شاخ طلایی دلیل جدایی قاره آسیا از قاره اروپادیدنی های گلدن هورن,مرز اروپا و آسیا, جاذبه های اطراف گلدن هورن

مرز اروپا و آسیا

 

شاخ طلایی یا گلدن هورن

شاخ طلایی یا گلدن هورن به جز قرار گرفتن در مرز مشترک قاره آسیا و قاره اروپا مکان به هم رسیدن دریای سیاه و دریای اژه می باشد و در مکان لنگر انداختن کشتی های تجاری رومی و عثمانی قرار دارد. در ادامه تصمیم داریم به معرفی محل جدایی دو قاره آسیا و اروپا از یکدیگر یعنی همان بندر شاخ طلایی، که در کشور ترکیه و شهر استانبول قرار گرفته بپردازیم. با بیتوته همراه باشید.

قاره های اروپا و آسیا دو قاره جدا از هم هستند که دارای مرز مشترک با یکدیگر می باشد و بهتر است بدانید که مرز مشترک این دو قاره در شهر استانبول قرار دارد و نام آن شاخ طلایی یا گلدن هورن می باشد، در حقیقت شهر استانبول، در کشور ترکیه تنها شهری در جهان وجود دارد که نیمی از آن در قاره آسیا و نیم دیگرش در قاره اروپا قرار دارد و این مسئله یکی از اعجاب این شهر محسوب می شود.

 

دیدنی های گلدن هورن,مرز اروپا و آسیا, پل گلدن هورن استانبول

جاذبه های اطراف گلدن هورن

 

گلدن هورن

شاخ طلایی در حقیقت نام بندری به شكل شاخ می باشد كه در مکان فاتح (یكی از معروف ترین و توریستی ترین محله های استانبول) قرار گرفته است و دو رود كوچك در آن جاری است، همان گونه كه قبلا گفتیم این دره جدا كننده بخش اروپایی و آسیایی شهر استانبول می باشد و از این نظر دارای اهمیت است، البته در نظر داشته باشید كه بندر طبیعی شاخ طلایی در حال حاضر یكی از پر طرفدار ترین جاهای دیدنی استانبول محسوب می شود و می توان گفت كه همه گردشگران تور استانبول از آن بازدید می كنند و این منطقه از نظر گردشگری هم خیلی اهمیت دارد.

 

از دیگر نكاتی كه باید در مورد با گلدن هورن بدانید وجه تسمیه آن می باشد، مردم ترك نام شاخ طلایی را با توجه به شكل هندسی بندر و همین طور رنگ انعكاس نور بر روی آب موقع غروب خورشید، انتخاب كرده اند.

 

دیدنی های گلدن هورن,مرز اروپا و آسیا, جاذبه های گردشگری گلدن هورن

جاذبه های گردشگری گلدن هورن

 

پل های موجود در گلدن هورن

گلدن هورن محل جداسازی دو قاره اروپا و آسیا، یكی از مهم ترین بنادر موجود در كشور تركیه محسوب می شود، خوب است بدانید كه در گذشته هیچ پلی بر روی این بندر وجود نداشت و مردم برای عبور و مرور از این منطقه از كشتی استفاده می كردند، ولی با گذشت زمان پل های مختلفی بر روی این منطقه ساخته شد كه پل گالاتا مهم ترین آن ها می باشد، این پل زیبا در سال 1836 ساخته شده و در سال های 1845، 1912 و 1993 دوباره ترمیم شده است.

 

از دیگر پل ها موجود در گلدن هرن می توان به پل اونكاپانی، پل هالیچ و مترو پل اشاره نمود، لازم به گفتن است كه پل اونكاپانی با نام پل آتاتورك هم شناخته می شود، همین طور گردشگران تور استانبول باید بدانند كه برعکس تصور عموم مترو پل ویژه عبور عابرین پیاده می باشد.

 

دیدنی های گلدن هورن,مرز اروپا و آسیا,گلدن هورن

پل های موجود در گلدن هورن

 

جاذبه های اطراف گلدن هورن

کسانی كه به تركیهسفر می کنند و به استانبول رفته و از گلدن هورن بازدید می كنند باید بدانند پیرامون این بندر زیبا سرشار از جاذبه های گردشگری می باشد كه بعضی از آن ها عبارتند از مسجد فاتح، بازار بزرگ استانبول و غیره همین طور تفریحات زیادی برای گردشگران در این منطقه در نظر گرفته شده است.

 

دیدنی های گلدن هورن,مرز اروپا و آسیا,شاخ طلایی

شاخ طلایی یا گلدن هورن

 

این دو قاره چطور به نظر می رسند و چطور تشکیل شده اند؟

جدایی قاره ای اصلی که هم اکنون میان دو قاره آسیا و اروپا می باشد (در حالی که هردو به یکدیگر وصل اند) به وسیله دریانوردان یونان باستان اختراع شد که این دو قاره را به عنوان اروپا و آسیا نامگذاری کردند.

 

دو توده زمین به وسیله یک آبراه پیچیده از دریای اژه تا دریای آزوف جدا می شد. با این حال، یونانیان این قاره را به عنوان موجودات فیزیکی با اهمیت فرهنگی یا محتوای سیاسی در نظر گرفتند. سیستم سه بعدی هرودوت، جهان قدیم را به سه دسته تقسیم کرد: اروپا، آفریقا و آسیا. با این حال، مرز اروپا و آسیا حتی در میان جغرافیدانان یونان و حتی هرودوت نیز نامعلوم و نامشخص بود.

 

مرز میان اروپا و آسیا در میانه رودخانه فاسیس به وسیله فردی به نام آناکسیماندار در نظر گرفته شد. این معاهده همین طور در حدود ۵ سال پیش از میلاد به وسیله هرودوت دنبال شد. با این حال، در قرن های بعدی، یک کنوانسیون جدید به وجود آمد که مرزهای این دو قاره را در کنار تانیاس یا رودخانه مدرن دون گسترش داد.

 

از قرون وسطی تا قرن هجدهم، تقسیم سنتی اوراسیا به دو قاره، مرزهای آن را در امتداد تنگه ترکیه، دریای سیاه، دریای آزو و رود دون ادامه دادند. با این حال، در سال ۱۷۲۵، فیلیپ یوهان فون استراهلنبرگ این مرز میان اروپا و آسیا را از مرز دون با رسم یک خط مرزی ادامه داد و آن را در امتداد ولگا تا خمیدگی سامره و در امتداد کوه های اورال معین کرد.

 

دیدنی های گلدن هورن,مرز اروپا و آسیا, پل های موجود در گلدن هورن

گلدن هورن

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X اخذ ویزا

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024