تازه های شستشو ، نظافت ، لکه گیری

نحوه شستن کاور مبل پلاستیکی,شستن کاور مبل پلاستیکی,  شیوه شستن کاور مبل پلاستیکی

نحوه شستن کاور مبل پلاستیکی چگونه است؟

نحوه شستن کاور مبل پلاستیکی شستن کاور مبل پلاستیکی در بازار کاور مبل پلاستیکی همان کاور مبل ژلاتینی…

روش‌های جمع کردن مو از روی فرشجمع کردن مو از روی فرش,روش‌های جمع کردن مو از روی فرش,چند ترفند ساده و موثر برای جمع کردن مو

جمع کردن مو از روی فرش

 

طریقه جمع کردن مو از روی فرش

بودن تارهای موی بلند و کوتاه روی فرش ها و دیدن آنها در قسمت های مختلف منزل اصلا خوشایند نیست و حس کثیف و نامرتب‌بودن را مرتب به شما انتقال می دهد. ولی چنانچه روش جمع کردن مو از روی فرش را بدانید، با این احساسات بد کمتر مواجه خواهید شد. در این مقاله از بخش روش هایی برای جمع‌آوری مو از روی فرش و کف‌پوش برای شما آورده ایم.

روش‌های جمع کردن مو از روی فرش

جمع کردن موی روی فرش با جاروکردن 

شیوه دائمی و اولیه جاروکردن فرش و زمین و کف پوش ها است که از مهم‌ترین قسمتهای نظافت خانه و تمیز کردن است. ولی جارو برقی کشیدن کافی نیست و با این کار تنها موها را از روی فرش برمی‌دارد. برای اینکه موها را از روی کف‌پوش‌ها کاملا پاک و تمیز کنید باید روش هایی را بلد باشید.

 

جمع کردن موی روی فرش با تی

با استفاده از یک تی دسته بلند نیز می توانید تا مقدار زیادی موهای روی کف پوش ها را تمیز کنید. مزیت این تی ها اینست که احتیاجی به برق و باطری ندارد و هر زمان که خواستید می توانید موگیری را انجام دهید. چنانچه از تی نخی استفاده می کنید با اسپری قدری تی را مرطوب کنید تا موهای بیشتری را بگیرد. 

 

جمع کردن مو از روی فرش,روش‌های جمع کردن مو از روی فرش,جمع کردن مو از روی فرش با چند راهکار کاربردی

چند ترفند ساده و موثر برای جمع کردن مو

 

جمع کردن موی روی فرش با استفاده از نرم کننده لباس 

برای انجام این شیوه باید داخل یک بطری اسپری خالی ترکیبی از آب و چند قطره نرم کننده لباس بریزید و آنگاه آن را بر روی فرش اسپری کنید تا حالت نمناک و مرطوب پیدا کند. بعد از اسپری کردن با استفاده از یک جاروی بلند دسته دار یا برسی که قسمت سرش زبر و سفت است روی کف پوش را به خوبی جارو کنید. بگذارید فرش به خوبی خشک شود و آنگاه  جاروبرقی بکشید و در آخر کار نتیجه عالی این شیوه را خواهید دید.

 

جمع کردن موی روی فرش با برس 

در گذشته از برس های معمولی برای جمع کردن موهای فرش استفاده می‌کردند؛ ولی استفاده از این برسها عیبهایی داشت. مثلا مدت زمان زیادی زمان می برد تا موها جمع آوری شود.

 

جمع کردن مو از روی فرش,روش‌های جمع کردن مو از روی فرش,پاک کردن مو از روی فرش

چند ترفند ساده و موثر برای جمع کردن مو

 

جمع کردن موی روی فرش با استفاده از بخار شوی

دقت کنید که بخارشوی ها هم می توانند در تمیز کردن موها از روی فرش ها کمک کننده باشند، برای استفاده از این شیوه فقط باید فرش ها را با جاروبرقی تمیز کنید و آنگاه از بخارشوی استفاده کنید . بخارشوی ها در حقیقت به جز  پاکسازی موها سبب از بین رفتن گرد و غبار و مواد حساسیت زای موجود در بافت های فرش می شوند. بهتر است بدانید که شستن فرش ها و تمیز کردن آنها خیلی اهمیت دارد و نباید آن را دست کم بگیرید.

 

جمع کردن موی روی فرش با استفاده از موگیر های آماده

چنانچه شما حیوان خانگی مثل سگ یا گربه دارید بهتر است از موگیر های آماده استفاده کنید. استفاده از این نوع موگیر ها راحت است. فقط باید از یک گوشه فرش یا موکت آغاز و به گوشه دیگر بروید و با فشار مناسب موگیر را روی فرش بکشید.

 

جمع کردن مو از روی فرش,روش‌های جمع کردن مو از روی فرش,حذف مو از فرش با روشی آسان

جمع کردن مو از روی فرش با چند راهکار کاربردی

 

جمع کردن مو از روی فرش با چسب های پهن

برای اینکار باید تکه‌ای چسب پهن را دور انگشت‌های دست بپیچید و با آن شروع به جمع‌کردن موها کنید. دیگر احتیاج به توضیح نیست که سطح چسبناک نوار چسب باید به‌ طرف بیرون باشد؛ یعنی با آن روی فرش بکشید تا موها جمع شوند و به آن بچسبند.

 

استفاده  بادکنک هابرای جمع کردن مو از روی فرش

شاید خنده دار باشد اما بادکنک به علت بار الکتریسته ای ساکن می تواند مو هارا به خودش جذب کند. یک بادکنک را باد کنید و روی فرش بغلتانید و ببینید که موها را چگونه جذب میکند.

 

جمع کردن مو از روی فرش,روش‌های جمع کردن مو از روی فرش,جمع کردن مو از روی فرش با روش های عالی

جمع کردن مو از روی فرش با روش های عالی

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------