معرفی جزیره موریس زیباترین جزیره جهاندسترسی به جزیره ی موریس, مکان های دیدنی جزیره موریس, سفر به کشور موریس

جزیره موریس یکی از زیباترین کشورهایی است که از گردش در آن خسته نخواهید شد

 

جزیره ی موریس، نمونه ایی از بهشت روی زمین  

جزیره موریس که در اقیانوس هند واقع شده است یک طبیعت بسیار زیبا دارد به طوری که از گردش در آن خسته نخواهید شد. جالب است بدانید مارک تواین نویسنده مشهور آمریکایی نوشته است : ابتدا موریس آفریده شده و سپس بهشت از روی آن تقلید شد. در ادمه همراه ما باشید تا این جزیره را بهتر بشناسید.

معرفی جمهوری موریس 

موریس که به صورت رسمی آن را جمهوری موریس می  گویند کشور جزیره ای است که در غرب اقیانوس هند قرار دارد و از غرب با ماداگاسکار همسایه محسوب می شود که فاصله موریس تا ماداگاسکار 900 کیلومتر است.

 

جمهوری موریس جزیره های زیادی دارد که از جمله معروف ترین آن ها سنت برندون و رودریگوئس می باشد.

پایتخت موریس پورت لوئیس که بزرگ ترین شهر موریس نیز به شمار می آید از سال های 1810 تا 1963 میلادی مستعمره انگلیس بوده است.

 

نقشه جزیره موریس, عکس های جمهوری موریس, تاریخچه جزیره موریس

تصویر پورت لوئیس ، پایتخت جزیره موریس

 

جالب است بدانید بیشترین جمعیت جمهوری موریس را هندو ها تشکیل داده اند و زبان رسمی آن ها انگلیسی است. البته مردم موریس چند قومیتی ، چند فرهنگی و می توان گفت چند زبانه هستند.

پوشش گیاه و جانوری جزیره موریس بسیار معروف است زیرا این پوشش ها و جانوران مختص این جزیره اند به گونه ای که نمی توان آن ها را جای دیگری یافت. با این حال با سکونت انسان برخی از این گونه ها از بین رفتند که می توان گفت دودو (ِDodo) معروف ترین آن ها بود.

دودو یک گونه hc پرنده های جزیره موریس بود که در سال 1681 میلادی منقرض شد.

 

بررسی جغرافیایی جزیره موریس 

 

عکسهای جزیره موریس, دیدنیهای جزیره موریس, جزیره موریس

جزیره موریس در اقیانوس هند و 900 کیلومتری ماداگاسکار قرار دارد

 

موریس یا در اصطلاح جمهوری موریس 2040 کیلومتر مربع مساحت دارد و شامل چندین جزیره است که معروف ترین آن ها را نام بردیم.

جزیره رودریگر دومین جزیره بزرگ موریس به شمار می آید و دارای 2600 هکتار مساحت است. 

سنت براندون درواقع مجمع الجزایری است که شامل چندین جزیره کوچک تر می شود و شامل تعداد زیادی تپه های زیر آبی و زیر تپه هاست. سنت براندون در 430 کیلومتری جمهوری موریس و در قسمت شمال شرقی این کشور قرار دارد و اغلب به عنوان مکانی برای ماهی گیری از ان استفاده می شود.

 

تاریخچه جزیره موریس

برای اولین بار نشانه های وجود جزیره موریس توسط یک ملوان عرب در سال 975 دیده شد و نام آن دینا اروبی گذاشته شد. 

پس از آن در سال 1505 میلادی ، پرتغالیان این جزیره را کشف کردند و پس از ان به استعمار هلندیان درآمد.

 

هلندیان نام این جزیره را به افتخار شاهزاده موریس ناساو ، موریس گذاشتند که پس از ان این جزیره به دست فرانسوی ها افتاد و نام ان را جزیره فرانسه گذاشتند.

در طی جنگ های ناپلئونی در سال 1810 جزیره موریس توسط نیرو های انگلیسی اشغال شد و نام ان به موریس بازگردانده شد. بعد از 253 سال این کشور توانست استقلال خود را از انگلستان به دست آورد.

 

تبعید رضاشاه به موریس 

 

سفر به کشور موریس, عکسهای جزیره موریس, دیدنیهای جزیره موریس

تصویر اقامتگاه رضا شاه در جزیره موریس

 

در سال 1941 میلادی بود که رضا شاه از طرف بریتانیا نامه ای با موضوع کناره گیری از سمت خود دریافت کرد و توسط نیرو های بریتانیایی از بندر عباس به جزیره موریس تبعید شد.

رضا شاه بعد از اینکه مدتی در موریس به سر برد ، به شهر ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی منتقل شد و در همانجا در تاریخ 4 دی 1323 درگذشت.

 

آب هوای موریس 

در جزیره موریس ، تنها دو فصل تابستان و زمستان وجود دارد. تابستان های گرم و شرجی و زمستان های سرد و خشک از آب و هوای این جزیره می باشند.

جالب است بدانید دمای هوا در این کشور از 22 درجه تا 34 درجه سانتی گراد متغیر است و اختلاف دمای بین فصل ها حدودا 4.3 سانتی گراد است.

 

میزان بارندگی در جزیه موریس بین 900 میلی لیتر الی 1500 میلی لیتر در سال است که بیشترین بارندگی ها در فصل تابستان می باشد. بارندگی در ارتفاعات این کشور بیشتر از مناطق ساحلی است و همین باعث شده تا این نواحی خنک تر نیز باشند.

 

غذا و خوراکی های موریس 

 

جزیره موریس کجاست, نقشه جزیره موریس, عکس های جمهوری موریس

غذاهای جمهوری موریس برگرفته از سنت های آشپزی فرانسه، هند، چین و افریقاست

 

جزیره موریس غذاهای زیادی دارد و که حتما در سفر خود آن ها را تجربه کنید. درواقع دلیل این تنوع بالا سنت های اشپزی است که از فرانسه ، افریقا ، هند و چین گرفته شده است.

از طرفی استفاده از ادویه ها مانند دارچین ، زعفران ، هل و میخک در غذا ها در کنار سبزیجاتی مانند آویشن و ریحان خوراکی های خوشمزه ای را پدید می آورند که ارزش یکبار امتحان کردن را دارد. 

 

مکان های دیدنی جزیره موریس که حتما باید از آن ها دیدن کنید!

1. پارک Mascareignes محل نگهداری لاکپشت ها

یکی از پارک های دیدنی جزیره موریس که دیدن آن بسیار لذت بخش خواهد بود پارک Mascareignes می باشد که در جنوب جزیره قرار دارد. 

این پارک محل نگهداری از پیرترین لاکپشت هاست به طوری که لاکپشت های بزرگی را می توان در انجا مشاهده کرد.

 

علاوه بر لاگپشت های پیر ، وجود 2 هزار کروکدیل در این پارک ، Mascareignes را به یکی از مکان های دیدنی جزیره موریس تبدیل کرده است. همچنین 25 هزار نوع پروانه و حشره در این پارک وجود دارد که می تواند شما را ساعت ها به دیدن آن ها مشغول کند.

 

دسترسی به جزیره ی موریس, مکان های دیدنی جزیره موریس, سفر به کشور موریس

در پارک Mascareignes لاکپشت های بزرگسال و درشت اندام را مشاهده خواهید کرد

 

2. دهکده گرند بی 

در شمال جزیر موریس ، دهکده ای تفریحاتی به نام گرند بی وجود دارد که هرساله گردشگران زیادی به آنجا سفر می کنند. این دهکده از بازار پوت لوئیس و آکواریوم تشکیل شده است که هرگز دیدن آن ها را فراموش نکنید.

در بازاز لوئیس می توانید انواع میوه های استوایی را پیدا کنید و آن ها را امتحان کنید. همچنین ارزان ترین غذا های پایتخت را نیز در این دهکده می توانید مشاهده کنید.

 

3. آکواریوم موریس با 200 گونه جانور دریایی

اکواریوم موریس که حدود 200 گونه جاندار در آن زندگی می کنند ، یکی دیگر از شگفتی های موریس می باشد که باید از ان دیدن کنید. بسیاری از مسافران پیشنهاد می کنند ساعت 11 صبح برای تماشای این آکواریوم حاضر شوید. این ساعت درست زمانی است که به ماهی ها غذا داده می شود.

 

در این اکواریوم می توانید انواع ماهی ها مانند ماهی تاجدار ، مارماهی و شیر ماهی را در کنار خرچنگ ها ، کوسه ها لاکپشت های عظیم الجثه و سایر گونه ها را مشاهده کنید.

 

4. قصر چوبی Eureka

اگر کمی از طبیعت زیبای موریس فاصله بگیرید و دست از نگاه کردن گونه های جانوری در جزیره موریس بردارید ، می توانید قصری به نام Eureka را وسط یک طبیعت زیبا مشاهده کنید که برای اشرف زادگان انگلیسی و فرانسوی ساخته شده بود.

 

انچه که جالب است بدانید ، جنس سازه های این قصر است که از چوب ساخته شده است. در این قصر که امروزه به عنوان موزه از ان نگهداری می شود ، می توانید وسایل خانه عتیقه با نقشه های قدیمی و تصاویر را ببینید. همچنین ظروف بلوری و چینی در این قصر مشاهده کنید و از ان لذت ببرید.

 

دسترسی به جزیره ی موریس 

اگر قصد سفر به این بهشت زیبا را دارید ، ممکن است برای شما نیز سوال بوده باشد ، از چه طریقی می توانید به این جزیره سفر کنید. برای سفر به این جزیره علاوه بر روش دریایی می توانید از طریق هوایی نیز اقدام کنید. 

موریس یک فرودگاه برای پرواز های داخلی و خارجی دارد که نام آن Sir Seewoosagur Ramgoolam می باشد.

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022