11 کاربرد واکس ماشین در خانه داریآشنایی با کاربردهای واکس ماشین

 

استفاده از واکس ماشین برای تمیز کردن خانه

شاید برایتان جالب باشد که واکس اتومبیل علاوه بر پر کردن خراش های اتومبیل، کابردهای جالب دیگری دارند. که در ادامه با 11 روش استفاده از آن ها را آموزش می دهیم.

واکس اتومبیل برای پر کردن خراش ها، افزودن درخشش به سطوح غیر متخلخل مانند شیشه و فلز و محافظت در برابر لکه ها است. تعجب آور است که چیزی کاملاً همه کاره معمولاً فقط در اتومبیل ها استفاده می شود، در حالی که می توان از آن برای کارهای بسیار بیشتری استفاده کرد! کاربردهای زیادی دارد که می تواند نظافت منزل شما را به یک کار ساده تر تبدیل کند!

 

کاربرد واکس ماشین در خانه

در اینجا 11 کاربرد خلاقانه خانگی برای واکس ماشین آورده شده است که ممکن است شما را شگفت زده کند!

 

1. آینه های بدون بخار

از بخار آلود شدن آینه حمام خود پس از دوش آب گرم، با واکس اتومبیل جلوگیری کنید! مقدار کمی واکس اتومبیل را به آینه بمالید، بگذارید خشک شود و سپس با یک پارچه نرم و خشک تمیز کنید.

 

با زدن واکس ماشین از بخارکردن آینه جلوگیری کنید

 

2. با کپک مبارزه کنید

ابتدا کاشی، دیوار دوش یا درب دوش خود را، با تمیزکننده معمولی تمیز کنید. سپس یک لایه واکس اتومبیل را به داخل و خارج درب دوش خود بمالید و با یک پارچه تمیز و خشک، تمیز کنید تا از رشد کپک جلوگیری کند. فقط باید سالی یکی دو بار این کار را انجام بدهید.

 

3. با اثر انگشت ها بجنگید

اگر لوازم آشپزخانه از جنس استنلس استیل دارید، به جای تمیز کننده سطح، از واکس اتومبیل برای تمیز کردن آنها استفاده کنید. کافی است یک لایه ی نازک از واکس اتومبیل را به وسیله ی خود بمالید و برای دفع اثر انگشت و لکه ها آن را تمیز کنید.

 

زدن واکس اثر انگشت روی ظروف استیل را از بین می برد

 

4. حفاظت از مبلمان پاسیو و تراس

برای محافظت و درخشش به مبلمان فلزی، پلاستیکی یا قالب زده یک لایه از واکس ماشین را به آن بزنید. دوام آنها با زدن واکس بیشتر می شود.

 

5. وسایل براق و بدون لکه

مالیدن واکس اتومبیل به شیرآلات و وسایل فلزی سرویس بهداشتی و آشپزخانه به براق نگه داشتن آنها کمک می کند و از لکه های آب جلوگیری می کند. پس از استفاده از واکس، آن را با یک پارچه میکروفیبر تمیز و براق کنید. ( بیشتر بخوانید: تمیز کردن شیرآلات با چند روش خانگی)

 

به وسیله ی واکس خودرو شیرآلات و ظروف فلزی را براق کنید

 

6. برف را از چسبیدن دور نگه دارید

بعد از باش برف که وقت پاک کردن مسیر بزرگراه و پیاده روها است، قبل از شروع، دو لایه موم ماشین را به بیل خود بمالید. این باعث می شود که برف به آن نچسبد و پیاده روی شما به راحتی تمیز شود. (اگر از دمنده برف استفاده می کنید، داخل ناودان را واکس بزنید!)

 

7. آسان برای تمیز کردن کاشی های قسمت های پشت گاز

اگر کاشی های عقب را در پشت اجاق گاز خود واکس بزنید، تقریباً بدون هیچ زحمتی چربی پاک می شود. به علاوه باعث می شود آشپزخانه شما برق بزند!

 

برای تمیز کردن آسان کاشی های اطراف گاز از واکس ماشین استفاده کنید

 

8- از خوردگی فلز جلوگیری کنید

صندوق های پستی، درهای کشویی و وسایل روشنایی در فضای باز همگی در معرض آب و آفتاب قرار دارند که با گذشت زمان منجر به خوردگی می شوند. شما می توانید با استفاده از واکس اتومبیل وسایل بیرون خود را از عناصر دور کنید!

 

9. برطرف کردن خشکی و صدای درب ها

واکس اتومبیل را به قسمت درهای کشویی، کشوها و پنجره های کشویی بمالید تا به آنها کمک کند تا راحت تر باز و بسته شوند.

 

واکس اتومبیل صدای درهای کابینت را از بین می برد

 

10. کفش های چرمی براق

واکس خودرو روی کفش های چرم اصل عالی عمل می کند و همچنین تمیز کردن آنها را بسیار راحت تر می کند.

 

11. اجاق گاز و اطراف آن را براق کنید.

قسمت بالایی اجاق گاز خود را تمیز کنید و ماهانه یک بار یک لایه موم بمالید تا یک مانع واضح ایجاد کند که باعث راحت تمیز شدن می شود! پس از سرخ کردن غذا تمیز کنید و واکس بزنید و تا زمان زیادی براق می ماند.

 

زدن واکس ماشین به گاز سبب براق شدن و راحت تمیز شدن گاز می شود

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------