6 کانال آبی مشهور در جهانکانال آبی,مشهورترین کانال آبی,کانال های آبی مشهور در جهان

کانال های آبی معروف در جهان

 

در حقیقت شهرهایی که در سراسر جهان به خاطر راه ها و کانال ها آبی خود شناخته می شوند تمایل دارند خود را به عنوان بخشی از ونیز جهان معرفی نمایند.

کانال های آبی معروف در دنیا
کانال های آبی که در برخی از شهرها قرار گرفته اند سالیانه میلیون ها گردشگر را جذب می کنند. هرچند این کانال های آبی جذاب، به نظر ساده می آیند، ولی برای بعضی کاربردهای شهری ساخته شده و در طول تاریخ نقشی کلیدی را اجرا نموده اند. در این مقاله معروف ترین کانال های آبی آورده شده است.

کانال آبی ونیز - ایتالیا

 

کانال آبی ونیز در ایتالیا

 

به جرأت میتوان گفت هیچ سازه ای در دنیا مشابه پل و کانال های آبی ونیز وجود ندارد. از سوی ديگر شهر ونیز یکی از اماکن دارای جاذبه های شگفت انگیز جغرافیایی و تاریخی به حساب می آید. بی شک گردشگران سراسر دنیا، به این شهر زیبا سری خواهند زد تا هر آنچه تا کنون در مورد ی پل و کانال های آبی ونیز شنیده اند را به چشم خود ببینند.

کانال آبی آمستردام - هلند

 

کانال آبی آمستردام در هلند

 

پل های کوتاه، درخت های خمیده، و خانه های باریک تاریخی در کنار کانال های متعدد آمستردام هلند قرار دارند. در سفر به آمستردام می توانید به گردش دریایی بروید و یا در خانه های قایقی اقامت کنید و کانال ها را پایگاه خود سازید. همچنين میتوانید با استفاده از قایق های پدالی خودتان در طول کانال ها قایقرانی کنید. میتوانید قایق های پدالی را در یک لنگرگاه کرایه کنید و در لنگرگاه بعدی تحویل دهید.

کانال های بانکوک - تایلند

 

کانال آبی بانکوک

 

کلونگ یک کلمه تایلندی برای کانال است. از نظر تاریخی مردم تایلند از کانال ها برای حمل و نقل و تجارت استفاده می کردند، نام مستعار بانکوک" ونیز شرقی" می باشد. امروزه بسياري از کانال ها برای استفاده بعنوان خیابان پر شده اند. ولی شما هنوز هم میتوانید نسخه سنتی بازار شناور در کانال دامون سادوک( Damnoen Saduak) در استان راچابوری( Ratchaburi) را ببینید، و یا برای رفتن به مرکز بانکوک برای دوری از ترافیک از طريق آبراهه یا کانال سان سائب( Saen Saeb)، قایق سوار شوید.


کانال های سوژو - چین

 

کانال آبی سوژو در چین

 

سوژو غالباً به نام" ونیز چین" نامیده می شود که در شرق کشور چین بر روی رودخانه یانگ تسه واقع شده است. سوژو در قرن 5 پیش از میلاد تأسیس شد و برای آبراهه های جذابش معروف میباشد ، که دارای یک باغ پیچ در پیج و پل سنگی تاریخی است.

کانال براندنبورگ - آلمان

 

کانال آبی براندنبورگ در آلمان

 

حدود ۱۰۰ کیلومتری جنوب شرقی برلین در ایالت «براندنبورگ»( Brandenburg) آلمان، ذخایر زیبای Spreewald زیبا و دیدنی واقع شده است. این منطقه در کنار رودخانه« شپری»( Spree) قرار دارد که کنار آن مراتع و چمن زارهای با نشاط بسياري دیده می شود. Spreewald در سال ۱۹۹۱ با داشتن ذخایر آبی بسیار برای کشاورزی و داشتن بیش از ۲۰۰ کانال در فهرست منابع زیست کره یونسکو ثبت شده است.


در طول مسیر کانال ها حواصیل هایی را می بینید که بی صدا در سایه ها ایستاده اند و ماهیخورک های فیروزه ای رنگ که با سرعت در امتداد سطح آب حرکت می کنند را خواهید دید. در عصرهای تابستان ماهیگیران در کنار رودخانه صف می کشند. و در هنگام غروب ماهی هایی که گرفته اند را در رستوران های محلی که ماهی کپور و دیگران ماهی های تازه غذای ویژه به حساب می آیند را امتحان می کنند.

کانال آبی پاناما

 

کانال آبی پاناما

 

۷۷ کیلومتر کانالی که به وسیله بشر ساخته شد تغییرات بسياري را در کشتی رانی و مسافرت ها ایجاد نمود. کانال آبی پاناما که به صورت یک نوار باریک در زمین های کشور پاناما ایجاد شد باعث شد تا اقیانوس های آرام و اطلس به یکدیگر متصل شوند. این کانال آبی در سال ۱۹۱۴ تکمیل شد و باعث شد تا کشتی ها با عبور از یکسری دروازه ها از اقیانوس اطلس به اقیانوس آرام حرکت کرده و دیگر نیازی نباشد تا مسیر طولانی و خطرناک پیرامون آمریکای جنوبی را طی نمایند. امروزه این کانال آبی بسیار شهرت یافته و سالانه بیش از ۱۴ هزار کشتی از آن عبور می نمایند.


گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------