طبیعت هاوایی یکی از جذاب ترین و زیباترین مقاصد در دنیا تصاویر جزایر هاوایی،عکس های جزایر هاوایی

جزیره هاوایی یکی از جذاب ترین و زیباترین مقاصد در دنیا برای مسافران و علاقه مندان طبیعت گردی است

 

جزیره هاوایی یکی از جذاب ترین و زیباترین مقاصد در دنیا برای مسافران و علاقه مندان طبیعت گردی است. قرار گرفتن ساحل و جنگل در کنار هم به همراه شن های سفید و و آب های آبی فیروزه ای که درخت های نخل در آن بسیار خودنمایی می کنند، غالب  ترین تصوری است که هر کسی از شنیدن نام جزیره هاوایی در ذهنش نقش می بندد. جزایر هاوایی به عنوان یکی از برترین مقصد ها برای مسافرت های توریستی در دنیا شناخته شده است. از این رو ما در الی گشت می خواهیم لیستی از بهترین مناظر طبیعی این جزیره ی معروف و زیبا را برای شما به اختصار بیاوریم تا در سفرتان به هاوایی ،از فرصت طبیعت گردی در هاوایی بهره ببرید. با ما همراه باشید.

 

هاوایی
مجمع الجزایرهوایی یکی از جزایر بی شماری است که در قاره ی آمریکا قرار دارد. مهم ترین شهر و پایتخت این جزیره،  هونولولو نام دارد. هائایی از ۸ جزیره ی اوهایو، مائوئی، کائوآئی، لانائی، مولوکای، نیهاو و کاهولاوی، تشکیل شده است. معمولا هاوایی را با عنوان جزیره ی بزرگ با همان بیگ آیلند نیز می شناسند. در زبان بومیان قاره ی آمریکا، هاوایی به معنای سرزمین خدایان است. آب وهوای این این جزیره، معتدل و نمناک است. گاهی آن قدر در هونونولو باران  می آید که با میزان بارندگی در تمام نقاط جهان، برابری می کند! کوه وایالئاله در جزیره کاوائی، از نمناک ترین نقاط کره ی زین به حساب می آید. تنوع گیاهان بومی که در هاوای قرار گرفته است، هزاران نوع مختلف را در بر  می گیرد. همچنین تنوع پرندگان این منطقه، به ۶۶ گونه ی کمیاب در جان نیز، می رسد. جالب است بدانید که انسان ها اولین پستاندارانی بودند که در جزیره ی هاوایی حضور یافتند و قبل ار آن ها هیچ گونه ی پساتنداری دراین منطقه پا نگذاشته بود. از جمله پارک های ملی جزایر هاوایی، پارک ملی آتشفشان های هاوایی و پارک ملی هالیکالا است. البته جزیره ی مولوکایی که آخرین جزیره‌ی مسکونی هاوایی است، امکانات مدرن اقامتی زیادی ندارد. در این جزیره مرتفع‌ترین آب‌سنگ‌های ساحلی هاوایی و بلندترین صخره‌های ساحلی دنیا وجود دارد.   

تصاویر جزایر هاوایی،عکس های جزایر هاوایی

مهم ترین شهر و مجمع الجزایرهوایی یکی از جزایر بی شماری است که در قاره ی آمریکا قرار دارد.

   
وولکانوس
جزیره ی وولکانوس در هاوایی از جمل ه جزایری است که شما نباید دیدن آن را از دست دهید زیرا این جزیره همچون الماسی در بین تمام جزایری که در اوهایو وجود دارد می درخشد. جزیره ی وولکانوس یک جزیره ی آتشفشانی است و در پارک ملی آتشفشانی هاوایی در جزیره ی بزرگ قرار گرفته است. آتشفشان های وولکانوس خاموش است و شما می توانید از نزدیک در آن جا به طبیعت گردی بپردازید و از دیبد یک پرنده، منظره ی روبرو را ببینید.  

تصاویر جزایر هاوایی،عکس های جزایر هاوایی

جزیره ی وولکانوس در هاوایی از جمل ه جزایری است که شما نباید دیدن آن را از دست دهید

   
آبشارها
آبشارهای جزایر هاوایی، آبی شیرین دارند و معمولا در همه ی فصول سال، آب زیادی دارند. هنگام طبیعت گردی در هاوای حتما به آبسار رنگین کمان، د رمنطقه ی هیلو و یا آکا فالز، کمی دور تر از هیلو، سر بزنید. اوهئو گالچ (Oheo Gulch)، یکی از آبشارهای معروف هاوایی است که به عوان استخر ۷ طبقه ی طبیعی مشهور شده است. بسیاری از ابشار هایی که ما در  فیلم ها دیده ایم، از آبشارهای معروف این جزیره بوده اند که تعدادشان هم کم نیست. در منطقه ی کائوئی، آبشار وایلوئا و و اوپکا، از زیباترین جلوه های طبیعت و آبشار است که هر انسانی می تواند در طول سفر های خویش، ببیند. البته آبشار  Best-looking را نباید در این میان فراموش کرد. کی از آبشارهای معروف و دیدنی این منطقه با کوه های دیدنی و در پس زمینه ی آن و دریاچه های اطرافش، اوپیکا نام دارد. تمام این آبشارها، همه ی آن چیزی است که یک طبیعت گرد و جهانگرد در مشافرت های خود انتظار دارد و می خواهد.

تصاویر جزایر هاوایی،عکس های جزایر هاوایی

آبشارهای جزایر هاوایی، آبی شیرین دارند و معمولا در همه ی فصول سال، آب زیادی دارند

 
باغ ها
باغ های جزیره ی هاوایی در اکثر اوقات سال پر از گل هستند و  با رایحه ای خوب که در اطراف خود پخش می کنند باعث می شوند تا هر رهگذری به آن جا جذب شود. با توجه به آب و هوای گرمسیری هاواییف تنوع گل ها در آن جا بسیار زیاد است و سر سبزی این باغ ها شما را جذب مب کند. بر اساس اظهار نظرات موسسه ی گیاهی فاسنر، ۲۶ درخت بومی که در حال انقراض هستند، و برخی از بونه های کمیاب فدر باغ های هاوایی نگهداری می شوند. از جمله گیاهان نایاب این باغ ها می توان به گل هلای سفید شب بو و لیلوکالانی آفریقایی اشاره کرد. این باغ ها، بیشتر شبیه باغ هایی هستند که در فیلم ها وکارت پستال ها نظیر آنان را دیده اید. بسیاری از نمایشکاه های گیاهیی و گل، در این باغ ها برگزار می شوند. در باغ گیاه شناسی کولا، جدا از وجود ۷۰۰ گیاه بومی و عجیب و غریب، ۶۰ نوع حیوان هم در آن وجود دارد.

 تصاویر جزایر هاوایی،عکس های جزایر هاوایی

باغ های جزیره ی هاوایی در اکثر اوقات سال پر از گل هستند

 
مناطق حفاظت شده ی دریایی
با توجه به گسترش پارک های آبی، از جمله ساحل آبی واکیکی و هانوما بی و کیلککوئا و مولکینی، بسیاری از مشافرانو افرذادی که تمایل به گذراندن تعطیلات خود در مناطق ساحلی و امن دارند، به این منطقه سفر می کنند و طبیعت آن جا را به خوبی می گرددند.

 تصاویر جزایر هاوایی،عکس های جزایر هاوایی

معمولا هاوایی را با عنوان جزیره ی بزرگ با همان بیگ آیلند نیز می شناسند

 
وائیما کانیون
این دره که به خاطر گدازه های خشک شده ی سرخ رنگش بسیار معروف است، بسیار برای مردم هاوایی مهم است. این دره ۳۵۶۷ فوت عمق ئو ۱۲ مایل هم طول دارد. این دره توسط یک زلزله ی بزرگ به وجود آمده است و علاوه بر آن یک دره ی زیبا هم در کنار آن وجود دارد.معمولا مسافران در کنار این جاده برای دیدن زیبایی های این منطقه توقف می کنند. عکش های زیادی از این منطقه گرفته شده است.

تصاویر جزایر هاوایی،عکس های جزایر هاوایی

جزایر هاوایی به عنوان یکی از برترین مقصد ها برای مسافرت های توریستی در دنیا شناخته شده است

 
لانائی
درشمال ساحل لانای، یک باغ منحصر به فرد وجود دارد که آن را به عنوانباغ لانائی می شناسند. این باغ زیبا و پر از سنگ، توسط گدازه های آتشفشانی به وجود آمده و به همین خاطر هم توسط عناصر مختلف، به شکل ها و رنگ های مختلفی در آمده است. بسیاری از کسانی که از این باغ بازدید داشته اند، این باغ را باغی با محیط عرفانی توصیف کرده و برای ورزش ها و محافظه های آرامش بخش بسیار مناسب دانسته اند.

 

 منبع: eligasht.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------