دلایل آب دادن یخچال 

نصب نادرست شلنگ مربوط به تصفيه آب می تواند منجر به نشتی آب شود

 

ايراد

از زير فريزر آب نشت می كند.

 

علت

نصب نادرست شلنگ مربوط به تصفيه آب می تواند منجر به نشتی آب شود.

همچنين زمانی كه هيتر (گرم كن) درست كار نكند، آب بر روی زمين نشت می كند.

رطوبت زياد محيط می تواند منجر به نشتی آب شود.

 

نحوه ی حل مشكل

1- ببينيد آيا يخچال در نزديكی سينک آشپزخانه نصب شده است.

2- ممكن است نشتی روی زمين ناشی از سينک آشپزخانه باشد.

3- در صورتی که ايراد از لوله فيلتر باشد و شما نمی توانید آن را دست کنید شير آب ورودی را ببندید و با مركز خدمات تماس بگيريد.

 

نکات و موارد دیگری در خصوص نشتی آب از یخچال فریزر و راهنمایی در مورد عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر در این مورد می پردازیم:

 

رفع نشتی آب از پشت یخچال فریزر

نشت آب از پشت یخچال فریزر اغلب همیشه نشان دهنده این است که شیر آب یا لوله آب نشتی دارد. برای رفع این مشکل، یخچال فریزررا از برق بکشید و لوله آبی که از دیوار به یخچال می آید را بررسی کنید. همچنین لوله آبی را که از زیر یخچال فریزر عبور می‌کند و به پشت یخچال می‌رسد را نیز بررسی کنید.

 

ممکن است پیچ باز و بسته کردن شیر آب هم چکه کند. یکی دیگر از مناطق محتمل نشتی می تواند شیری باشد که آب ورودی یخ ساز و آب سردکن را باز می کند. اگر بر روی لوله آب فیلتر نصب کرده اید، مطمئن شوید تمام اتصالات آن محکم باشند.

 

تمام لوله های جریان آب را چک کنید و مطمئن شوید هیچ کدام سوراخ نشده باشند. همچنین مطمئن شوید که لوله آب از جایش در نرفته باشد. اگر متوجه شدید لوله ها سوراخ شده اند، آنها را عوض کنید.

 

در صورت پيدا نشدن علت و يا دشوار بودن رفع آن، با مركز خدمات تماس بگيريد

 

رفع نشتی آب از داخل یخچال فریزر

نشت آب از داخل یخچال فریزر معمولا نشان می دهد که لوله تخلیه از یخ زدا که داخل یخچال قرار گرفته، مسدود شده است. اکثر خروجی های لوله های تخلیه پشت کشوهای داخلی یخچال قرار دارند. کشوها را خارج کنید و خروجی لوله تخلیه را پیدا کنید.

 

سپس سعی کنید با کمک یک آینه داخل قسمت بالایی خروجی تخلیه را نگاه کنید. به دنبال گرفتگی لوله باشید. اگر هیچ چیز پیدا نشد، سر دیگر لوله تخلیه را درآورید تا بتوانید داخل لوله آب گرم ریخته و گرفتگی آن را از بین ببرید.

 

با اینکار باید هر نوع آشغالی که ممکن است لوله را مسدود کرده باشد خارج کنید. همچنین می توانید از یک سیم ضخیم برای اینکار استفاده کنید. هنگامی که گرفتگی از بین رفت، همه چیز را دوباره سرجای خود نصب کنید و هرچند وقت یکبار بررسی کنید که باز هم نشتی وجود دارد یا خیر.

 

نشتی بیش از حد آب از زیر یخچال فریزر

این مشکل می‌تواند ناشی از خراب بودن درزگیرهای درب یخچال فریزر باشد. اگر به دلیل خراب یا پوسیده بودن درزگیرهای درب، هوای بیرون وارد یخچال شود، باعث ایجاد رطوبت بیش از حد در یخچال فریزر شده و به این ترتیب باعث می‌شود آب اضافی به داخل سینی تخلیه ریخته و از آنجا به بیرون از یخچال و بر روی کف زمین سرریز کند.

 

کثیف شدن و یا چسبیدن مواد غذایی بر روی درزگیر درب گیر نیز می تواند این مشکل را ایجاد کند. اگر درب یخچال شما به خاطر خرابی درزگیرها به درستی بسته نشود، باعث به وجود آمدن رطوبت بیش از حد خواهد داد. برای رفع این مشکل باید درزگیر درب را عوض کنید. همچنین می‌توانید مطمئن شوید که پیچ و مهره‌هایی که درب را روی یخچال فریزر نگه می دارند محکم هستند. درزگیر درب یخچال قیمت چندانی ندارد و می تواند به صورت آنلاین هم آن را سفارش دهید.

 

در صورت پيدا نشدن علت و يا دشوار بودن رفع آن، با مركز خدمات تماس بگيريد.

 

منبع : mashrooh.com

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------