دیدنی های سان فرانسیسکو که نباید از دست دهیدجاذبه های گردشگری سان فرانسیسکو,سان فرانسیسکو,دیدنی های سان فرانسیسکو

جاذبه های گردشگری سان فرانسیسکو

 

شهر‌های مختلف و مدرن گونه‌ای در سراسر جهان وجود دارند که برای رسیدن به چنین درجه‌ای، تاریخی پرفراز و نشیب را پشت سر گذرانده اند و امروز تبدیل به یک شهر گردشگری و معروف شده اند. از شهر سان فرانسیسکو نیز می‌توان با همین عنوان یاد کرد.

سان فرانسیسکو

سان فرانسیسکو که به عنوان پاریس غرب معروف و شناخته شده است شهری مدرن است که به واسطه فرهنگ، موسیقی، تنوع و مناظر زیبایش کاملا شناخته شده است. طبیعت زیبا و معماری با شکوه سان فرانسیسکو از دلایلی است که به این شهر لقب پاریس غرب را داده اند. سان فرانسیسکو شهری است که نمی توان به آمریکا سفر کرد و آنرا ندید.

 

شهر ساحلی سان فرانسیسکو در رأس شمالی شبه‌جزیره سان فرانسیسکو در کنار خلیج سان فرانسیسکو قرار دارد و پس از نیویورک متراکم‌ترین شهر آمریکا از نظر جمعیت است که رونق و توسعه ی جذب گردشگر در آن باعث شده است که به شهری چند فرهنگی تبدیل شود. خلیج نیلگون سان فرانسیسکو نیز با سواحل درخشان و مناظر با شکوه، زیبایی های این شهر را کاملتر کرده و آن را به یکی از پر جاذبه ترین شهرهای آمریکا معرفی نموده است.

 

اگر چه زلزله سال 1906 میلادی این شهر را به مرز نابودی کشاند و سه چهارم شهر را به ویرانه تبدیل کرد اما این شهر به سرعت مورد بازسازی قرار گرفت و ساکنان آن اجازه ندادند این واقعه تلخ، جایگاه این شهر را در آمریکا متزلزل کند. در این قسمت از بیتوته به معرفی برخی از جاذبه های گردشگری سان فرانسیسکو پرداخته‌ایم.

 

معرفی جاذبه های گردشگری سان فرانسیسکو

پل گلدن گیت

پل گلدن گیت یک پل معلق در سان فرانسیسکو است که این شهر را به شمال ایالت کالیفرنیا وصل می‌کند. این پل بر روی تنگه گلدن گیت زده شده است. این پل در سال ۱۹۳۷ میلادی افتتاح شد و در فاصله بین سال‌های ۱۹۳۷ تا ۱۹۶۴ با ۱۳۰۰ متر طول، طولانی‌ترین پل معلق دنیا به حساب می‌آمد.

جاذبه های گردشگری سان فرانسیسکو,سان فرانسیسکو,جاذبه های های سان فرانسیسکو

پل گلدن گیت، یکی از زیباترین پل های دنیا

 

زمانی که مه شهر را در پوشش خود محو می‌کند پل معروف «گلدن گیت» مانند نمادی استوار از سان فرانسیسکو بر فراز مه خودنمایی می کند. به گفته بسیاری از گردشگران این پل یکی از زیباترین پل‌های جهان می باشد.

 

خیابان لمبارد

خیابان لمبارد (Lombard Street) که یکی از پر پیچ و خم‌ترین خیابان‌ها در دنیا است در شهر سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیای آمریکا قرار دارد. این خیابان که مسیر آن از شرق به غرب شهر سان فرانسیسکو طراحی شده به خاطر شیب تند و داشتن ۸ پیچ در جهان مشهور شده است. حداکثر سرعت مجاز در این خیابان ۸ کیلومتر بر ساعت است. در این خیابان سنگفرش آجری کف و فضاسازی سبز در اطراف وجود دارد که بر زیبایی آن افزوده است.

جاذبه های گردشگری سان فرانسیسکو,سان فرانسیسکو,تصاویر سان فرانسیسکو

خیابان مشهور لمبارد (Lombard Street)

 

پارک کریسی فیلد

پارک ساحلی کرسی فیلد که در نزدیگی گلدن گیت قرار دارد یکی از مکان های موجود برای لذت بردن از فضای ساحلی این شهر است که در آن میتوانید به بازی فریزبی بپردازید و یا هم چون مردمان محلی این منطقه به استراحت در ساحل و یا پیاده روی بپردازید.

جاذبه های گردشگری سان فرانسیسکو,سان فرانسیسکو,پارک کرسی فیلد

پارک ساحلی کرسی فیلد

 

کوئیت تاور

یکی از نقاط دیدنی و برجسته سانفرانسیسکو کویت ‌تاور است که بر بالای تپه تلگراف قرار دارد. این برج در سال ۱۹۳۳ به منظور زیبا‌کردن چهره‌ی شهر ساخته شد. ویژگی برج وجود ۲۷ نقاشی دیواری کشیده شده توسط هنرمندان مختلف روی دیوارهای آن است. از بالای کویت‌ تاور می‌توان با دیدی ۳۶۰ درجه تمام شهر را تماشا کرد که خالی از لطف نخواهد بود.

جاذبه های گردشگری سان فرانسیسکو,سان فرانسیسکو,برج های های سان فرانسیسکو

برج کوئیت تاور

 

کاخ هنرهای زیبا

کاخ هنرهای زیبا بنایی به سبک رومی و باقی مانده از نمایشگاه بین‌المللی پاناما و اقیانوس آرام در سال ۱۹۱۵ میلادی است. یکی از خوش‌منظر‌ه‌ترین نقاط شهر، ساختمان مدور بیرونی این کاخ به همراه تالابی در آن است. این ساختمان کلاسیک که در فهرست ملی مکانهای تاریخی قرار دارد که امروزه کاخ میزبان نمایشگاه ها و نمایش های هنری است.

جاذبه های گردشگری سان فرانسیسکو,سان فرانسیسکو,کاخ هنرهای زیبا

کاخ هنرهای زیبای سان فرانسیسکو

 

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------