی چیزی کاملاً درست به نظر نمی رسد کاملاً واضح است. از کسی بخواهید موتور را در حالت روشن دور کند و تماشا کند تا مطمئن شود هنگام تماشای آن هیچ مشکلی ندارد و کاملا خوب به نظر می رسد. ماشین را خاموش کرده و تسمه ها و شیلنگ ها را چک کنید، به دنبال خوردگی، زنگ زدگی یا ساییدگی شدید باشید. در حالی که تعمیر 1-2 کمربند و شیلنگ آسان است، با یک تعمیر اساسی، سودهایی را که می خواهید بدست آورید، از بین می روند.

 

7- قبل از خرید هر زمان که ممکن است ماشین را برانید. اگر یک خریدار واقعی در معاملات هستید و دارای برخی مهارت های مکانیکی هستید، اگر فکر می کنید می توانید آن را راه اندازی کنید، ممکن است یک ماشین از کار افتاده را به قیمت خیلی ارزان بخرید. اما در بسیاری موارد، شما می خواهید ماشین را برای حرکت و سوار شدن بخرید.

 

انواع مختلفی از سرعت و تغییرات آن را آزمایش کنید، و به صورت ایده آل آن را هم در محله و هم در بزرگراه یا جاده ها آزمایش کنید که بتوانید با خیال راحت سرعت را افزایش دهید. همانطور که حرکت می دهید، به موارد زیر دقت کنید:

 

فرمان: آیا روان و پاسخگو است؟

 

ترمز: آیا به خصوص در شرایط توقف سریع، ماشین را متوقف می کند؟ از همه مهمتر، آیا ماشین در یک خط مستقیم متوقف می شود؟

 

انتقال: آیا به آرامی جا به جا می شود؟ در اتومبیل های اتوماتیک باید بتوانید در کمتر از یک و نیم ثانیه رانندگی کرده و حرکت کنید. تاخیر بیشتر می تواند نشانه بدی باشد.

 

الکترونیک و ویژگی ها: آیا چراغ ها، پنجره ها و جریان برق کار می کنند؟ آیا کیلومترشمار همچنان در حال کار است یا گیر کرده است (در این صورت آیا فروشنده می داند چند سال پیش عملکرد آن متوقف شده است؟).

 

8- برای پایین آوردن قیمت از هر نقص قابل درک استفاده کنید. این امر بسیار مهم است اگر آنها در تبلیغات این کمبودها را ذکر نکنند. اکثر مردم درمورد مسائلی که ماشین ممکن است داشته باشد صادقانه و پیشرو هستند، اما شما باید دائماً در جستجوی سایر موارد باشید تا از آنها به عنوان یک ابزار مذاکره استفاده کنید. اگر مسائل جزئی تا جدی وجود داشته باشد که آنها را به شما نگفته باشند، اما اطمینان دارید که می توانید با قیمت پایین آن را برطرف کنید، اغلب می توانید تخفیف های خوبی بگیرید.

 

هنگامی که در حال بررسی ماشین هستید، مشکلات را به محض یافتن به فروشنده نشان دهید. اگر با دقت مشکلات خودرو را بررسی کنید و آن را تست کنید، با خیال راحت و به صورت مطمئن خرید کنید، و این باعث می شود که شما بیشتر در مورد قیمت صحبت کنید.

 

دانش اتومبیل خود را نیز بسنجید. اگر به نظر می رسد که دور موتور از بین رفته اند، می توانید از این مزیت به نفع خود استفاده کنید تا مشکلات قابل درک را برطرف کنید.

 

9- حتماً کارت و سند خودرو و کپی آن را دریافت کنید. اگر کارت و سند در دست ندارند، باید در خرید خودرو بسیار احتیاط کنید. کارت و سند خودرو برای ثبت خودرو، و دریافت بیمه برای وسیله نقلیه لازم است. اگر آنها نمی توانند کارت و سند خودرو را تحویل دهند، بهتر است مطمئن باشید ماشین ارزش زحمت گرفتن عنوان جدید را دارد یا نه؟

 

حتما بررسی کنید که خودرو سرقتی نباشد. همچنین هنگام خرید اتومبیل باید دقت لازم را انجام بدهید که آیا اتومبیل آسیب دیده نباشد و اتاق آن تعویض نشده باشد، زیرا در این صورت با مشکلاتی مواجه خواهید شد. در مقاله نحوه تشخیص ماشین اتاق تعویض شده به طور کامل در این باره توضیح داده شده است پیشنهاد می کنم آن را مطالعه کنید.

 

مدارک لازم برای خرید و فروش خودرو باید آماده باشند

 

روش 2: فروش اتومبیل به بالاترین ارزش خود

1- قبل از عرضه خودرو در بازار، کمترین قیمت ممکن و قیمت هدف خود را تعیین کنید. با استفاده از سایت های ارزیابی و تبلیغات محلی برای یافتن خریداران نزدیک، از همان سایتهای ارزیابی که هنگام خرید خودرو استفاده کرده اید استفاده کنید. اگر برای شما مهم نیست که ماشین چقدر سریع فروخته می شود، قیمت را از بالا شروع کنید. اگر می خواهید به سرعت فروخته شود، آن را در پایین ترین قیمت قرار بدهید و توجه داشته باشید که قیمتی راسخ دارید.

 

حتی اگر بگویید که روی قیمت خود قاطع هستید، مردم همچنان به دنبال مذاکره خواهند بود.

 

از عبارت OBO ("یا بهترین پیشنهاد") استفاده می شود که نشان می دهد شما مایل به مذاکره در مورد قیمت هستید، که روش خوبی برای قانع کردن مردم برای تماس با شما است.

 

اگر اتومبیل از ارزش بالایی برخوردار باشد یا یافته ای نادر باشد، ممکن است بتوانید در حراجی بیشتر از فروش مستقیم درآمد کسب کنید. البته بدانید که همه حراجی ها کمی قمار هستند: ممکن است بیشتر از آنچه انتظار داشتید بدست آورید، اما می تواند خیلی کمتر هم شود.

 

2- خودرو را توسط مکانیک بررسی کنید و هر مشکلی را برطرف کنید، به شرطی که آنقدر ارزان باشد که هنوز با سود فروخته شود. به همین دلیل است که شما باید همان ابتدا قیمت خود را تعیین کنید. اگر هزینه تعمیرات و هزینه مراقبت را بیش از هزینه فروش آن می کند، بدیهی است که تعمیرات ارزش آن را ندارد.

 

با این وجود، اگر بتوانید با تعمیرات نسبتاً ارزان اتومبیل ارزان قیمت تهیه کنید، قادر خواهید بود هزینه ای بیش از هزینه تعمیرات را پرداخت کنید. در حالی که خرید خودرویی که نیاز به تعمیر دارد می تواند یک تاس باشد، اما خریداران هوشمند می توانند سود زیادی را در مورد مسائل کوچکی که فروشنده اصلی برای رفع آنها خیلی تنبل بود کسب کنند.

 

مطمئن شوید که اتومبیل دارای هرگونه مشکل یا مشکل متداولی است، آن را به صورت آنلاین بررسی کنید. آیا می توانید برای متقاعد کردن خریداران احتمالی برای حل مشکل کاری انجام دهید؟

 

چه تعمیراتی را می توانید خودتان انجام دهید؟ اتومبیل های قدیمی معمولاً صفحاتی از مشاوره در مورد تعمیرات منزل به صورت آنلاین دارند و تعداد بیشتری از آنها در حد مکانیک خانه هستند تا آنچه تصور می کنید.

 

3- تا جایی که می توانید ماشین را تمیز کنید. فروش یک ماشین تمیز به خصوص با قیمت بالاتر بسیار آسانتر است. به علاوه، جاروبرقی و تمیز کردن پنجره ها، علی رغم ایجاد تفاوت بین پول نقد در دست و فروش از دست رفته، هزینه ای برای شما ندارد. 

 

مطمئن باشید که:

تمام سطوح را با یک پارچه تمیز پاک کنید.

 تمام سطوح، از جمله زیر و اطراف تشک ها را با جاروبرقی جارو کنید.

 قسمت بیرونی، از جمله قالپاق خودرو را بشویید. برای اتومبیل هایی با قیمت بالاتر، یک لایه واکس در نظر بگیرید تا جلای تمیزی به آن ببخشد.

 

خودرو و تمام قسمت های آن را قبل از فروش حتما تمیز کنید

 

4- نقص آشکاری را به خریدار نشان بدهید و آنها را در تبلیغ خود بگنجانید. اگر آنها از قبل مشکلات را بدانند و همچنان نشان دهند، نمی توانند از آنها برای پایین آوردن قیمت استفاده کنند. اگر آنها مسائلی را پیدا کنند که شما به آنها اشاره نکرده اید، ناگهان چند تراکنش چانه زنی دارند. صادقانه بودن، صادقانه به نظر می رسد اعتراف به فروش بد است، اما فقط خریدارانی را به ارمغان می آورد که در خرید جدی باشند. اگرچه شما ممکن است برخی از مسائل کوچکتر را به خریدار نگویید بدون اینکه آنها متوجه این موضوع شوند، اما مردم معمولاً مبلغ بیشتری را به فروشنده ای که صادق و قابل اعتماد هستند پرداخت می کنند.

 

حتماً تصاویر زیادی به خصوص از مناطق مشكلی كه یادداشت كرده اید (مانند یك صندلی پاره شده) ارائه دهید. این اعتماد به نفس را ایجاد می کند و می تواند به مردم کمک کند دیگر نگران نقص های احتمالی نباشند.

 

نقص های خودرو را خود به خریدار بگویید

 

5- در صورت لزوم روغن، مایع رادیاتور و مایع برف پاک کن را تغییر دهید تا فوراً قیمت را افزایش دهید. مگر اینکه اخیراً این کار توسط فروشنده انجام شده باشد، این یک روش ارزان برای تمیز کردن ماشین و افزایش قیمت است. حتماً این خدمات را در آگهی خود یادداشت کنید، زیرا خریداران از شنیدن این موضوع که دیگر نگران این دردسرهای کوچک نیستند بسیار خوشحال خواهند شد و به طور کلی مایل به پرداخت کمی بیشتر هستند.

 

حتماً وضعیت فروش را نیز یادداشت کنید. اگر خریداران زیادی هستند، افرادی که واقعا می خواهند خودرو را بخرند حتما بیعانه پرداخت کنند.

 

برای مطمئن شدن از خرید حتما بیعانه دریافت کنید

 

روش 3: به حداکثر رساندن سود

1- برگه های مربوط به آنچه اتومبیل های دیگر به فروش می رسانند را حفظ کنید، حتی اگر در حال حاضر علاقه ای به خرید آنها ندارید. به عنوان مثال ، تصور کنید BMW BMW e30 تمیز 1987 در حراجی به قیمت 2500 دلار به فروش می رسد. گرچه این خرید و فروش با سود بیش از حد زیاد است، شما می دانید که بعداً یک خودروی مشابه با قیمت 1500 دلار در فروش می تواند سرمایه گذاری خوبی باشد و هنگامی که آن را می فروشید، می توانید قیمت را با خیال راحت در $ 2،000 یا بالاتر نگه دارید، دانستن اینکه کسی این مقدار هزینه را پرداخت می کند.

 

حراج ها و نمایشگاه های فروش اتومبیل را تماشا یا بررسی کنید تا ایده خوبی در مورد قیمت انواع اتومبیل بدست آورید.

به طور مرتب به سایت های ارزیابی خودرو مراجعه کنید و روزنامه ها را برای فروش اتومبیل تماشا کنید حتی وقتی در بازار نیستید. هرچه تعداد اتومبیل و قیمت بیشتری ببینید، ذهن فروش شما تیزتر می شود.

 

در خرید و فروش پر سود خودرو دقت کنید

 

2- به دنبال خریداران و فروشندگانی باشید که می خواهند با کمترین دردسر، با سریع ترین سرعت حرکت کنند. اگر با افراد دیگری کار می کنید که می خواهید سود خود را بدست آورید، هر دوی شما برای پول بیشتر می جنگید. اما افرادی که فقط می خواهند ماشین را بفروشند یا خریدارانی که می خواهند اتومبیل آن ها را بدون دردسر جابجا کند، معامله با آنها بسیار راحت تر خواهد بود.

 

هنگام فروش اتومبیل، عباراتی مانند "خلاص شدن از شر"، "نیاز به پول سریع"، یا سایر شاخص هایی است که نشان می دهد خواهان فروختن ماشین است، صرف نظر کنید.

 

هنگام فروش اتومبیل، به کسانی که قبل از دیدن ماشین، می خواهند سریع تر آن را بخرند یا به نظر هیجان زده می آیند، توجه کنید. حتماً از آنها بپرسید که چرا یا برای چه چیزی ماشین را می خواهند، زیرا این امر می تواند شما را در وضعیت مالی آنها راهنمایی کند.

 

3- مثل کوسه معامله کنید. خرید و فروش اتومبیل برای کسانی که احساس ضعف می کنند مناسب نیست. اگر می خواهید در این بازی درآمد کسب کنید، باید یاد بگیرید که مذاکره کنید. در حالی که همه استراتژی های مختلفی دارند، اما بهترین اصل اساسی این است که پیش از این با خود صادق باشید. از خود دو سوال بپرسید - در حالت ایده آل می خواهید چه مبلغی برای ماشین بپردازید و حداکثر مبلغی که مایل به پرداخت آن هستید چه مقدار است. کمی پایین تر از عدد اول شروع کنید و به آرامی به شماره دوم بروید.

 

با فروشنده صادق باشید، "من فقط می توانم این ماشین را به قیمت 1200 دلار بخرم / بفروشم - آیا می توانید با این مبلغ معامله کنید؟" اگر آنها نمی توانند، شما می توانید صرف نظر کنید.

 

همیشه پول را در دست داشته باشید و از خریداران بالقوه بخواهید که همین کار را انجام دهند. اگر می توانید مستقیم در محل پرداخت کنید، اغلب می توانید آنها را وادار کنید که قیمت خود را پایین بیاورند تا دوباره دردسر قرار دوباره را نداشته باشید.

 

در این مورد احساساتی نباشید - شما فقط ماشین را برای پول خریداری می کنید. اگر آنها با قیمت از قبل برنامه ریزی شده شما مطابقت ندارند، بیرون بروید.

 

برای خرید خودرو حتما پول داشته باشید

 

4- دوستی را همراه خود بیاورید، مخصوصاً اگر در زمینه اتومبیل آگاهی دارند. دو سر بهتر از یکی است. همه در مورد اتومبیل همه چیز را نمی دانند، اما این بدان معنی نیست که هنوز نمی توانید سود کسب کنید. دوست شما می تواند موتور را برای شما برگرداند، هنگامی که درایو تست می کنید یا موتور را بازرسی می کنید، ماشین را تماشا می کند و به نقص کمی که ممکن است از دست بدهید اشاره می کند.

 

به طور کلی، داشتن یک دوست برای معاملات آنلاین ایده خوبی است تا ایمن بمانید.

همیشه در مکان های عمومی با مردم ملاقات کنید.

 

برای خرید خودرو حتما دوستی را همراه خود ببرید

 

5- خیالتان راحت باشد ماشین را ترک کنید و بعداً با قیمت بهتر برگردید. اگر کاملاً مطمئن نیستید که یک ماشین معامله می کند، شماره تلفن خود را بگذارید و از آنها بخواهید در مورد فروش با شما تماس بگیرند. به یاد داشته باشید که این اتومبیل ها فقط برای کسب درآمد در آنجا هستند، بنابراین در حالی که شما بازی سختی می کنید خیلی از نظر احساسی وابسته نشوید. اگر واقعاً می خواهید قیمت های خوبی دریافت کنید، 2-3 روز انتظار به شما کمک می کند تا میزان فروشنده و همچنین وضعیت کلی خودرو را بسنجید. اگر هنوز طی چند روز فروخته نشده است، تقریباً همیشه می توانید 10-25٪ از قیمت را کاهش دهید.

 

6- هنگام برخورد با خریداران و فروشندگان به غریزه خود اعتماد کنید. اگر احساس خوبی نسبت به اتومبیل ندارید یا معامله ای مشکل دار بود، کنسل شدن معامله ناراحتی ندارد. هر بار صدها اتومبیل دست دوم در بازار وجود دارد و هدف شما در اینجا کسب سود است، نه اینکه ریسک بی جا کنید. اگر فکر می کنید کسی از شما سو استفاده می کند یا از کل ماجرا غافل می شوید، به دل خود اعتماد کنید و از معامله دور شوید. همیشه معاملات بیشتری در جاده ها انجام می شود.

 

به چشمان فروشنده نگاه کنید و از آنها بپرسید آیا برای خرید ماشین انتخاب درستی انجام داده اید یا خیر. آنها باید بتوانند به شما نگاه کنند و با شما دست بدهند.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

    سایر مطالب خانه داری

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------