آشنایی با موزه متروپولیتن نیویورک معروف ترین موزه جهانپلان موزه متروپولیتن نیویورک, مکان موزه متروپولیتن, تاریخچه موزه متروپولیتن

موزه ی متروپولیتن بیش از صد سال است که بنا شده است

 

موزه هنر متروپولیتن نیویورک، آمریکا 

موزه متروپولیتن، یکی از بزرگترین و معروف ترین موزه های جهان است که آثار بسیار ارزشمند و کهنی را در خود جای داده است. این موزه، در شهر نیویورک واقع شده است و یکی از مکان هایی است که بیشترین میزان گردشگر را در نیویورک آمریکا جذب می کند. در ادامه این مطلب، با ما همراه باشید تا درباره این موزه، بیشتر بدانید.

مکان موزه متروپولیتن

 

هزینه بازدید از موزه متروپولیتن آمریکا, آثار موزه متروپولیتن, موزه متروپولیتن نیویورک

موزه متروپولیتن از معروف ترین موزه های جهان در کشور آمریکا است

 

موزه متروپولیتن، واقع در منهتن نیویورک کشور آمریکا است. نیویورک، به شهر آسمان خراش ها معروف است و ساختمان های بسیار بلندی را در خود جای داده است. 

موزه متروپولیتن، در کنار سنترال پارک قرار گرفته است. سنترال پارک، یکی از بزرگ ترین پارک های طبیعت ساخته شده در جهان است و در مرکز شهر نیویورک واقع شده است.

 

این پارک جنگلی، توسط آسمان خراش های این شهر بزرگ و معروف، محاصره شده است و زیبایی جلوه کننده ای را به شهر نیویورک می افزاید. بسیاری از مکان های محبوب و مهم شهر نیویورک، در نزدیکی و مجاورت سنترال پارک قرار دارند، از جمله موزه بزرگ متروپولیتن.

 

آثار موزه متروپولیتن, موزه متروپولیتن نیویورک, موزه متروپولیتن

موزه متروپولیتن در کنار پارک سنترال قرار گرفته است

 

موزه متروپولین نیویورک، در کنار بخش شرقی سنترال پارک، در خیابان پنجم قرار دارد. 

 

تاریخ موزه متروپولیتن

 

 تاریخچه موزه متروپولیتن, هزینه بازدید از موزه متروپولیتن آمریکا, آثار موزه متروپولیتن

موزه متروپولیتن به عنوان یک موزه ی هنری ساخته شده است

 

این موزه در سال 1872 میلادی ساخته شده است. با وجود اینکه این موزه بیش از صد سال است که افتتاح شده است، اما هنوز پابرجاست و می توان به صورت کاملا ایمن از آن بهره برد. 

هدف طراحان این موزه از همان ابتدا، طراحی موزه ای بود که اشیای هنری از سراسر جهان در آن نگهداری شود. 

 

آثاری که در موزه متروپولیتن نیویورک یافت می شوند

 

موزه متروپولیتن, موزه متروپولیتن نیویورک, ظروف لعابدار موزه متروپولیتن

هدف از ساخت موزه متروپولیتن جمع آوری اشیای هنری جهانی است

 

موزه متروپولین نیویورک، به عنوان یک موزه هنری تأسیس شده است، و فعالیت گسترده ای در این زمینه داشته است. اشیای هنری بسیار زیادی از تاریخ اسلام و ایران باستان، در این موزه وجود دارند و به بازدید کنندگان این موزه، تاریخ هنری کشور ایران را نشان می دهند.

آثار تاریخی و هنری کشور هایی مانند مصر باستان و اروپای قدیم، در این موزه یافت می شوند. همچنین آثار بسیار زیادی که مربوط به تاریخ هنر قاره آفریقا و آمریکای جنوبی می شوند، در این موزه قرار دارند.

 

یونان و روم باستان، یکی از پر شکوه ترین تمدن های باستانی بر روی کره زمین بوده اند. آثار هنری متعددی که از این تمدن های بسیار بزرگ به جا مانده است، در این موزه نگهداری شده و در معرض دید عموم قرار می گیرند.

 

آثار تاریخی موزه متروپولیتن، شامل مجسمه ها و تندیس های به جا مانده از دوران باستان، انواع نقاشی ها با ابعاد متفاوت، کوزه گری ها، سنگ نوشته ها و... می شوند. این شاهکار ها با نهایت دقت، در موزه متروپولیتن نگهداری می شوند. مسئولان این موزه، در نگهداری از این آثار بسیار کوشا هستند، و تلاش می کنند تا جایی که می توانند، از نابود شدن و فرسایش این آثار جلوگیری کنند.

 

یک نکته بسیار مهم و قابل توجه در مورد موزه متروپولیتن، این است که این موزه، تنها شامل آثار تاریخی و باستانی سایر نقاط جهان نیست. بخش هایی از موزه متروپولیتن، به هنر مدرن اختصاص داده شده اند، و آثار و شاهکار های عصر امروزی در آن نگهداری می شوند. بیشتر این هنر های مدرن، به هنرمندان آمریکایی تعلق دارند. در نتیجه، ساختمان متروپولیتن در نیویورک، علاوه بر اینکه یک موزه بسیار زیبا و بزرگ با آثار متفاوت است، به عنوان یک گالری برای هنر مدرن نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

موزه متروپولیتن، شامل آثار دیگری نیز هست؛ از قبیل موسیقی آلات دوران باستان، اسلحه و زره های جنگی، جواهرات گرانبها، آثار نمادی و... که می توانید با بازدید از این موزه، همه آنها را مشاهده کنید.

قدیمی ترین آثار تاریخی این موزه، سنگ آتشزنه ای است که از دوران مصر باستان به جا مانده است. حداقل قدمت این اثر، به سی هزار سال قبل، و حداکثر قدمت این اثر، به حدود هفتاد و پنج هزار سال قبل بر می گردد. 

 

کلکسیون کوچکی از آثار حفاری شده تیسفون در موزه متروپولیتن نیویورک قرار دارد. تیسفون، یکی از پایتخت های ایران باستان بوده است و آثار مربوط به آن، به دوران حکمرانی ایرانیان بر می گردد. در دوره اشکانیان، این شهر به عنوان پایتخت غربی ایران باستان انتخاب شده بود و حتی تا سلسله ساسانیان نیز، اهمیت خود را حفظ کرده بود. این شهر پس از حمله اعراب به ایران، به تاراج برده شد، اما خوشبختانه، آثاری از این شهر یافت شده است که از بین نرفته اند و قابل نمایش در موزه متروپولیتن نیویورک هستند.

 

یک دسته دیگر از آثار حفاری شده که به ایران باستان بر می گردند، و امروزه در موزه متروپولیتن نیویورک قرار دارند، آثار حفاری شده طاق کسری است. طاق کسری یا همان ایوان خسرو، در شهر باستانی تیسفون قرار دارد.

 

ظروف لعابدار موزه متروپولیتن, معماری موزه متروپولیتن نیویورک

برخی آثار حفاری شده ی طاق کسری در موزه متروپولیتن نگهداری می شود

 

موزه متروپولیتن نیویورک چقدر بازدیدکننده دارد؟

موزه متروپولیتن، یکی از معروف ترین موزه های جهان است، و انتظار می رود که بتواند سالانه، میزبان تعداد زیادی بازدید کننده باشد. البته امکان بازدید آنلاین از این موزه نیز وجود دارد و شما می توانید با تهیه بلیط آن، موزه را به صورت آنلاین و از خانه بازدید کنید.

این موزه به طور میانگین، سالانه حدود 4 میلیون نفر بازدید کننده دارد. البته تعداد بازدید کنندگان از این موزه، در سال 2016 بسیار بالا بود. 

 

موزه متروپولیتن، در سال 2016 توانست با جذب حدود هفت و نیم میلیون نفر، بیشترین تعداد بازدید کننده سالانه خود را به دست آورد. موزه متروپولیتن، در سال 2016، به عنوان سومین موزه هنری از نظر تعداد بازدید در جهان، معرفی شد. این موفقیت بزرگ، باعث محبوبیت بیشتر این موزه برای دوست داران دنیای باستان شد و احتمال می رود که تعداد بازدید کنندگان این موزه، بیشتر هم شوند.

 

هزینه بازدید از موزه متروپولیتن آمریکا

در صورتی که می خواهید از این موزه دیدن کنید، اگر تابعیت کشوری غیر از آمریکا را دارید، یا اینکه اهل نیوجرسی، کانکتیکات و یا نیویورک نیستید، باید مبلغ ثابتی را برای بازدید از این موزه بپردازید. اما اهالی شهر نیویورک، می توانند هر چقدر که دوست دارند، به موزه پرداخت کنند و از آن بازدید کنند. نکته جالب در مورد این موزه که برخی ها فکر می کردند دروغ باشد، این است که ورود کودکان زیر 12 سال به این موزه کاملا رایگان است، اما دروغی نیست و واقعا کودکان زیر 12 سال می توانند بدون پرداخت حتی یک سنت، وارد این موزه شوند.

 

گرداوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------