معرفی 3 موزه معروف شانگهای چین (+تصاویر)شهر شانگهای پایتخت اقتصادی کشور چین به شمار می رود

 

شانگهای شبیه‌ترین شهر جهان به نیویورک است و همچنین باعث شده تا خیلی‌ها این شهر را نیویورک شرق بنامند. شانگهای قلب تپنده اقتصاد کشور چین است و می‌توان همه جای شهر از این مسئله مطمئن شد.

شهر شانگهای

شانگهای شهری در چین است که با جمعیت ۲۴ میلیون نفری پرجمعیت‌ترین شهر دنیا به حساب می‌آید. این شهر یک مرکز اقتصادی جهانی است و بندر آن پرترددترین بندر کانتینر دنیا به حساب می‌آید. شانگهای شهر غول آسا و لبریز از جمعیت است و رابط میان چین و دنیای خارج است. این شهر به شهر جنگل آسمانخراشها معروف است.


با توجه به این که شهر شانگهای پایتخت اقتصادی کشور چین به شمار می رود اما جاذبه های تاریخی و فرهنگی متعددی هم در آن وجود دارد که می توانید هنگام سفر به این شهر از آنها دیدن فرمایید. در این مطلب سه موزه از معروفترین موزه های چین معرفی می شود.

 

موزه شانگهای 
پاریس موزه لوور را دارد، آمستردام موزه ملی خود را دارد و شانگهای نیز موزه ای در کلاس جهانی با نام «موزه شانگهای» را دارد. موزه شانگهای در ساختمانی مدرن در میدان مردم واقع شده، و دارای پنج طبقه است که شامل بهترین ها از تاریخ باستانی چین است: سکه های قدیمی، نقاشی ها و سرامیک های ارزشمند، مبلمان حکاکی شده به شکلی ظریف، و صنایع دستی باستانی برنزی و یشم سبز.

 

 موزه شانگهای


این موزه دارای بیش از 120 هزار قطعه است که در 11 گالری قرار گرفته اند. حتی خود ساختمان هم اثری هنری است، به طوری که گنبد گرد آن نمایانگر بهشت و مرکز مربعی آن نمایانگر زمین است. این موزه هر روز ورودی رایگان در اختیار 8 هزار نفر قرار می دهد.


موزه هنر شانگهای
موزه هنر چین واقع شده در ساختمان مجلل شانگهای یعنی پاویلیون چین میباشد پاویلیون تنها بازمانده از اکسپوی 2010 شانگهای و تا حدی به یک هرم وارونه شباهت دارد. از جاذبه های گردشگری آن میتوان به نمایشگاهی از قطعات هنرمندان مشهور چینی, مجموعه‌هایی از هنر مدرن چین و همچنین قطعات هنری زیادی که به توسعه فرهنگی شانگهای در طول سال های طولانی مربوط میشود، اشاره نمود.

 

شانگهای چین,معروفترین موزه های شانگهای چین,موزه های شانگهای چین

  موزه هنر شانگهای

 

اگر شما فردی هستید که به هنر علاقه ی خاصی می ورزید پیشنهاد میکنم که در سفر به شانگهای حتما سری به مرکز هنرهای شرقی Oriental Art Center بزنید زیرا اینجا همانجایی است که موسیقی های مشهور اپرا و کلاسیک و تئاترهای بسیاری در آن اجرا می شود.


موزه ماشین تحریر شانگهای

 

موزه ماشین تحریر شانگهای

 

از دیدنی ترین موزه های شهر شانگهای موزه ماشین تحریر است. این موزه بعد از موزه های ماشین تحریری که در بریتانیا و لوزان قرار دارند سومین موزه ماشین تحریر در جهان است. چیزی حدود ۳۰۰ ماشین تحریر در ۳۲ برند و ۱۴ زبان از کشورهای بریتانیا، فرانسه، آلمان، ایالات متحده، ایتالیا و دیگر کشورها در این موزه نگهداری می شوند. قدیمی ترین ماشین تحریری که در این موزه می توانید مشاهده کنید مربوط به سال ۱۸۰۹ می شود.

 

گرد

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


منابع:
fa.wikipedia.org
safarafarin.com
eligasht.com

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X قیمت تورهای شهر وان ترکیه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023