تمیز کردن خانه در نیم ساعتبراي خانم‌هاي شاغل، حفظ تميزي و آراستگي خانه، يکي از سخت‌ترين کارهاست. آنها در پايان يک روز کاري فشرده، به خانه مي‌رسند و قبل از انجام فهرست بلند و بالاي کارها از خستگي بي‌هوش مي‌شوند.

 

اولين نتيجه آزاردهنده اين جريان تند زندگي، از دست رفتن تميزي خانه است اما ما يک فرمول جادويي به شما مي‌گوييم که مي‌توانيد خانه را براي 2 هفته تميز نگه داريد. کافي است هر روز فقط نيم ساعت قبل از خارج شدن از خانه  وقت بگذاريد. اين فهرست را مثل دستور رژيم غذايي روي يخچال بچسبانيد و اجرا کنيد؛ موفقيت شما در داشتن خانه‌اي تميز تضمين شده است.

- بعد از شستن ظرف‌ها، سينک و شير ظرفشويي را هم تميز کنيد تا اثري از لک و کثيفي روي آن نماند. براي اين کار 5 دقيقه وقت بگذاريد.

- با استفاده از يک دستمال يا حوله آشپزخانه سطح کابينت‌ها و گاز را هم تميز کنيد. بد نيست يک مايع شست‌وشو دهنده همه‌کاره هم دم دست داشته باشيد تا در صورت مشاهده با لکه، کار شما آسان باشد. اين کار را در يک دقيقه انجام بدهيد.

- جارو و تي کشيدن کف خانه را مي‌توانيد هفته‌اي يک‌بار در آخر هفته‌ها انجام بدهيد ولي هر روز نگاهي به کف خانه بيندازيد و اگر لکه خاصي ايجاد شده، با استفاده از اسپري همه‌کاره و دستمال پاک کنيد. اين کار بيشتراز 2 دقيقه وقت شما را نمي‌گيرد.

تمیز کردن خانه در کمترین زمان,تمیزکاری نیم ساعته


- حتي اگر دستمال‌هاي آشپزخانه شما تميز است اما تصوير دستمال‌هاي آشپزخانه روي هم تلنبار شده، کثيفي و آلودگي را يادآوري مي‌کند. 30 ثانيه وقت بگذاريد؛ دستمال‌هاي خيس را آويزان کنید و دستمال‌هاي خشک را در محل خودشان قرار بدهيد.

- سينک دستشويي را با يک دستمال تميز کنيد. براي اين کار مي‌توانيد از دستمال‌هاي يک‌بار مصرفي که به همين منظور توليد شده‌اند، استفاده کنيد ولي استفاده از اين دستمال‌ها صرفه اقتصادي ندارد، يک ورق دستمال معمولي نياز شما را برطرف مي‌کند. اين کار 30 ثانيه از وقت شما را مي‌گيرد.

- آينه دستشويي را با استفاده از خميردندان فوم تميز کنيد. اگر از اين مدل خميردندان استفاده نمي‌کنيد، فوم ريش‌تراشي آقايان هم شيشه‌شوی خوبي است. با يک دستمال آينه دستشويي شما تميز و شفاف مي‌شود. تميز کردن آينه بيش از 15 ثانيه وقت شما را نمي‌گيرد.

- نگاهي به حوله‌هاي حمام بيندازيد و در صورت کثيف بودن آنها را عوض کنيد. اين کار را مي‌توانيد در 15 ثانيه انجام دهيد. اگر از دستمال حوله‌اي به جاي حوله استفاده مي‌کنيد، اين کار از برنامه شما حذف مي‌شود.

- اگر کف حمام يا دستشويي شما خيس است، با استفاده از حوله مخصوص اين کار آنجا را خشک کنيد چون خيس ماندن کاشي‌ها و حتي شيرآلات باعث لک شدن مي‌شود. اين کار هم حدود 2 دقيقه  زمان مي‌برد.

- با يک دستمال نشيمنگاه توالت فرنگي را تميز کنيد. اين کار هم در 15 ثانيه انجام مي‌شود.

- تخت‌تان را مرتب کنيد. تمرين کنيد تا اين کار را در 2 دقيقه انجام دهيد.

- وسايل پراکنده شده از شب گذشته را هم جمع کنيد. اميدوارم بيش از 2 دقيقه وقت شما را نگيرد.

- تشک‌هاي مبل را مرتب کنيد. صندلي‌ها را سر جاي خود قرار بدهيد و در مجموع سرو ساماني به وضعيت اتاق نشمين خود بدهيد. اين کار را در 5 دقيقه انجام دهيد. 

 

منبع : مجله زندگی ایده آل

bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------