اصول نگهداری از کرهاصول نگهداری کره محلی,اصول نگهداری از کره,اصول نگهداری از کره در برابر فاسد شدن

اصول نگهداری از کره

 

چگونگی نگهداری از کره

چنانچه از کره بد نگهداری کنیم، حتی اگر کپک هم نزند، مزه، بو و رنگ آن تغییر می کند که به آن تندشدگی گفته می شود و کیفیت کره در این حالت، بسیار پایین می آید.

اصول نگهداری کره

کره به علت داشتن حداکثر 16 درصد آب در مقابل فساد خیلی حساس است و به همین علت به جز این که لازم است از خرید کره نرم شده خودداری شود، حتما باید آن را در فریزر با دمای منفی 18 سانتی گراد نگهداری کرد، درون یخچال نباشد.

 

داخل فریزر در دمای منفی 18 سانتی گراد می توان تا یک سال از کره نگهداری کرد ولی دمای یخچال خانگی که حدود مثبت 4 سانتی گراد است برای نگهداری کره مناسب نیست و می تواند شرایط رشد کپک و فساد را در کره به وجود آورد.

 

اصول نگهداری کره محلی,اصول نگهداری از کره,اصول نگهداری کره محلی

اصول نگهداری کره محلی

 

تاریخ انقضایی روی هر ماده غذایی وجود دارد، به شرط رعایت ضوابط نگهداری آن است و چنانچه این شرایط رعایت نشود، حتما اعتبار تاریخ انقضای مصرف هم حذف خواهد شد و آن ماده غذایی تاریخش زودتر از تاریخ ذکر شده تمام خواهد شد و نمی توان آن را مصرف کرد.

 

برای اینکه در زمان مصرف، کره فریز شده قدری نرم شود می توان حداکثر تنها یک شب پیش از استفاده آن را از فریزر بیرون آورده و در دمای یخچال نگهداری کرد.

 

اصول نگهداری کره محلی,اصول نگهداری از کره,اصول نگهداری از کره در برابر فاسد شدن

اصول نگهداری کره محلی در یخچال

 

اصول نگهداری کره محلی در یخچال

نخست کره را در دمای محیط می گذاریم تا نرم شود. (به هیچ وجه ذوب نکنید) سپس قدری داخل کیسه فریزر میریزیم و با دست یا وردنه به ضخامت نیم سانت صافش می کنیم .

 

در پلاستیک را به طرف زیر تا میکنیم. سپس با چاقوی بزرگ یا خط کش روی آن فشار می دهیم تا به 9 یا 12 تا تیکه مساوی تقسیم شود و جای خط چاقو روی آن بماند. سپس به همان صورت داخل فریزر نگهداری میکنیم کره به مدت چند ماه می ماند و سفت سفت می شود و زمان مصرف به آسانی از روی خط ها جدا می شود.

 

اصول نگهداری کره محلی,اصول نگهداری از کره,اصول نگهداری کره محلی در یخچال

چگونگی نگهداری از کره

 

داخل بشقاب می گذاریم و بعد از یک ربع از حالت سفتی خارج می شود و می توان آن را مصرف کرد. میتوانید داخل قالب سیلیکونی شکلات نیز بگذارید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------