تازه های متفرقه خانه داری


هدیه سالگرد ازدواج, هدیه سالگرد ازدواج برای مرد, جشن سالگرد ازدواج

هدیه سالگرد ازدواج برای مرد

هدیه سالگرد ازدواج کادو سالگرد ازدواج برای مرد جشن سالگرد ازدواج خاطرات شیرین گذشته و زمان آغاز…

برای پس انداز کردن باید خرج کنید 

محل سکونت علاوه بر هزینه های خرید و اجاره به نگهداری دائمی نیاز دارد

 

صرفه جویی یکی از رموز موفقیت است و می تواند با حفاظت از منابع مالی، پس انداز و سرمایه گذاری را ممکن کند. اما گاهی اوقات صرفه جویی نه با کنترل هزینه بلکه از طریق خرج کردن پول امکان پذیر می شود! به این معنا که شما در ابتدا مقادیر بیشتری از پول را صرف می کنید تا در ادامه ناچار نباشید پول بیشتری را صرف جبران مشکلات ناشی از خرید ارزان کنید. نمونه های زیر از جمله مواردی هستند که هزینه بیشتر موجب صرفه جویی می شود:

 

نگهداری و تعمیر خانه مسکونی

محل سکونت شما علاوه بر هزینه های خرید و اجاره به نگهداری دائمی نیاز دارد. این گونه تعمیرات که به صورت دوره ای ضرورت می یابند، ممکن است بسیار گران باشند. اما اگر در زمان نیاز، پول کافی را صرف تعمیر و نگهداری نکنید، در آینده ناچار خواهید بود مقادیر بیشتری را برای جبران خرابی ها هزینه کنید. سعی کنید بخش های مختلف خانه را براساس زمان بندی مشخص بازبینی کنید. لوله کشی را به دقت بررسی کنید و خرابی های کوچک را در همان ابتدای کار برطرف نمایید. اگر سقف خانه با مشکلاتی مواجه است، پیش از آنکه مسأله جدی به وجود آید، نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. همین کار را در خصوص سایر بخش های منزل خود انجام دهید.

 

نگهداری و تعمیر خودرو

به مانند خانه مسکونی، خودروی شما نیز نیازمند بازبینی مرتب و تعمیرات دوره ای است. باید موتور خودرو را مرتباً بررسی کنید، نسبت به تعویض روغن در زمان مناسب اقدام نمایید، چرخ ها را برای مشکلات احتمالی بررسی کنید و هر ایراد کوچکی را در همان ابتدا برطرف نمایید. با این کار مانع هزینه های زیاد در زمان خرابی جدی وسیله نقلیه خواهید شد. به علاوه رسیدگی مستمر به خودرو از جهت امنیت و سلامت شما نیز اهمیت دارد. سوار شدن به خودروی خراب و نا امن می تواند زندگی شما یا اعضای خانواده تان را به خطر بیندازد.

 

مشاوره

این هزینه نیز از دید بسیاری بیهوده به نظر می رسد. اما اگر به عواقب ناشی از بی تفاوتی به مسأله مشاوره توجه کنید، در چنین تصمیم گیری هایی تجدید نظر خواهید کرد. به طور مثال، اگر در زمان خرید خانه، منزل مسکونی یا دیگر نیازمندی های زندگی از مشاوره افراد متخصص برخوردار شوید و برای این کار پول پرداخت کنید، در نهایت موجب صرفه‌جویی شما خواهد شد. در خرید کالاهای سرمایه ای مانند سهام و اوراق مشارکت نیز گفتگو با افراد آگاه می تواند مانع زیان شما شده و هزینه های نهایی را محدود کند.

 

کالای باکیفیت

مشهور است که انگلیسی ها می گویند «آنقدر ثروتمند نیستیم که کالای ارزان بخریم». این جمله بازتابی دقیق از صرفه جویی از طریق هزینه بیشتر است. به طور مثال، اگر شما لباسی نامناسب را با هزینه ای بسیار ارزان خرید کنید، اما پس از چند هفته ناچار آن را کنار بگذارید، مجبور خواهید شد پول بیشتری را برای لباس دیگری بپردازید. در حالی که با خرید لباسی گرانقیمت اما با دوام می توانید ماه ها یا سال ها از همان خرید خود استفاده کنید و صرفه جویی قابل توجهی را در بلندمدت انجام دهید. همین نکته در خصوص اغلب نیازهای مصرفی و کالاهای خانگی قابل استفاده است.

 

منبع : ماهنامه معیشت - livings.ir

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی