آدم‌های بی‌اعصاب کجا سفر می‌روند؟شش منطقه‌ی طبیعی در سه قاره در سال‌های اخیر به آرام‌ترین مكان‌ها برای گردشگران تبدیل شده‌اند. سایت «تریپ ادوایزر» در گزارشی به معرفی شش مقصد گردشگری در شش كشور در سه قاره پرداخته كه طی سال‌های اخیر با مطرح كردن خود به‌عنوان آرامترین مكان‌ها برای گردشگران برای سپری كردن تعطیلات، به مقاصد برتر گردشگری كشورهایشان تبدیل شده‌ و مناسب كسانی هستند كه در تعطیلات به دنبال آرامش و تسكین اعصاب در محیطی بكر هستند.

منطقه طبیعی «لاپونیا»ـ فنلاند

منطقه‌ی طبیعی «لاپونیا» در كشور فنلاند پوشیده از جنگل‌های کاج، صفحات یخ، دریاچه‌های زیبا، جنگل‌های توندر و مكانی مناسب برای تماشای شفق قطبی و همچنین ماهیگیری، سفر با قایق‌های کایاک در رودخانه‌های مواج و دوچرخه‌سواری کوهستان است.

مکنهای دیدنی دنیا,جاهای دیدنی دنیا

فنلاند در سال‌های اخیر عملكرد خوبی در جذب گردشگر داشته و به مقصد گردشگران كشورهای مختلف جهان، به ویژه كشورهای آسیایی تبدیل شده است. این كشور دارای تابستان‌های بسیار درخشنده و زمستان‌های بسیار تاریک است و همچنین تابستان‌های گرم و کوتاه و زمستان‌ها سرد و بسیار بلند دارد.

دره «لوریا»ـ فرانسه

دره‌ی زیبای «لوریا» در كشور فرانسه در هزاران سال قبل محل وقوع جنگ‌های خونین میان رومیان بوده و تاكنون آثار تاریخی ارزشمندی نیز در آن كشف شده‌اند. این دره از سال‌ها قبل به «باغ فرانسه» شهرت یافته و به‌واسطه صدها گونه گل‌های زیبا كه در آن می‌رویند، شهرت جهانی دارد.

مکنهای دیدنی دنیا,جاهای دیدنی دنیا

سازمان جهانی جهانگردی نیز در آخرین رده‌بندی خود از مقاصد برتر گردشگری جهان، فرانسه را به عنوان مقصد گردشگری شماره یك جهان انتخاب كرده و شهر پاریس نیز به‌عنوان یكی از زیباترین شهرهای جهان، مقصد اصلی گردشگران فرانسه بوده كه بیشتر آنها از كشورهای انگلیس، بلژیک و هلند هستند.

كاستاریكا علاوه‌بر داشتن جاذبه‌های طبیعی گردشگری ارزشمند، آثار تاریخی متعدد از دو تمدن «مایا» و «آزتك» را نیز در خود جای داده كه هر ساله میزبان میلیون‌ها هزاران گردشگر از سراسر جهان هستند

پارک ملی آتشفشانی «آرنال»ـ كاستاریکا

پارک ملی آتشفشانی «آرنال» در كاستاریکا بر روی گدازه‌های آتشفشانی آتشفشان «آرنال» ـ فعالترین آتشفشان كاستاریكا ـ واقع شده و با داشتن گونه‌های گیاهی و جانوری ارزشمند، تپه‌های رنگین كوچك زیبا و دریاچه‌ای در نوك قله باچشم‌اندازی زیبا یكی از آرامترین مكانهای جهان به شمار می‌رود. كاستاریكا علاوه‌بر داشتن جاذبه‌های طبیعی گردشگری ارزشمند، آثار تاریخی متعدد از دو تمدن «مایا» و «آزتك» را نیز در خود جای داده كه هر ساله میزبان میلیون‌ها هزاران گردشگر از سراسر جهان هستند.

 

مکنهای دیدنی دنیا,جاهای دیدنی دنیا

پارک ملی «جاسپر»ـ كانادا

پارک ملی «جاسپر» كه بزرگترین پارك كوهستانی كشور كانادا به شمار می‌رود، با در اختیار داشتن صدها كلبه چوبی زیبا، گونه‌های مختلف خرس، گرگ، روباه، یوزپلنگ و گوزن و جنگل‌های کاج، دریاچه‌های زیبا، جنگل‌های توندرا، یكی از مقاصد برتر گردشگ‌های كانادا به شمار می‌رود. كانادا با داشتن آب‌وهوای سرد و معتدل، از جاذبه‌های فراوان گردشگری به‌ویژه برای طبیعت‌گردانان بهره می‌برد كه از آن جمله می‌توان به جنگل‌های «تایگا» و آبشار «نیاگارا» اشاره كرد.

مکنهای دیدنی دنیا,جاهای دیدنی دنیا

منطقه طبیعی «یونگفرائو»ـ سوئیس

منطقه‌ی طبیعی زیبای «یونگفرائو» در كشور سوئیس در كوه‌های آلپ واقع شده و با داشتن آبشارها و دریاچه‌های زیبا و یك خط آهن قدیمی با قدمت بیش از یك قرن كه وظیفه جابجایی گردشگران را بر عهده دارد، آرامش را به گردشگران هدیه می‌كند.

مکانهای دیدنی دنیا,جاهای دیدنی دنیا

سوئیس بعنوان یكی از موفق‌ترین كشورهای جهان در زمینه جذب گردشگران زمستانی با در اختیار داشتن حدود 1500 دریاچه بزرگ و کوچک، منبع اصلی تامین آب قاره اروپا است و در این راستا کوهنوردی، دوچرخه‌سواری کوهستان و گشت‌های آبی هر ساله هزاران گردشگر را جذب این كشور می‌كنند.

كوه‌های «هیمالیا»ـ بوتان

طی قرن‌های گذشته ده‌ها اقامتگاه در كوه‌های «هیمالیا» در كشور بوتان توسط راهبان بودایی ساخته شده و حالا این اقامتگاه‌ها كه هزینه‌ی هر روز اقامت در آنجا به 200 دلار رسیده و در مناطق صعب‌العبور قرار دارند، به مكانی گرانقیمت برای كسب آرامش توسط گردشگران ماجراجو تبدیل شده‌اند.

مکانهای دیدنی دنیا,جاهای دیدنی دنیا

بوتان به دلیل همجواری با منطقه‌ی تبت آثار تاریخی زیادی ارزشمندی از بودائیان را به همراه كوه‌های مرتفع هیمالیا از جمله قله «جومولهاری» در مرز مشترک با تبت را در خود جای داده كه در سال‌های اخیر به جاذبه‌های جدید گردشگری این كشور تبدیل شده‌اند.

 

منبع: جام جم

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------