آشنایی با آداب و رسوم رفتن به رستوراندر مورد آداب و رسوم غذا خوردن و رستوران چه می دانید؟ در ادامه با چند نکته ی مهم با ما همراه باشید.

1- برای نشان دادن اینکه اولویت اول شما دوستتان است برای نگاه کردن به منو مقداری منتظر بمانید و سپس منو را صاف در برابر میز قرار دهید. وقتی تصمیم گرفتید، منو را بسته و روی میز قرار دهید که خدمتکار ببیند شما برای سفارش آماده هستید.

 

وقتی تصمیم گرفتید، منو را بسته و روی میز قرار دهید

 

2- وقتی میزبان شما را به میز شما هدایت می کند، اجازه دهید مسن ترین زن اول برود، سپس بقیه ی بانوان و آقایان. (به این صورت مسن ترین زن می تواند بهترین صندلی را انتخاب کند).

 

اجازه دهید مسن ترین زن اول بنشیند، سپس بقیه ی بانوان و آقایان

 

3- بشقاب نان را در سمت چپ و نوشیدنی هایتان را در سمت راست خود بگذارید. (برای به یاد آوردن ترتیب وسایل میز غذا خوری، به "BMW"فکر کنید).

 

بشقاب نان را در سمت چپ و نوشیدنی هایتان را در سمت راست خود بگذارید

 

4- نوشتن این نکته شاید احمقانه بنظر بیاید اما،در اینجا روش رسمی استفاده از سبد نان را داریم :

* یک تکه نان بردارید و در بشقاب نان خود قرار دهید. سپس چاقوی نان خود را برداشته و مقداری کره برداشته و در کنار بشقاب نان خود قرار دهید. سپس تکه ای کوچک از نان جدا کنید، کره را روی آن تکه قرار دهید و بخورید. توجه داشته باشید یک مرتبه روی تمام نان کره نمالید.

 

بشقاب نان را در سمت چپ و نوشیدنی هایتان را در سمت راست خود بگذارید

 

5- قبل از اینکه لیوان خود را دوباره پر کنید، لیوان دیگران را پر کنید.

 

قبل از پر کردن لیوان خود لیوان دیگران را پر کنید

 

6- وقتی خدمتکار برای گرفتن سفارش می آید مودبانه این است که بگوییم "می تونم داشته باشم ....لطفا". (بدترین حالت این است که بگوییم" به من بده...").

 

وقتی خدمتکار برای گرفتن سفارش می آید مودبانه صحبت کنید

 

7- اگر مجبور هستید به دستشویی بروید، به جای کلمه ی دستشویی بگویید "ببخشید الان برمی گردم"، یک زمان مناسب برای رفتن زمانی است که همه تازه غذای اصلیشان را سفارش می دهند که یک زمان استراحت طبیعی در جریان غذا خوردن است. دستمال کاغذی خود را به آرامی باز کنید و آن را در سمت چپ بشقاب خود قرار دهید و قاشق و چنگال خود را کمی کج روی بشقاب خود بگذارید.

 

اگر مجبورید به دستشویی بروید، به جای کلمه ی دستشویی بگویید ببخشید الان برمی گردم

 

8- صبر کنید تا غذای همه سرو شود، بعد شروع کنید. (یک استثنا: اگر غذا گرم است و حداقل سه نفر غذا داشته باشند این قاعده را فراموش کنید).

 

صبر کنید تا غذای همه سرو شود، بعد شروع کنید

 

منبع : mashrooh.comمهارت های خانه داری

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی