راه های شستن پرده برای خانه تکانی عیدشستن پرده,شستن پردهای توری با دست,تمیز کردن پرده

راهنمای شستن پرده حریر به روش های مختلف

 

نحوه تمیز کردن پرده ها به روش صحیح:

شاید برای شما پیش آمده باشد که ندانید باید پرده های خود را به چه صورت و چگونه بشویید. به همین منظور در این مقاله بیتوته برای شما راه های شستشوی پرده ها را به روش های مختلف آورده ایم، تا شما به راحتی بتوانید به هر روشی پرده های خود را بشویید.

نحوه شستن پرده های توری :

بسیاری از مردم معمولاً هنگام تمیز کردن خانه خود از پرده های خود غافل می شوند زیرا آنها کثیف به نظر نمی رسند. با این حال، ثابت شده است که پرده ها گرد و غبار و کثیفی زیادی را در خود نگه می دارند که می تواند به طور جدی بر کیفیت هوای خانه شما تأثیر بگذارد. بنابراین برای راحتی شما، ما این راهنمای مفید را در مورد نحوه تمیز کردن پرده ها در خانه، بدون توجه به جنس، تهیه کرده ایم.

 

چگونه پرده ها را در خانه تمیز کنیم ؟

قبل از شروع، باید چند کار را انجام دهید.

 

برچسب ها را برای روش های تمیز کردن مناسب بررسی کنید

اگر نمی خواهید برای همیشه به پرده های خود آسیب وارد کنید، برچسب روش شستشوی توصیه شده را بررسی کنید.

 

برای پرده های قابل شستشو با ماشین، دستورالعمل های سازنده را به دقت دنبال کنید. از چرخه ظریف و آب سرد استفاده کنید و ماشین لباسشویی را بیش از حد پر نکنید. پانل ها برای چرخش آزادانه در طول چرخه شستشو به فضا نیاز دارند.

 

برخی از مواد مانند ابریشم یا مخمل برای قرار دادن در ماشین لباسشویی بسیار ظریف هستند، بنابراین باید با دست شسته شوند. برای پرده های قابل شستشو با دست، می توانید آنها را در وان حمام، وان بزرگ یا سینک بزرگ بشویید. از آب خنک و صابون ملایم استفاده کنید و کاملاً بشویید.

 

برخی دیگر محکم هستند و احتمالاً از اکثر تکنیک های تمیز کردن DIY جان سالم به در خواهند برد. در نهایت، مواردی نیز وجود دارند که فقط می توانند از روش خشکشویی ملایم استفاده کنند.

 

برای بررسی اینکه آیا پرده های شما قابل شستشو هستند یا خیر، مراحل زیر را انجام دهید:

 

• قسمت کوچکی از پارچه را با آب خنک خیس کنید.

• مواد شوینده را بمالید و به آرامی مالش دهید. اجازه دهید پارچه به مدت یک دقیقه بماند.

محل را کاملا با آب خنک بشویید.

 

• به آرامی فشار دهید یا ضربه بزنید تا رطوبت اضافی از بین برود.

• بگذارید مواد کاملاً در هوا خشک شوند.

 

• قسمت تست شده را با بقیه پرده مقایسه کنید. به دنبال هر گونه تغییر در رنگ، بافت یا اندازه باشید. اگر پچ تست (قسمت تست شده) تغییر نکرده باشد، پرده قابل شستشو است و بدون هیچ شکی می توانید ادامه دهید.

 

پرده های خود را برای ماشین لباسشویی آماده کنید

قبل از اینکه پرده های خود را در ماشین لباسشویی بشویید، بهتر است این کارها را قبل از شستشو انجام دهید. می توانید این کار را با جاروبرقی یا تکان دادن تا حد امکان گرد و غبار انجام دهید تا در طول فرآیند شستشو چیزی به الیاف پرده نچسبد. انجام این کار باعث می شود که پرده های شما تمیز و بکر بیرون بیایند.

 

طرز شستن پردهای حریر,تمیز شدن پرده,روش شستن پردهای حریر

روش های تمیز شدن پرده ها

 

نحوه تمیز کردن پرده ها در ماشین لباسشویی :

اکنون، بیایید با نکات ایمنی برای تمیز کردن پرده های خود در ماشین لباسشویی شروع کنیم.

 

• قبل از اینکه پرده های خود را در ماشین لباسشویی قرار دهید، آنها را به صورت نقطه ای تست کنید. اگر در مورد ثبات رنگ پرده های خود شک دارید، آزمایش پارچه ضروری است. مقدار کمی آب و مواد شوینده را روی قسمت کوچک پشت پرده بمالید و بشویید و بگذارید کاملا خشک شود تا تغییراتی را مشاهده کنید. برای ایمن بودن، می توانید از ورق رنگ گیر برای جلوگیری از رنگ دادن رنگ پارچه استفاده کنید. همچنین شستن آنها با وسایل دیگر ایده خوبی نیست.

 

• به یاد داشته باشید که قبل از قرار دادن در ماشین لباسشویی، تمام سخت افزارهای آنها را جدا کنید. به این ترتیب، پرده را از آسیب رساندن، سخت افزار محافظت می کنید، به خصوص اگر قلاب ها پلاستیکی باشند و ممکن است شکسته شوند و باعث خرابی ماشین لباسشویی شما شوند.

 

• می توانید از یک کیسه توری برای پرده های ظریف مانند توری و شفاف استفاده کنید. یک چرخه آب سرد یا کم دمایی انتخاب کنید و از مقدار کمی مایع لباسشویی استفاده کنید.

 

• به خاطر داشته باشید که در اکثر مواد پرده، درمان آنها با آب داغ اغلب منجر به جمع شدن آنها می شود.

 

• اگر خشک کن دارید دمای توصیه شده سازنده را برای شستشو و خشک کردن بررسی کنید. ما به شما توصیه می کنیم همیشه آنها را در چرخه حساس قرار دهید تا در سمت امن باشید. برای بافت ریزتر و ظریف، چرخش آهسته با آب سرد را انتخاب کنید.

 

• ما به شما توصیه می کنیم که از ماشین لباسشویی فقط برای پرده های سبک خود استفاده کنید. موارد سنگین آب را برای مدت زمان طولانی تری حفظ می کنند و چرخه آبکشی به هیچ وجه کمکی نمی کند.

 

• پرده ها را می توان با هوا خشک کرد یا در لباسشویی خیلی کم آب آن را بگیرید، اما کامل خشک نکنید. خشک شدن بیش از حد پرده ها یک اشتباه رایج در شستشوی لباس است که با بیرون آوردن آنها از خشک کن در حالی که هنوز کمی مرطوب هستند به راحتی می توان از آن جلوگیری کرد. برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک، پرده های خود را زمانی که حدود 95 درصد خشک شدند، از خشک کن لباس بردارید. با انجام این کار، اتوکشی لازم را نیز بسیار آسان خواهید کرد.

 

شستن پرده حریر,سفید کردن پرده,روش شستن پرده

طرز شستن پردهای حریر

 

آیا می توانید پرده های "فقط خشکشویی" را بشویید ؟ 

در حالت ایده آل، فقط پرده ها باید خشکشویی شوند. با این حال، مواقعی وجود دارد که شستن آنها در خانه ترجیح داده می شود. دلایل این امر می تواند شامل صرفه جویی در هزینه یا زمان باشد. به هر دلیلی، راه هایی برای شستن ایمن پرده های خشکشویی در خانه وجود دارد. در اینجا چیزی است که باید انجام دهید:

 

• تنظیم را برای پارچه های ظریف انتخاب کنید.

• تنظیم آب سرد را انتخاب کنید.

• از مقدار کمی مواد شوینده استفاده کنید؛

 

• پرده ها را یکی یکی بشویید؛

• آنها را خشک کنید و از قرار دادن آنها در نزدیکی منابع گرما خودداری کنید.

 

شستن پردهای توری با دست,تمیز کردن پرده,طرز شستن پردهای حریر

شستن پرده ها با دست

 

نحوه شستشوی دستی پرده ها :

شستشوی دستی برای پارچه های ظریف توصیه می شود و برای مواقعی که مطمئن نیستید پرده شما از چرخه ماشین لباسشویی دوام بیاورد یا خیر. مطمئناً این گزینه ایمن تر برای انواع پرده ها است، اما تکمیل کردن آن نیز سخت تر است. در اینجا چند مرحله کلی برای کمک به زمانی که نیاز به تمیز کردن پرده های خود دارید آورده شده است.

 

• برای سفید کردن پرده، روی یک شوینده یا صابون ملایم لباسشویی سرمایه گذاری کنید که فقط برای شست و شوی دستی مواد شکننده مانند ابریشم و توری ساخته شده است.

دستورالعمل شوینده های انتخابی را به دقت بخوانید زیرا انواع مختلف در غلظت های مختلف استفاده می شود.

 

• پرده ها را فقط با آب سرد بشویید و از برس های سخت یا ابزار دیگری که ممکن است به پارچه آسیب برساند استفاده نکنید.

 

• اگر پرده های شما خیلی سنگین هستند، آن ها را خشکشویی یا بخارشوی کنید. زمان خشک شدن بسیار طولانی تر است زیرا آب و مواد شوینده زیادی را جذب می کنند.

 

• پرده های تازه تمیز شده خود را با هوا خشک کنید.

 

روش شستن پردهای حریر,شستن پرده حریر,سفید کردن پرده

شستن پردهای توری با دست

 

چگونه پرده های خود را خشکشویی کنیم ؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، پرده های ظریف و رنگ روشن بهتر است خشکشویی شوند. اگر پرده های شما از مخمل، شنل، ملیله، بروکاد، پشم، پلی استر یا ابریشم ساخته شده اند، باید خشک شوند. آنها تقریباً با هر روش شستشوی مرطوب می توانند جمع شوند، رنگ خود را از دست بدهند و آسیب ببینند، بنابراین همیشه باید در هنگام شستن آن پارچه ها بسیار مراقب باشید. همین امر در مورد پرده های داخلی نیز صدق می کند.

 

به همین دلیل است که ما خشکشویی پرده ها را در خانه توصیه نمی کنیم، زیرا به راحتی به هم می ریزند و به طور دائم به پرده های شما آسیب می رسانند. با این حال، اگر اعتماد به نفس دارید، در اینجا کاری است که می توانید انجام دهید.

 

• یک "کیت خشک شویی در خانه" مناسب با دستورالعمل تهیه کنید.

 

• پارچه را تست کنید تا ببینید رنگ آن ثابت است یا خیر. اگر رنگ از بین رفت، نباید بقیه را با همان ماده شیمیایی بشویید. فقط یک دوز کوچک از شوینده انتخاب شده را در یک منطقه کوچک نامحسوس قرار دهید.

 

• هنگامی که کیت مناسب پرده خود را پیدا کردید، دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید و مانند روش شستشوی دستی، از برس های ساینده استفاده نکنید.

 

• هر بار فقط یک پرده را تمیز کنید.

• وقتی کارتان تمام شد، آنها را دور از نور مستقیم خورشید یا هر منبع گرمایی آویزان کنید.

• آنها را در خشک کن خشک نکنید، زیرا به احتمال زیاد آستر جمع می شود.

 

• اگر نیاز به اتو کردن آنها دارید، همیشه یک حوله، پتو یا یک تی شرت سفید روی آن قرار دهید. هرگز پرده ها را مستقیماً اتو نکنید.

 

تمیز کردن پرده,طرز شستن پردهای حریر,تمیز شدن پرده

کیت های شستشوی مناسب برای پرده ها را انتخاب کنید

 

چگونه پرده ها را بدون شستن تمیز کنیم ؟

اگر برداشتن پرده هایتان گزینه ای نیست، می توانید آن ها را با جاروبرقی یا بخارشوی تمیز کنید و در اینجا نحوه انجام هر دوی این موارد آورده شده است.

 

پرده های خود را با جاروبرقی تمیز کنید :

جارو کشیدن پرده ها یک روال هفتگی عالی است تا آنها را در شرایط خوبی نگه دارید. همچنین می توانید از غلتک پرزدار برای از بین بردن هرگونه گرد و غبار و زباله استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا از جابجایی خاک در اطراف خودداری کنید. برای بهترین نتیجه از جاروبرقی با روکش بلند یا برس نرم استفاده کنید. مراقب باشید که به پارچه های ظریف مانند توری آسیب نرسانید و مطمئن شوید که حلقه ها و میله های پرده را دور بزنید.

 

نحوه تمیز کردن پرده ها با بخارشوی

اگر یک بخارشوی دارید، احتمالاً متوجه شده اید که دارای یک ضمیمه مخصوص است که باعث می شود شستن پرده با بخارشوی در خانه به راحتی انجام شود. می توانید از آن برای پرده هایی استفاده کنید که برای شستشوی ماشینی مناسب هستند اما در آن جا نمی شوند یا به سختی از ریل جدا می شوند.

 

• ابتدا پرده ها را جاروبرقی بزنید تا گرد و غبار آن ها از بین برود.

• دمای توصیه شده برای تمیز کردن پرده های خود را بررسی کنید و بخارشوی را در تنظیمات مناسب تنظیم کنید.

 

• بخارشوی را آماده کرده و از نازل مناسب استفاده کنید.

• پارچه را تست کنید تا فاصله مناسب برای استفاده از بخارشو پیدا کنید تا از اشباع بیش از حد پارچه با بخار جلوگیری کنید.

 

• به آرامی برس را از بالا به پایین پرده بکشید و شلنگ را به طور عمودی نگه دارید تا کثیفی از پارچه خارج شود. مراقب باشید هنگام کشیدن برس زیاد به پنجره فشار ندهید، زیرا ممکن است به پارچه آسیب برساند.

• عمل را در پشت پرده تکرار کنید.

 

• پس از اتمام کار با هر دو طرف، اجازه دهید پرده ها در هوا خشک شوند.

• اگر لکه های سرسختی وجود دارد که باید آن ها را از بین ببرید، آنها را جداگانه تمیز کنید. توصیه می کنیم برای نوع پارچه ای که با آن سروکار دارید از لکه بردار مخصوص استفاده کنید.

 

شستن پرده,تمیز کردن پرده,تمیز شدن پرده

روش شستن پردهای حریر با بخارشوی

 

پرده های خود را به روش صحیح خشک کنید :

در نظر گرفتن زمان مناسب برای خشک کردن در شرایط مناسب، یک جنبه حیاتی در فرآیند تمیز کردن پرده های شما است. در غیر این صورت، اگر مراقب نباشید، خطر کپک زدن و بوهای کپک زدگی و نم و بوی بد پرده های شما، بسیار بیشتر است.

 

در اینجا چند نکته کلی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از اینکه پرده های خود را به درستی خشک می کنید، دنبال کنید:

 

• بهترین مکان برای خشک کردن پرده هایتان، البته بیرون از خانه در یک روز خشک و آفتابی است، جایی که نسیم خوبی می وزد و خشک شدن را حتی بیشتر می کند.

 

• بسیاری از پارچه ها وقتی زیر نور مستقیم خورشید قرار می گیرند رنگ خود را از دست می دهند، بنابراین بهتر است از چنین مناطقی اجتناب کنید و آنها را در سایه قرار دهید.

 

• شما می توانید پرده های خود را با ماشین خشک کنید اما فقط در صورتی که پارچه اجازه دهد. برچسب را بررسی کنید و ببینید حداکثر دمایی که آنها تحمل می کنند چقدر باید باشد و تنظیمات را بر اساس آن تنظیم کنید.

 

• اگر پرده ها مستعد چروک شدن هستند، کمی قبل از اتمام چرخه آن را از دستگاه خارج کرده و بگذارید تا در هوا خشک شود.

 

• اگر فضای بیرون از خانه برای خشک کردن پرده ها ندارید، آنها را در اتاقی با تهویه مناسب قرار دهید و تا حد امکان پنجره ها را باز کنید. برای سرعت بخشیدن به کل فرآیند، چند فن را روشن کنید.

 

• ما توصیه نمی کنیم که پرده های سنگین وزن را داخل آن خشک کنید. آنها می توانند کپک ایجاد کنند، جایی که هاگ ها روی مبلمان دیگر پخش می شوند. این امر منجر به مشکلات متعددی مانند بوی بدی که خلاص شدن از آن بسیار سخت خواهد بود، مشکلات سلامتی و بسیاری موارد دیگر می شود.

 

زمانی که هنوز نم دار هستند و کاملا خشک نشدند آن ها را نصب کنید تا چروک نشوند.

 

در پایان با نصب پرده ها کار خود را پایان دهید.

 

شستن پردهای توری با دست,طرز شستن پردهای حریر,روش شستن پردهای حریر

پرده های خود را بعد از جارو زدن با جاروبرقی تمیز کنید

 

نگهداری بعد از تمیز کردن

حقیقت این است که تمیز کردن تمام پرده های شما در خانه یک کار خسته کننده است که اغلب اوقات تکمیل آن یک روز کامل طول می کشد. بنابراین به طور طبیعی، شما نمی خواهید هر آخر هفته را صرف این کار کنید. خوشبختانه، نکات نگهداری مفید زیادی وجود دارد که مطمئناً نیاز به تمیز کردن مکرر پرده های شما را کاهش می دهد.

 

• روی یک دستگاه رطوبت گیر سرمایه گذاری کنید. مطمئناً خطر کپک زدن پرده های شما را کاهش می دهد و به طور کلی کیفیت هوای خانه شما را بهبود می بخشد.

 

• پرده ها بوهای زیادی را جذب می کنند، مخصوصاً وقتی در حال آشپزی هستید و اگر در داخل خانه سیگار می کشید. توصیه ما این است که پرده ها را بیرون بیاورید و پنجره های خود را هر زمان که ممکن است باز نگه دارید تا اتاق همیشه تهویه شود و همه بوهای بد سریعتر تبخیر شوند.

 

• هر دو هفته یا بیشتر، می توانید پرده هایتان را پایین بیاورید و فقط آن ها را بیرون آویزان کنید تا تهویه شود.

 

• هر زمان که خانه خود را جاروبرقی می کشید، پرده های خود را با استفاده از سری مناسب تمیز کنید.

 

• اگر تنظیم خاصی برای پرده ندارید، می توانید موارد زیر را انجام دهید. یک تکان خوب و ضربان خوب به آنها بدهید تا همه کثیفی های شل شده از بین بروند. بگذارید چند دقیقه بماند و بعد از آن قسمت زیر آنها را جاروبرقی بکشید.

 

پرده ها را هر چند وقت یک بار باید شست ؟

برای تمیز نگه داشتن پرده های خود باید هر سه تا شش ماه یکبار آن ها را بشویید. یک روال هفتگی حذف گرد و غبار به شما کمک می کند فاصله زمانی بیشتری بین شستشوها داشته باشید. از بین بردن گرد و غبار، کثیفی، موهای حیوانات خانگی و تار عنکبوت در پرده های شما نیز باعث می شود که خانه شما بوی تازه تر، تمیزتر به نظر برسد و مشکلات آلرژی زا را از بین ببرد. علاوه بر این، می توانید لکه ها را راحت تر تشخیص دهید و قبل از اینکه به مشکلات بزرگتری تبدیل شوند از آنها مراقبت کنید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات نظافتی,تمیزکار منزل,نظافتکار منزل

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023