نحوه تمیز کردن شیشه کابین دوش حماماگر شما هم در منزل تان دارای دوش های شیشه ای هستید، مطمئنا تمیز کردن آن ها برایتان معضل بزرگی است. هر بار که یکی از اعضای خانه دوش می گیرد، شیشه ها پر از لکه های آب می شود و اگر زود به زود آن ها را تمیز نکنید، سر و کله ی جرم ها و قارچ ها هم پیدا می شود. گاهی این مسئله آن چنان شما را می آزاراد که آرزو می کنید ای کاش در بازسازی دکوراسیون تان، به جای شیشه از پرده ی حمام استفاده کرده بودید؛ هرچند که شیشه شیک تر و لوکس تر به نظر می رسد.


اما باور دارم همیشه برای هر کاری، راهی هست که دردسرش کمتر است. به همین دلیل امروز می خواهم برای تمیزکاری شیشه های حمام تان راه های ساده ای در اختیارتان بگذارم تا بلکه اندکی از فشار و دغدغه ی روزانه تان بکاهد.

نحوه تمیز کردن شیشه دوش حمام,نکاتی برای تمیزکردن شیشه حمام

بعد از هر بار حمام باید به وسیله شیشه روب و پارچه میکروفایبر شیشه کابین حمام تمیز شود


در ابتدا خبر بد اینکه در صورت انباشته شدن آب سخت و تجمع صابون بر روی سطوح شیشه ای، ممکن است لکه ها و آسیب های دائمی بر آن ها ایجاد شود. تمیزکاری در ظاهر این انباشتگی آلودگی را از بین می برد، اما آسیبی که ایجاد شده است را نه. به همین دلیل اولین و بهترین کار، جلوگیری از این اتفاق با پاک کردن سطوح بعد از هر بار استفاده از حمام به وسیله ی شیشه روب (وسیله ی سر لاستیکی که با آن شیشه را پاک می کنند) و پارچه ی میکروفایبر است.

تمیزکردن شیشه دوش حمام,تمیز کردن شیشه کابین حمام

شیشه روب مانند برف پاک کن یک دسته و یک تیغه ی لاستیکی برای پاک کردن سطوح مسطح دارد


شیشه روب ها و پارچه های میکروفایبر برای تمیز کردن شیشه
شیشه روب وسیله ای است مانند برف پاک کن که یک دسته و یک تیغه ی لاستیکی مسطح و طویل برای پاک کردن یا زدودن لکه ها از روی سطح دارد.


پارچه های میکروفایبر نیز ابزارهای مناسبی برای مبارزه بر علیه لکه های آب و تجمع صابون هستند و مزیت شان این است که می توان برای مکان های با دسترسی سخت مانند زیر دسته ی درب ها یا گوشه های تنگ از آن ها استفاده کرد.

نکاتی برای تمیزکردن شیشه حمام, شستشوی شیشه کابین حمام

بعد از پاک کردن سطوح شیشه ای حمام خانه خود را با شوینده های خانگی برق بیاندازید


تمیز کردن شیشه حمام با شوینده های روزانه
بعد از پاک کردن سطوح شیشه ای حمام (مرحله ی قبل)، کارتان را با استفاده از یک شوینده به صورت روزانه تکمیل کنید. ما پیشنهاد می کنیم خانه خود را با شوینده های خانگی برق بیاندازید. بهترین بخش تمیزکاری روزانه این است که بدون نیاز به تمیزکاری عمیق و خسته کننده، شیشه ها درخشان باقی می مانند.

راهکارهایی برای تمیزکردن حمام,تکنیک های تمیزکردن حمام

می توانید شوینده های مخصوص سطوح شیشه ای را خودتان، یا از بازار تهیه کنید و استفاده کنید


بدین منظور می توانید از شوینده های مخصوص سطوح شیشه ای که در بازار هستند، استفاده کنید. اگر هم می خواهید اسپری ای بدون مواد شیمیایی داشته باشید که هم از نظر مالی و هم محیطی زیان نداشته باشد، ضمن اینکه ممکن است بتوانید از پاک کننده های طبیعی با قدرت پاک کنندگی جادویی شان استفاده کنید، می توانید از این دستورالعمل هم پیروی کنید:


نیم پیمانه آب اکسیژنه، نیم پیمانه الکل، یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی و یک قاشق غذاخوری براق کننده ی ظروف ماشین ظرفشویی را در یک بطری اسپری مخلوط کنید. سپس بطری را با آب پر کنید و به آرامی تکان دهید تا مواد بدون کف کردن ترکیب شوند. ضمنا آن را از تابش آفتاب دور نگه دارید.

 

نکاتی برای تمیزکردن شیشه حمام, شستشوی شیشه کابین حمام

برای تمیزکردن لکه های سخت و تجمع آلودگی ها راه حلی فراتر از یک شیشه روب ساده نیاز دارید


تمیزکاری عمیق شیشه کابین دوش حمام
بسیاری از ما در کش و قوس درگیری های روزمره، شاید از تمیزکاری های روزانه بازمانیم و این یعنی تجمع آلودگی، جرم و لکه های سخت. بنابراین برای تمیز کردن آن ها راه حلی فراتر از یک شیشه روب ساده نیاز است.


برای زدودن سفیدک ها و لکه های آب سخت باید از شوینده های قوی استفاده کرد که چون حاوی مواد شیمیایی مضر برای پوست هستند، موقع استفاده از آن ها حتما باید دستکش پوشید.

 

تمیز کردن شیشه کابین حمام,نحوه تمیز کردن شیشه دوش حمام

برای تمیزکردن لکه های سخت شیشه دوش حمام از پودرهای شوینده برای این کار استفاده کنید


شیوه ی دیگر، استفاده از پودرهای شوینده برای این کار است. برای استفاده از این پودرها، سطح شیشه ای را خیس کنید و پودر را روی یک اسفنج غیر ساینده بپاشید، سپس بر شیشه بمالید. آن را با آب گرم یا سرکه بشویید و در نهایت می توانید شیشه را با شیشه روب تمیز کنید.

 

تمیز کردن شیشه کابین حمام, نکاتی برای تمیزکردن شیشه حمام

برای تمیزکردن شیشه دوش حمام از شوینده های طبیعی استفاده کنید


شوینده طبیعی برای تمیز کردن سطوح شیشه ای حمام
می دانم که ماده ی معجزه گر جوش شیرین را خوب می شناسید. در اینجا هم مخلوط جوش شیرین و آب، شوینده ای ضد سفیدک ایجاد می کند. نسبت های لازم برای مخلوط کردن بسته به مقدار شوینده ای که نیاز دارید، متفاوت است. برای شروع، به میزانی آب به نیم پیمانه جوش شیرین اضافه کنید تا یک خمیر غلیظ به دست آید و با استفاده از یک اسفنج غیر ساینده بر شیشه بمالید و آن را با سرکه بشویید.

 

شستشوی شیشه کابین حمام,راهکارهایی برای تمیزکردن حمام

برای تمیز کردن جرم ها و آلودگی ها در نوارهای فلزی قاب درب ها از سرکه استفاده کنید


تمیز کردن شیارهای فلزی کابین دوش حمام
برای تمیز کردن جرم ها و آلودگی هایی که در نوارهای فلزی قاب درب ها و جاهای دیگر انباشته شده اند، پیشنهاد ما این است ابتدا درزها و سوراخ های زهکش ها را مسدود کرده و سپس آن را با سرکه پر کنید. بگذارید سرکه شب بماند و صبح آن را تمیز کنید. به همین سادگی به بخش های فلزی حمام تان تمیزی و درخشش بدهید! راستی حواستان به بخش های دیگر حمام تان نیز هست؟ می دانید باید چگونه سرامیک و انواع سنگ را برق بیندازیم؟

 

تمیز کردن شیشه کابین حمام,راهکارهایی برای تمیزکردن حمام

برای جلوگیری از ایجاد سفیدک های صابونی بر روی شیشه از صابون های قالبی استفاده نکنید


استفاده از صابون قالبی در حمام ممنوع!
اگر می خواهید از میزان سفیدک های صابونی ایجاد شده بر شیشه به میزان زیادی بکاهید، این توصیه ی ما را گوش کنید؛ استفاده از صابون های قالبی ممنوع!


تقریبا همه ی صابون های قالبی دارای تالک هستند که موجب سفیدک می شود. به جای آن ها از صابون های بدون تالک (مثل صابون های طبیعی) یا صابون های مایع استفاده کنید.

 

تکنیک های تمیزکردن حمام,تمیزکردن شیشه دوش حمام

همیشه آب بر روی شیشه لکه می گذارد پس باید به صورت مداوم شیشه ها تمیز شوند


با این وجود از شر لکه های آب گریزی نیست، پس در هر صورت تمیزکاری مداوم را فراموش نکنید!

 

منبع : chidaneh.com

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات نظافتی,تمیزکار منزل,نظافتکار منزل

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023