آکواریوم سی لایف یک جاذبه گردشگری دیدنی در استانبولکوسه های آکواریوم سی لایف, لاکپشت های آکواریوم سی لایف, مجموعه سی لایف استانبول

در داخل آکواریوم سی لایف استانبول یک بخش به نام حوضچه تعاملی قرار دارد

 

آکواریوم فروم استانبول یا آکواریوم سی لایف از دیدنی های ترکیه

آکواریوم سی لایف استانبول به عنوان نخستین آکواریوم غول پیکر ترکیه واقع در استانبول در سال 2009 میلادی افتتاح شده است. این آکواریوم به یک تونل اقیانوسی شگفت انگیز با طول 83 متر مجهز است. حدود 15,000 گونه های مختلف موجودات دریایی در آکواریوم سی لایف به نمایش در آمده است. 

آکواریوم سی لایف واقع در استانبول 

یکی از جاذبه های گردشگری زیبا در استانبول واقع در ترکیه، آکواریوم سی لایف است. آکواریوم سی لایف که تورکوازو نیز نام دارد به عنوان پنجمین آکواریوم بزرگ در اروپا شناخته شده است و در منطقه بایران پاشا استانبول قرار دارد. 

 

مجموعه آکواریوم سی لایف در سال 2009 میلادی و در گستره ای بالغ بر 8 هزار متر مربع ساخته شده است. در داخل محوطه آکواریوم یک جنگل گرمسیر طراحی شده است. این جنگل به وسیله پوشش گیاهی گرمسیر و درختان مصنوعی پوشش داده شده است. 

 

مجموعه سی لایف جزو طرفداران محیط زیست است و در راستای حافظت از محیط طبیعی به صورت سالانه فعالیت هایی را شکل می دهد. 

بازدید کنندگان در مجموعه سی لایف با شرایط زندگی موجودات و دنیای زیر آب آشنا می شوند. در این محوطه در خصوص ویژگی های تاریخی هر موجود آبزی اطلاعاتی به زبان انگلیسی و ترکی قید شده است. 

 

در آکواریوم سی لایف کودکان می توانند در نقش خالق، بر روی صفحه هایی مخصوص به نقاشی و رنگ آمیزی ماهی ها بپردازند. در طی این روند، یک اسکنر هوشمند، نقاشی ماهی کودکان را در آکواریوم دیجیتالی به صورت انیمیشین و چند بعدی به حرکت در می آورد. 

 

در داخل آکواریوم سی لایف یک بخش به نام حوضچه تعاملی قرار دارد. در بخش حوضچه های تعاملی قابلیت مشاهده و لمس گونه های مختلف مرجان و ستاره های دریایی میسر است. در صورت مراجعه به آکواریوم سی لایف در زمان تغذیه می توانید به تماشای غذا دادن به کوسه ها بپردازید. همچنین می توانید همراه با ماهی ها و بعضی کوسه های بی خطر شنا کنید.

 

آکواریوم سی لایف استانبول کجاست, عکس های آکواریوم سی لایف استانبول, بخش های گوناگون آکواریوم سی لایف استانبول

در آکواریوم سی لایف استانبول نزدیک به 15000 موجود دریایی زنده وجود دارد

 

بخش های گوناگون آکواریوم سی لایف استانبول

عنوان بلند ترین تونل اقیانوسی اروپا به تونل اقیانوسی آکواریوم سی لایف با طول 38 متر اختصاص دارد. در آکواریوم سی لایف بالغ بر 15,000 موجود دریایی زنده گردآوری شده است. آبزی های مختلفی در این آکواریوم اعم از بیل کله، گورخر ماهی، خاری های آب شیرین خالدار، چتر دریایی، اسب دریایی، مارماهی غول پیکر، گیتار ماهی خم دندان و کوسه گری ردیف به نمایش در آمده اند. 

 

در داخل آکواریوم، غواص هایی ماهر و مجرب به اجرا نمایش می  پردازند. این آکواریم برای رده های سنی مختلف تفریحاتی را در نظر گرفته است.  

در داخل آکواریوم سی لایف بیش از 47 مخزن نمایش وجود دارد. مجموعه موجودات زنده آکواریوم شامل میگو ها، کوسه ها، لاکپشت ها، ستاره های دریایی، خرچنگ ها و ... می شود. 

 

این آکواریوم به عنوان طولانی ترین تونل های زیر آبی جهان، از حیات دریایی منظره ای پانورما را به بازدید کنندگان ارائه می دهد. 

بهتر است بدانید مجموع آب های موجود در آکواریوم سی لایف حدود 5 میلیون لیتر است. لذا این مجموعه، یک مخزن اقیانوسی بزرگ در جهان است. 

 

بخش کوسه های آکواریوم سی لایف

قدیمی ترین ساکنان کره زمین، کوسه ها هستند. کوسه ها سال ها قبل از دایناسور ها در سیاره خاکی زمین زندگی می کرده اند. در آکواریوم سی لایف بالغ بر 15 گونه متمایز کوسه مشهود است. تعداد کوسه های موجود در این آکواریوم بالغ بر 61 کوسه برآورد شده است. 

کوسه های آکواریوم سی لایف مشمول گونه های Nurse، Sand Tiger، Guitar، Zebra and Blacktip، Bowmouth، Grey Reef و Hammerhead Sharks می شود. 

 

بهترین بخش آکواریوم سی لایف، اتاق اقیانوس نام دارد. فضای اتاق به گونه ای طراحی شده است که به بازدید کنندگان قابلیت مشاهده موجودات زیر آب از نمای 270 درجه را ارائه می دهد. در این بخش، قابلیت مشاهده بزرگ ترین کوسه هایی که در اروپا زندگی می کنند، وجود دارد. 

 

بزرگترین آکواریوم ها استانبول, ستاره های دریایی آکواریوم سی لایف, آکواریوم سی لایف استانبول

بخش کوسه های آکواریوم سی لایف استانبول 

 

بخش لاکپشت های آکواریوم سی لایف

یکی دیگر از بخش های آکواریوم سی لایف، بخش لاکپشت ها است. مجموعه لاکپشت ها همواره به خانواده های دارای لاکپشت توصیه می کند، در صورت رشد بی اندازه ی لاکپشت و عدم توانایی در حفظ و نگهداری آن ها، لاکپشت ها را به منظور تکمیل کلکسیون و ارتقا کیفیت نگهداری به آکواریوم سی لایف منتقل کنند. 

بهتر است بدانید بخش لاکپشت های آکواریوم سی لایف مورد توجه کودکان قرار دارد. 

 

آکواریوم سی لایف استانبول, آکواریوم سی‌ لایف, آکواریوم سی لایف استانبول کجاست

لاکپشت های آکواریوم سی لایف

 

بخش عروس و ستاره های دریایی آکواریوم سی لایف

یکی از بخش های جذاب آکواریوم سی لایف، بخش عروس های دریایی است. عروس های دریایی آکواریوم سی لایف به صورت مکرر به تعویض رنگ می پردازند. رنگ های مختلف ستاره و عروس های دریایی در آکواریوم سبب شکل گیری جلوه ای ویژه شده است. 

 

مسیر دسترسی به آکواریوم سی لایف استانبول 

به طور کلی دسترسی به آکواریوم سی لایف آسان است. در صورتی که در محله شیلشلی و تقسیم اقامت دارید، می توانید برای دسترسی به آکواریم سی لایف از مترو شیشلی مجیدیه کوی به سمت ایستگاه کاپی حرکت کنید.

سپس در ایستگاه آخر از مترو پیاده شوید و سوار خط مترو M1 شوید. زین پس در خط مترو پای هاوالیمانی، در ایستگاه کوجاتپه پیاده شوید. 

 

آکواریوم سی لایف در خصوص بازدید گردشگران و بازدیدکنندگان هر روز هفته از ساعت 10 صبح الی 8 شب مشغول فعالیت است. 

بهتر است بدانید هزینه ورود به آکواریوم سی لایف برای کودکان زیر سه سال رایگان است. 

آدرس: ترکیه- استانبول- منطقه باریان پاشا- محله کوجا تپه- خیابان پاشا- آکواریوم سی لایف استانبول 

 

سخن پایانی

همان طور که بیان کردیم آکواریوم سی لایف استانبول در سال 2009 میلادی در مساحتی معادل 8 هزار متر مربع افتتاح شده است. عنوان بلند ترین تونل اقیانوسی اروپا به تونل اقیانوسی آکواریوم سی لایف با طول 38 متر اختصاص دارد.

مجموعه سی لایف استانبول متشکل از 47 مخزن نمایش است. مجموع آب های موجود در آکواریوم سی لایف حدود 5 میلیون لیتر برآورد شده است.

 

مجموعه آکواریوم سی لایف دارای بخش های مختلف اعم از بخش لاکپشت، کوسه، ستاره دریایی، خرچنگ و میگو می باشد. 

در بخش کوسه های آکواریوم سی لایف، بالغ بر 15 گونه متمایز کوسه قابل مشاهده است. تعداد کوسه های موجود در این آکواریوم بالغ بر 61 کوسه برآورد شده است. 

کوسه های آکواریوم سی لایف مشمول گونه های Nurse، Sand Tiger، Guitar، Zebra and Blacktip، Bowmouth، Grey Reef و Hammerhead Sharks می شود. 

 

گردآوری:بخش گردشگری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022