روش صحیح شستن قارچشستن قارچ,شیوه صحیح شستن قارچ,روش صحیح شستن قارچ

شستن قارچ

 

شیوه صحیح شستن قارچ به چه نحوی است؟

یکی از با اهمیت ترین نکات بهداشتی زمان استفاده از قارچ‌ها شست‌وشوی درست آنهاست، بنابراین در این مقاله نکاتی در مورد شیوه شستن قارچ و نگهداری آن به شما عزیزان آموزش می دهیم.

چطور قارچ تازه را بشناسیم؟

- شکل ظاهری قارچ باید سفید و یکدست و سالم باشد.

- پایه قارچ به صورت کامل به کلاهک آن چسبیده باشد.

- قارچهای صدمه دیده، ترک خورده، پلاسیده، سیاه شده، مطلوب نیست.

- بوی قارچ سالم بوی دلپذیری دارد.

- چنانچه مجبورید قارچ را به مدت یکی دو روز نگهداری کنید، آن را در پاکتهای کاغذی بهداشتی بگذارید. حداکثر زمان نگهداری قارچ در یخچال سه روز است.

 

شستن قارچ,شیوه صحیح شستن قارچ,شیوه شستن قارچ ها

شیوه صحیح شستن قارچ

 

شیوه شستن قارچ ها

یکی از مهم‌ترین نکات بهداشتی زمان استفاده قارچ‌ها شست‌وشوی صحیح آنهاست، البته تا وقتی که تصمیم به استفاده از قارچ‌ها را ندارید، آنها را نشویید. زمان شست‌وشو آنها را به حال خودشان در آب رها نکنید چون قارچ‌ها آب را جذب می‌کنند و هنگام پخت و پز آب غذای‌تان بیشتر می‌شود.

 

هنگام شست‌وشو کلاهک را با فشار نشویید و آن را به آرامی تمیز کنید. حتی می‌توانید با مقدار کمی آب گرد و غبار آن را بگیرید و بعد با کمک پارچه حوله‌ای ذرات سیاه روی قارچ را تمیز و درنهایت به آرامی و در زمان کوتاهی آبکشی کنید. پوست گرفتن قارچ هنگام شست‌وشو هم توصیه نمی‌شود.

 

شستشوی قارچ ها

قارچ ها را داخل یک آبکش ریخته و روی آن ها آب بریزید تا به طور کامل شسته شوند و با دست هرگونه گرد و غبار روی قارچ ها را پاک کنید .

 

شستن قارچ,شیوه صحیح شستن قارچ,شستشوی قارچ ها

روش صحیح شستن قارچ

 

خشک کردن قارچ ها با حوله های کاغذی

یک حوله کاغذی بردارید و قارچ ها را بر روی آن بریزید تا آب اضافی قارچ ها گرفته شود و با استفاده از یک حوله کاغذی دیگر آن ها را به طور کامل خشک کنید .

 

بسته بندی قارچ ها

قدری قارچ را درون کیسه فریزر و یا کیسه های زیپ دار بریزیدو برای ذخیره سازی آن ها برای استفاده بعدی خود در یخچال بگذارید که قارچ های خام 5 تا 6 روز در یخچال تازه می ‎مانند .

 

شستن قارچ,شیوه صحیح شستن قارچ,روش درست شستن قارچ

شستشوی قارچ ها

 

شیوه ای برای نگهداری قارچ در فریزر

با این شیوه میتوانید به آسانی قارچ را فریز کنید و برای لااقل یکی دو ماه استفاده کنید. قارچ ها را شسته و خرد کنید. در یک قابلمه آب ریخته و بگذارید بجوشد. قارچ ها را در آب جوش ریخته و بگذارید حدود ۱۰ دقیقه بجوشند.

 

پس از ۱۰ دقیقه قارچ ها را آبکش کنید و سریع در آب سرد بریزید و دوباره به آنها آب سرد اضافه کنید. آنگاه مجددا آبکش کنید و بگذارید تا آب آن به طور کامل برود. اکنون می توانید به مقدار دلخواه بسته بندی نموده و در فریزر نگهداری کنید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------