طرحی مناسب انتخاب کنید 

 

طرحی مناسب

 

 

اگر از شلوغی و به هم ریختگی اتاق خوابتان ناراحت اید و دلتان می خواهد در اتاقی تمیز و مرتب بخوابید، توصیه می کنم صفحه «خانه سالم» این هفته را بخوانید و از توصیه های ساده ای که برای مرتب کردن اتاق خواب به شما پیشنهاد کرده، استفاده کنید.

 

 

▪ یک صندوق یا چمدان زیر تخت بگذارید

یک چمدان یا صندوق با ظاهری جذاب در پایین تخت خواب قرار دهید. می توانید از این صندوق هم به عنوان صندلی استفاده کنید و هم بالش ها و ملافه های اضافه را در آن بگذارید تا ظاهر اتاق به هم ریخته نشود.

 

 

▪ وسایل لازم برای مطالعه قبل از خواب را فراهم کنید

اگر از آنهایی هستید که عادت دارند قبل از خواب مطالعه کنند، یک قفسه چوبی روی دیوار نصب کنید و با این کار، جایی برای قرار دادن همه وسایل مطالعه و خواندنی های مورد علاقه تان در نظربگیرید. برای تأمین نور کافی هنگام مطالعه نیز چراغ مطالعه تهیه و از دیواره های جداکننده برای نظم دادن و ساماندهی وسایل استفاده کنید.

 

 

▪ فضای کشوها را افزایش دهید

با نظم دادن به کشو بیشتر از فضای داخل آن استفاده کنید. می توانید با استفاده از ورقه های نازک پلاستیکی یک جداکننده برای فضای داخل کشو بسازید. این ورقه ها را در اندازه مناسب برش دهید و آن را به شکل لانه زنبوری به هم وصل کنید. با این کار فضای کشو از هم تفکیک می شود و دیگر لازم نیست برای برداشتن یک لباس بقیه لباس ها را زیر و رو کنید. لوله کردن لباس ها و قرار دادن آنها به طور عمودی در کنار هم به جای تا کردن آنها و قرار دادنشان به طور افقی روی هم نیز می تواند کمک کننده باشد.

 

 

▪ چراغ خواب و آباژور را از روی میز کنار تخت بردارید

برای ایجاد فضای بیشتر در اتاق خواب به جای اینکه چراغ خواب و آباژور را روی پاتختی قرار دهید از چراغ های پایه بلند استفاده یا یک چراغ کم نور دیواری بالای تخت تان نصب کنید. این کار برای آنهایی که عادت دارند در رختخواب مطالعه کنند مناسب است. برای نتیجه بهتر لامپ را ۴۵ تا ۵۰ سانتی متر بالاتر از قسمت بالای تخت قرار دهید و اگر تختتان لبه بالایی ندارد، چراغ را در ارتفاع ۹۰ سانتی متری تشک قرار دهید. این طوری هم دسترسی به آن راحت تر می شود و هم اینکه هنگام بلند شدن به سرتان برخورد نمی کند. در ضمن فضای بیشتری برای قرار دادن ساعت زنگ دار، کتاب و تلفن خواهید داشت.

 


▪ از قفسه های ترکیبی استفاده کنید

برای قرار دادن وسایل، قفسه بالای تخت و پاتختی را بردارید و به جای آن از قفسه های ترکیبی استفاده کنید. این قفسه ها قیمت مناسبی دارند و برای قرار دادن وسایل شخصی و لوازم مورد نیازتان مناسب هستند.

 

 

▪ از فضای کشوها استفاده کنید

در اینجا راهی برای استفاده از فضای کشوهای عمیق به شما پیشنهاد می کنیم. یک تخته چندلا به اندازه نصف طول کشو برش بدهید و روی ۲ نوار چوبی محکم که به دیواره کشو چسبانده اید، قرار دهید. هنگام استفاده می توانید این تخته را به جلو هل دهید و از فضای عقب تر استفاده کنید.

 

 

▪ وسایل الکترونیکی را در قفسه و کمد بگذارید

تلویزیون و وسایل صوتی را در یک قفسه و کمد زیبا و شکیل قرار دهید. از قفسه هایی که جایی برای عبور دادن سیم های برق و کفه چرخان و در دارند، استفاده کنید.

 

 

▪ از فضای زیر تخت استفاده کنید

کشوهای دراور و میزهای قدیمی که استفاده نمی کنید را بردارید و روی یک چهارچوب چرخدار قرار دهید و این کشوهای چرخدار را زیر تخت بگذارید.

 

 

▪ طرحی مناسب انتخاب کنید

طرح و نقشی متناسب با فضای اتاق خواب به تمیز و مرتب به نظر رسیدن اتاق و ایجاد احساس آرامش کمک می کند. طرح و نقش های ریز برای پوشش چراغ خواب و آباژور، روبالشی ها و ملحفه کنار تخت مناسب هستند و طرح و نقش های درشت برای ملحفه تخت، روتختی و پرده های بزرگ.

 

 

▪ برای نظافت فضای کافی در نظر بگیرید

هنگام چیدن مبلمان در هر طرف تخت فضای کافی برای قرار دادن ملحفه ها و جارو برقی کشیدن در نظر بگیرید. این کار به شما کمک می کند تا راحت تر و بهتر اتاق را تمیز کنید و از ایجاد فضاهای کوچک برای به دام افتادن گردوخاک و آلودگی پیشگیری کنید.

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------