طبیعی ترین زیبایی های جهانشاید در اولین برخورد تصور کنیم با یک تصویر ساختگی سروکار داریم. در ادامه همراه با تصاویر توضیحاتی ارائه می شود تا اطمینان بیننده از واقعی بودن آن چیزی که مشاهده می کند را افزایش دهد.

این مناظر طبیعی آنچنان خیره کننده هستند که به سختی می توان به حقیقی بودن آنها اطمینان داشت. شاید در اولین برخورد تصور کنیم با یک تصویر ساختگی سروکار داریم. در ادامه همراه با تصاویر توضیحاتی ارائه می شود تا اطمینان بیننده از واقعی بودن آن چیزی که مشاهده می کند را افزایش دهد.

 قسمت های بیابانی جنوب اردن
این منطقه با غروب هایی دیدنی و کم نظیر، پوششی گسترده ازماسه نارنجی رنگ و صخره های پیازی شکل خود شهرت دارد.

زیباترین مکانهای جهان

قسمت های بیابانی جنوب اردن

 

جبل أم الدامي
کوه أم الدامي که در نشریات مرتبط با صنعت گردشگری با نام کامل عربی جبل أم الدامي شناخته می شو یکی از زیباترین غروب های آفتاب در جهان را دارد. اینجا تصاویری ثبت می شود که بزحمت می توان واقعی بودن آنها را باور کرد.

زیباترین مکانهای جهان

کوه أم الدامي یکی از زیباترین غروب های آفتاب در جهان را دارد

 
دریاچه نترون
دریاچه ای زیبا و قطعا متفاوت در شمال تانزانیا است. بسیاری از این دریاچه وحشت دارند زیرا مواد قلیایی، نمک و حجم بالای خاکسترهای آشتفشانی که در این مکان وجود دارد عملا امکان زندگی برای هر موجودی را بین برده است. در اطراف دریاچه به راحتی می توان موجودات یا پرندگانی را مشاهده کرد که خشک شده و تبدیل به مجسمه شده اند. آب این دریاچه با این میزان قلیایی بیشتر شبیه به آمونیاک می ماند. آب دریاچه ناترون خیلی سریع بدن پرندگان را سوزانده و آن ها را مومیایی می کند. اما به هرترتیب نمی توان از زیبایی کم نظیر این دریاچه به آسانی گذشت. 

زیباترین مکانهای جهان

آب دریاچه ناترون خیلی سریع بدن پرندگان را سوزانده و آن ها را مومیایی می کند

 

امواج متفاوت آریزونا
بیشتر شبیه سیاره های بیگانه به نظر می رسد. ماسه سنگ های جادویی با رنگ خاص خود به بخش هایی از صحرای آریزونا در آمریکا زیبایی خاصی بخشیده است.  

زیباترین مکانهای جهان

امواج متفاوت آریزونا، به بخش هایی از صحرای آریزونا در آمریکا زیبایی خاصی بخشیده است

 
غار یخی مندنهال
غارهای یخی مندنهال در آلاسکا خالق زیباترین مناظر هستند. یخچال های طبیعی با لایه های ضخیمی از یخ که نور آفتاب را در زیباترین طیف آبی منعکس می کنند حقیقتا بی مانند هستند.

    زیباترین مکانهای جهان

غارهای یخی مندنهال در آلاسکا خالق زیباترین مناظر هستند

 
تپه شیبازاکورا
خودنمایی بیش از 400 هزار گل در فاصله زمانی میان آوریل و می منظره ای فوق العاده را ایجاد می کنند. تپه شیبازاکورا در پارک هیتسوجییاما ژاپن در حدود 17600 متر مربع مساحت دارد که در بازه زمانی مذکور تماما با گل فرش می شود.برای مشاهده این تپه رویایی باید به چیچیبو در استان سایتاما بروید.    

زیباترین مکانهای جهان

تپه شیبازاکورا در پارک هیتسوجییاما ژاپن در حدود 17600 متر مربع مساحت دارد

 
آتشفشان رنگین
در منطقه دالول اتیوپی، دهانه آتشفشانی وجود دارد که یکی از پست ترین منافذ روی زمین را تشکیل داده، اینجا 116 متر پایین تر از سطح دریا است و میانگین درجه حرارت آن نیز در حدود 35 درجه سانتیگراد است.     

زیباترین مکانهای جهان

آتشفشان رنگین، 116 متر پایین تر از سطح دریا قرار گرفته است

 
مزارع برنج ویتنام
مزارع برنج ویتنام یکی از زیباترین پس زمینه های سبزرنگ در جهان محسوب می شود.

   زیباترین مکانهای جهان  مزارع برنج ویتنام یکی از زیباترین پس زمینه های سبزرنگ در جهان محسوب می شود

 

شیاره هوماهواکا

در ایالت خوخوی در شمال غربی آرژانتین قرار دارد. این منطقه در سال 2003 وارد فهرست میراث جهانی یونسکو شده است. رنگ های جادویی در هوماهواکا هر بیننده ای را مجذوب خود می کند.     

زیباترین مکانهای جهان  

 در ایالت خوخوی در شمال غربی آرژانتین قرار دارد.

 
آب فشان فلای
در شهرستان وشاو در ایالت نوادا(آمریکا) قرار دارد که بر اثر فعالیت‌های انسانی به‌وجود آمده‌است! اما چگونه؟!


زمانی که در سال ۱۹۶۴ کارگران حین جستجو برای انرژی زمین‌گرمایی در این نقطه با مته به حفر چاه مشغول بودند این آب‌فشان به‌طور اتفاقی سربرآورد و به مرور زمان با رسوب املاح به شکل کنونی درآمد.     

زیباترین مکانهای جهان آب فشان فلای،در ایالت نوادا(آمریکا) قرار دارد که بر اثر فعالیت‌های انسانی به‌وجود آمده‌است

 

دریاچه های کلیموتو
یکی از زیباترین مناظر در جزیره فلورس(اندونزی) است. اینجا مجموعه ای از زیباترین ترکیب رنگ های قهوه ای، قرمز، فیروزه ای، آبی و ... را ماهده خواهید کرد. دریاچه های کلیموتو درواقع دهانه های آتشفشانی هستند که با آب پرشده و به علت وجود انواع مواد معدنی سایه های زیبایی دارند افسانه های مختلفی در رابطه با این دریاچه ها نقل شده است که برخی آنرا منزلگاه ارواح شیطانی می دانند!      

زیباترین مکانهای جهان

دریاچه های کلیموتو،یکی از زیباترین مناظر در جزیره فلورس(اندونزی) است

 

رودخانه کانوکریستالز
برخی آنرا زیباترین رودخانه جهان می دانند. این شاهکار طبیعی در پارک ملی لاماکارنا قرار دارد. آب فوق العاده زلال و گیاهان رنگی که در بستر رودخانه قرار دارند موجب شده تا در هرنقطه آب رنگی خاص داشته باشد.       

  زیباترین مکانهای جهان

  رودخانه کانوکریستالز، در پارک ملی لاماکارنا قرار دارد

 
آنتلوپ کنیون در آریزونا

پارکی با صخره های دیدنی است که براثر فرسایش طبیعی، میزبان مناظری استثنایی شده است.       زیباترین مکانهای جهان  آنتلوپ کنیون،  پارکی است با صخره های دیدنی که براثر فرسایش طبیعی، مناظری استثنایی شده است

 

  کاپادوکیه
سرزمینی پهناور در کشور ترکیه است. بازمانده های آتشفشانی و حاصل فرسایش طبیعی طی سال ها، مناظر عجیب و شگفت آوری را به وجود آورده اند. کاپادوکیه از سال 1985 توسط یونسکو جزو میراث فرهنگی جهان شناخته و ثبت شده است.     

  زیباترین مکانهای جهان کاپادوکیه سرزمینی پهناور در کشور ترکیه است

 

چشمه آبگرم گرند پریسماتیک
بزرگترین چشمه آبگرم کشور آمریکا محسوب می شود که در پارک ملی یلواستون قرار دارد. برخی این چشمه را سومین چشمه آبگرم بزرگ جهان می دانند.        زیباترین مکانهای جهان چشمه آبگرم گرند پریسماتیک بزرگترین چشمه آبگرم کشور آمریکا محسوب می شود

 

گذرگاه ساحلی جاینت
در آنتریم (سواحل شمال شرقی ایرلند) حدود 4 هزار ستون سنگی بازالتی به هم پیوسته اند تا یکی از زیباترین مناظر طبیعی را ایجاد کنند. این ستون های سنگی از جنس بازالت بر اثر فوران آتشفشان در دوران باستان شکل گرفته اند. تعداد زیادی از ستون‌ها به شکل منشورهای شش ضلعی هستند اما مدل های چهار، پنج، هفت و هشت ضلعی نیز در میان آن‌ها مشاهده می شود. ارتفاع ستون‌ها ممکن است به 12 متر هم برسد. میلیون‌ها سال فرسایش طبیعی اشکال مختلفی را در این سنگ‌های آذرین ایجاد کرده است.

زیباترین مکانهای جهان

 گذرگاه ساحلی جاینت، بر اثر فوران آتشفشان در دوران باستان شکل گرفته اند

 

 درختان خون اژدها
درخت بومی جزایر سقطرا در کشور یمن است. این نام را به خاطر شیره سرخ‌رنگی که از آن می‌تراود به آن داده‌اند.

زیباترین مکانهای جهان

درخت بومی جزایر سقطرا در کشور یمن است

  
منبع:118safar.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------