با شهر پالنکه، یکی از شهرهای تاریخی جهان آشنا شوید (+تصاویر)شهر پالنکه, شهر تاریخی پالنکه,شهر باستانی پالنکه

پالنکه، یکی از شهرهای تاریخی جهان

 

شهر پالنکه دارای معماری زیبایی می باشد و ‏بسیاری از مجسمه ها و حکاکی های آن جزو بهترین آثار هنری دوره مایاها محسوب می شود.

شهر باستانی پالنکه

پالنکه نام یک شهر تاریخی و باستانی از شهرهای مربوط به تمدن مایا بوده که در جنوب شرقی شهر مکزیک قرار گرفته است. شهر پالنکه در قرن هفتم میلادی ساخته شده است و به دوره کلاسیک تمدن مایا مربوط است. پالنکه جزو میراث جهانی یونسکو است.

 

شهر پالنکه, شهر تاریخی پالنکه,شهر باستانی پالنکه

عکس های شهر پالنکه

 

ریشه نام پالنکه
زمانی که اشغالگران اسپانیایی به این سرزمین رسیدند شهر پالنکه از مدت‌ها قبل توسط مایاها متروکه شده بود. با این‌حال نامی که بومیان منطقه به آن می‌دادند اوتولوم به معنی سرزمینِ با خانه‌های مستحکم بود. اسپانیایی‌ها به آن نام پالنکه را دادند که در زبان اسپانیایی معنی استحکام را می‌دهد. امروزه مایاهای بومی به آن باک می‌گویند که نامی شاهانه محسوب می‌شود.

 

شهر پالنکه, شهر تاریخی پالنکه,شهر باستانی پالنکه

تصاویر شهر پالنکه

 

پالنکه با بیش از 1000 سازه متفاوت، یکی از پرجمعیت ترین شهر های مایا بود. هشت رودخانه کوچک که از کوههای اطراف سرازیر می شدند از شهر عبور می کردند. از مهمترین رودخانه که Otulum نامیده می شد برای هدایت آب مستقیم به کاخ سلطنتی استفاده می شد.

 

شهر پالنکه, شهر تاریخی پالنکه,شهر باستانی پالنکه

شهر پالنکه از  مکانهای دیدنی جهان

 

 معماری در پالنکه نوآورانه بود. معماری پالنکه به دلیل استفاده از دیوارهای نازك و درهای گسترده  قابل توجه است. در ساختمانها از سنگ آهک نرم با تزئینات چوبی و از رنگهای روشن قرمز، آبی، سبز، زرد و سفید برای تزئین آنها  استفاده شده است. Palenque همچنین به دلیل مجسمه های تزئینی و کنده کاری های زیبا که برخی بسیار طبیعی هستند مشهور است. همچنین وجود کاخ های بسیاری با حیاط های گسترده، چشمه های تزئینی و استخرهای مصنوعی که در سطح شهر واقع شده اند نیز قابل توجه است.

 

شهر پالنکه, شهر تاریخی پالنکه,شهر باستانی پالنکه

مجسمه های حکاکی شده در شهر پالنکه

 

شهر پالنکه, شهر تاریخی پالنکه,شهر باستانی پالنکه

مجسمه های حکاکی شده در شهر تاریخی پالنکه

 

یکی از بزرگترین و بهترین سازه های حفظ شده در شهر پالنکه، معبد کتیبه ها است. در سال 1952 یک سردابه در زیر معبد کشف شد که در آن بقایای زینتی که شاید مربوط به یکی از  فرمانرواهای کشیش قرن 7 بوده است پیدا شد.


گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023