13 اشتباه بهداشت فردی آزاردهنده برای دیگران 

حداقل هفته ای 2-3 بار حمام کنید

 

بعضی اشتباهات نظافت شخصی باعث آزار دیگران می شود. که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم.

این اشتباهات نظافت شخصی باعث آزار دیگران می شود.

1- پوشیدن کفش بدون جوراب

پوشیدن کفش بدون جوراب ممکن است زیبا به نظر برسد، اما بوی ایجاد شده به هیچ وجه زیبا نیست. پزشکان در واقع پوشیدن جوراب را برای جلوگیری از گرفتگی کف پا تجویز می کنند زیرا می توانند عرق را جذب کرده و بو را کاهش دهند.

 

نپوشیدن جوراب باعث بو گرفتن کفش و پا می شود

 

2- فقط مسواک زدن دندان های خود

فقط مسواک زدن به دندان، همانطور که بیشتر افراد انجام می دهند، بهترین راه برای خوشبو کردن دهان نیست. روش صحیح برای از بین بردن بوی بد دهان، مسواک زدن به زبان و استفاده از نخ یا مواد پاک کننده بین دندانی دو بار در روز است و دهان خود را با دهانشویه ضد باکتری بشویید.

 

علاوه بر مسواک زدن دندان روی زبانتان هم مسواک بکشید

 

3- دئودورانت را با ضد عرق اشتباه بگیرید

دئودورانت و ضد عرق یکسان نیستند و سردرگمی آنها باعث ایجاد بوی بد عرق زیر بغل می شود. در حالی که دئودورانت ها بو را کنترل می کنند ، ضد عرق ها عرق را مهار می کنند. در حقیقت، استفاده از هر دو به طور همزمان بهترین روش برای متوقف کردن عرق و بد بو شدن زیر بغل است.

 

دئودورانت و ضد عرق یکسان نیستند، ضد عرق ها عرق را مهار می کنند

 

4- عدم تمیز کردن گوش ها

ما می دانیم که تمیز کردن کانال گوش توصیه نمی شود، اما برخی از افراد این توصیه را خیلی جدی می گیرند و گوش خود را به هیچ وجه تمیز نمی کنند و هیچ کس نمی خواهد گوش های کثیف افراد را ببیند. برای حل این مشکل، قسمت بیرونی گوش را با یک دستمال و یا گوش پاک کن خیلی آهسته تمیز کنید.

 

قسمت بیرونی گوش را با یک دستمال و یا گوش پاک کن خیلی آهسته تمیز کنید

 

5- نداشتن برنامه منظم دوش

هیچ چیز بدتر از ورود به فضای عمومی با بوی جدی بدن نیست. توصیه می شود هر هفته 2 تا 3 بار حمام کنید، حتی در زمستان. اما اگر عرق می کنید و در بیرون کار می کنید و یا در معرض مواد شیمیایی روزانه هستید، توصیه می شود روزانه حمام کنید.

 

توصیه می شود هر هفته 2 تا 3 بار حمام کنید

 

6- تمیز کردن بطری آب بعد از استفاده

همیشه این شخص وجود دارد که بارها و بارها از همان بطری آب کثیف استفاده می کند که این یک عادت خطرناک است. مطمئناً همه ما باید در معرض آبرسانی قرار بگیریم، اما باید هر بار که از آنها استفاده می کنید بطری های آب خود را نیز تمیز کنید. در حقیقت نوشیدن از بطری های آب کثیف می تواند چندین برابر بدتر از لیسیدن اسباب بازی های سگ شما باشد.

 

بعد از هر بار استفاده از بطری آب آن را کامل بشویید

 

7- فراموش کردن در زیر ناخن ها را فراموش کنید

هیچ چیز بدتر از این نیست که متوجه شوید دست بعضی افراد کثیف است، به ویژه هنگامی که با آنها دست می دهید. به گفته متخصصان، هرکس باید هر بار که دستان خود را می شوید، زیر ناخن های خود را با آب و صابون (یا یک برس ناخن) بشوید تا از شر میکروب ها خلاص شوند.

 

با هر بار شستن دست هایتان زیر ناخن های خود را با آب و صابون بشویید

 

8- هرگز تیغ های تیغ خود را تعویض نکنید

پره های تیغه یکبار مصرف به همین دلیل دارای این نام هستند. لازم نیست تیغ را فقط بعد از 3 بار جایگزین کنید، اما استفاده از همان برای ماهها و ماهها قطعاً توصیه نمی شود. روش صحیح استفاده از آن جایگزین کردن آن به محض مشاهده هرگونه علائم زنگ زدگی، لکه دار شدن، ریزش مو و یا شروع به سوزن زدن به پوست است.

 

استفاده از ژیلت برای ماهها و ماهها توصیه نمی شود

 

9- گرفتن دوش فوق العاده گرم

هیچ چیز بدتر از خیس شدن حوله شما در تمام مدت نیست، به خصوص وقتی که بخاطر حمام گرم شخص دیگری باشد. دوش های گرم باعث می شود همه چیز در حمام بخار کند (باعث ایجاد کپک می شود). و حتی بدتر، باعث خشک شدن و تحریک پوست شما می شود و به افزایش فشار خون کمک می کند.

 

10- تمیز کردن اشیاء روزمره

این اشتباه بهداشت شخصی تا حد زیادی مسئول شیوع میکروب ها و باکتری ها است. مهم نیست که چند بار مردم خانه های خود را تمیز می کنند ، واقعیت این است که بسیاری از مردم هرگز تلفن های همراه، لپ تاپ، دستگیره درب یا کلید های خود را تمیز نکرده اند. خبر خوب این است که با کمی مالش الکل می توان همه این اشیاء را به راحتی تمیز کرد.

 

با مالش کمی الکل می توانید همه اشیاء شخصی را به راحتی تمیز کنید

 

11- عدم پوشاندن دهان هنگام سرفه یا عطسه

جای تعجب است که از هر 4 نفر تقریبا 1 نفر هنگام سرفه یا عطسه، دهان خود را نمی پوشاند. اهمیت این عادت ساده اما نادیده گرفته شده است جلوگیری از انتشار میکروب ها در همه جا و آلوده کردن هوای اطراف شما در حال تنفس است.

 

عدم پوشاندن دهان هنگام سرفه یا عطسه، باعث انتشار میکروب ها در هوا می شود

 

12- دفع لوازم بهداشتی زنانه به روش اشتباه

تنها چیزی که می توان آن را به طور صحیح به پایین توالت ریخت، کاغذ توالت است. تامپون و پدها، در هنگام شستشو، می توانند سیستم زهکشی را مسدود کنند، و اغلب باعث آسیب جدی به توالت شما می شوند. روش توصیه شده برای دفع تامپون ها این است که آنها را در کاغذ توالت بپیچانید و داخل سطل زباله بگذارید.

 

تنها چیزی که می توان آن را به طور صحیح به پایین توالت ریخت، کاغذ توالت است

 

13- پوشیدن کفش های بیرون از منزل

برخی از افراد از کفش های خارج از منزل خود در داخل خانه استفاده می کنند اما تصور نمی کنند این عادت کثیف است. مطالعات نشان می دهد که این کفش به طور متوسط شامل 421000 واحد باکتری در خارج و 2887 در فضای داخلی است.

 

پوشیدن کفش های بیرونی داخل منزل باعث وارد شدن باکتری ها به داخل منزل می شود

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------