آموزش استفاده از چاپستیک، چوب های چینی نحوه ی استفاده از چاپستیک, آموزش استفاده از چاپستیک, طرز استفاده از چاپستیک

آموزش کامل استفاده از چاپستیک، چوب های چینی

 

آموزش تصویری چاپستیک، چوب های چینی

لزوماً استفاده از چوب های چاپستیک سخت نیست که شما را ناامید کند. قرار دادن چوب ها بین انگشتان و خوردن موفقیت آمیز غذای خود با چوب های چاپستیک، ساده خواهد بود اگر با نحوه ی استفاده از آن ها آشنا شوید. تسلط بر استفاده از چوب چاپستیک می تواند کمی زمان ببرد، اما منصرف نشوید. در ادامه با ما همراه شوید.

آموزش کامل استفاده از چاپستیک :

نگه داشتن صحیح چوب های خرد شده و نحوه جهت دادن انگشتان خود را به طوری که در واقع امکان حمل غذای بشقاب به دهان را داشته باشد، بیاموزید!

 

بیایید شروع کنیم!

 

مرحله 1: جدا کردن از هم

اگر چوب های چاپستیک یکبار مصرف دارید، آنهایی که تقریباً در همه رستوران های چینی به راحتی در دسترس هستند، ابتدا باید آنها را از هم جدا کنید. اگر زبر بود و یا تکه هایی به آن ها بود آن ها را از جدا کنید و آن ها را صاف کنید.

 

ابتدا چاپستیک یک بار مصرف را از هم جدا کنید

 

مرحله 2: چوب 1 را بگیرید

فقط با یک چوب استفاده کنید و از دست غالب خود استفاده کنید (اگر چه در سنت چینی، حتی اگر راست دست هم نباشید، باز هم از این دست برای غذا خوردن استفاده می کنید) انتهای باریک تر را که مانند نوک مداد است را سمت پایین قرار بدهید. چوب را به گونه ای تنظیم کنید تا حدود 2 سانت و نیم از انتهای ضخیم تر چاپستیک از ناحیه بین انگشت شست و اشاره ی شما خارج شود. مفصل پایین شست به ثبات این چوب کمک می کند. اکنون انتهای باریکتر را قرار دهید (نه نوک آن به خودی خود) بنابراین کمی روی قسمت داخلی انگشت حلقه شما، قرار می گیرد و انگشت میانه و انگشت اشاره را کاملا از چسبیدن به چوب رها می کند.

 

این چوب پایه اصلی شما خواهد بود و در حین برداشتن غذا حرکت نمی کند.

 

آموزش تصویری استفاده از چوب های چاپستیک

 

مرحله 3: چوب 2 را بگیرید

این چوب کارهای زیادی انجام خواهد داد، زیرا مسئولیت شروع و حمل و نقل کاملاً موفق مواد غذایی را بر عهده دارد.

 

 

با قرار دادن انتهای ضخیم تر چوب 1، انتهای باریک را قرار بدهید تا از زیر نوک انگشتان شست و بین انگشت وسط و اشاره عبور کند. خود را با این روش راحت کنید زیرا این روش اصلی برای نگه داشتن چوب های چاپستیک است.

 

برای حرکت دادن چوب 2 (همانطور که چوب 1 هرگز حرکت نمی کند) از قسمت بالای انگشت شست خود استفاده کنید، اما قسمت پایینی را ثابت نگه دارید زیرا این قسمت روی چوب نگه داشته شده است. همچنین از انگشت اشاره و میانه خود به عنوان اهرم فشار بر روی انگشت شست خود استفاده کنید تا چوب غذاها را محکم یا شل کنید.

 

شما باید نحوه کار نوک انگشتان شست، وسط و انگشت اشاره را برای حرکت کنترل شده چوب 2 هماهنگ کنید، زیرا برای رسیدن به چوب 1 پایین می آید.

 

آموزش غذا برداشتن با چوب های چینی

 

مرحله 4: گرفتن یک لقمه

فشرده سازی و رها کردن غذاها را با چوب چاپستیک تمرین کنید تا در هنگام معرفی غذای واقعی از اینکه نمی توانید چیزی را نگه دارید ناامید نشوید.

 

ناحیه بین چوب های خود را به گونه ای قرار دهید که از قسمت غذایی که می خواهید روی آن قرار بدهید، گسترده تر باشد. سپس چوب 2 را به آرامی پایین آورده تا بتوانید غذا را فشار دهید و آن را بگیرید.

 

برای تمرین کردن، من توصیه می کنم با گرفتن مواد غذایی بزرگتر مانند میگو یا سوشی، کار خود را شروع کنید و بعد به سمت غذاهایی مانند رشته فرنگی و برنج حرکت کنید، زیرا غذای کوچکتر نیاز به هماهنگی بیشتری برای نگه داشتن آن دارد.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------