اقامتگاه رویایی "چاله ماه” در کنار ساحل دریای کارائیب نمی دونم تا حالا شده برید پیک نیک ، ماجراجویی ، تفریح و  بعد در حین اینکه در طبیعت غوطه ور شدید ، یک مکانی رو پیدا کنید و همون جا ، جایی برای تحقق آرزوهاتون بشه ؟ جرقه ” چاله ماه ” از ماجراجویی یک زوج هنرمندبه وجود آمده … جایی که فکرش را هم نمی کنید !

در دل صخره های کنار ساحل دریای کارائیب ، استراحتگاهی به نام چاله ماه "Moon Hole” در زیر یک کمان سنگی هلالی شکل قرار گرفته است ؛جایی که حتی فکرش را هم نمی کنید !

دریای کارائیب,جزایر کارائیب

 ”چاله ماه” یک استراحتگاه طبیعی و پاک است


آغاز چاله ماه از آنجا که …
"چاله ماه” از آنجا شروع می شود که یک زن و شوهر ماجراجو  به نام "تام و گلدی جانستون” زندگی پر از مشغله و کار خود را رها می کنند تا زندگی جدیدی را آغاز کنند؛آنها جزایر دریای کارائیب را برای ماجراجوییشان انتخاب کردند .

  وقتی تام و گلدی در حال گشت و گذار در دل طبیعت بکر جزیره بکیا (Bequia) بودند ، قوس سقف مانندی را کشف می کنند که مانند سوراخی بسیار بزرگ در دل کوه ایجاد شده بود و منظره ای شگفت انگیز رو به آبی بیکران دریا داشت ! دیدن این منظره زیبا همان و تصمیم ساخت اقامتگاهی کوچک در دل این قوس همان !

دریای کارائیب,جزایر کارائیب

یک زن و شوهر ماجراجو  به نام "تام و گلدی جانستون”  چاله ماه را کشف کردند 

 
آبهای فیروزه ای کارائیب
درست زیر یک قوس سنگی استراحتگاهی با پنج خانه در اطرافش وجود دارد که با آبهای فیروزه ای رنگ دریای کارائیب احاطه شده است . 

"اقامتگاه

”چاله ماه” یک جای آرام و لذت بخش برای سفر به شمار میرود

 
خانه ای رویایی با تم دریایی
شما لحظاتی را در خانه ای رویایی با تم دریایی سپری خواهید کرد. استخوان آرواره نهنگ ، سنگ های بستر دریا و مصالح طبیعی این خانه به شما این حس را خواهد داد که لحظاتی متفاوت را در اینجا سپری خواهید کرد !   

"اقامتگاه

در اقامتگاه ”چاله ماه” رنگ آبی دریا چشمانتان را نوازش کند

 
اقامتگاهی با تنها ۱۲ کارمند
اقامت کنندگان و بازدید کنندگان لحظاتی آرام و راحت را در "چاله ماه” سپری خواهند کرد آن هم تنها با ۱۲ کارمند ! این اقامتگاه تنها یک آشپز و یک نظافتچی دارد،اما همیشه بهترین امکانات را در اختیار مشتریانش می گذارد.   


 انرژی های پاک
انرژی های موجود در طبیعت ، انرژی هایی پاک هستند . "چاله ماه” نیز یک استراحتگاه طبیعی و پاک است ! آب این خانه از آب باران جمع آوری شده در مخزن موجود در سقف خانه تامین شده و انرژی خورشید و انرژی باد نیز برای سرمایش و گرمایش اتاق های آن استفاده می شود.

     "اقامتگاه

اقامت کنندگان و بازدید کنندگان لحظاتی آرام و راحت را در "چاله ماه” سپری خواهند کرد

 

لذت و آرامش در کنار دریا
کافیست روی تاب توری دراز بکشید و از نور گرم خورشید و صدای موجهای خروشان دریای کارائیب لذت ببرید .     

"اقامتگاه

  اقامتگاه چاله ماه یک آشپز و یک نظافتچی دارد اما همیشه بهترین امکانات را  برای مشتریانش فراهم میکند

 
پنجره ای به سمت دریا
در اتاق خواب هایش پنجره ای رو به دریا دارد. صبح که از خواب بیدار می شوید با منظره زیبای دریا روبرو خواهید شد . بگذارید رنگ آبی دریا چشمانتان را نوازش کند.     

"اقامتگاه

در ”چاله ماه” می توانید از تفریحاتی چون غواصی، قایقرانی و ماهیگیری در ساحل دریای کارائیب لذت ببرید

 
هیجان ، تفریح ، ورزش
هم می توانید روز و شبی فوق العاده را در "چاله ماه” تجربه کنید و هم می توانید از تفریحاتی چون غواصی، قایقرانی، ماهیگیری و یا پیاده روی در کنار ساحل دریای کارائیب لذت ببرید .   

"اقامتگاه

در اتاق خواب های ”چاله ماه” پنجره ای رو به دریا دارد که صبح رویایی را برای گردشگران رقم میزند

 
مصالحی از دل طبیعت
راهرو ، راه پله و تمام اجزای این ساختمان از مصالحی تشکیل شده که از دل طبیعت به دست می آید. البته تام معمار نبود و آموزشی رسمی در این مورد هم ندیده بود ؛ اما به روش آزمون و خطا و استفاده از مصالح گوناگون مانند شن و ماسه و برگهای پهن درختان بومی و سنگ ، ساخت و ساز را شروع کرد.       

 

با پای پیاده
سنگ تراشی های این ساختمان را یک سنگ تراش محلی از یک روستای نزدیک انجام داده است. مواد غذایی و تجهیزات و مصالح مورد نیاز به پای پیاده به محل ساختمان ها آورده می شده است.       

"اقامتگاه

راهرو ، راه پله و تمام اجزای ساختمان چاله ماه از مصالحی تشکیل شده که از دل طبیعت به دست می آید

 
آرزوی به تحقق پیوسته
"چاله ماه” آرزویی است که در طی ده سال به تحقق پیوست؛ البته ارزش تحمل رنج ها و سختی ها را داشت. بسیاری از دوستان خانواده جانستون به آنها پیشنهاد می دادند که خانه شان را در کنار خانه زیبای آنها بسازند.     

"اقامتگاه

"چاله ماه” آرزویی است که در طی ده سال به تحقق پیوست

 
البته ابتدا "چاله ماه” مجموعه ای از ۱۶ خانه بود که در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار در طی ده سال از سال ۱۹۵۰ تا سال ۱۹۶۰ ساخته شده بود ؛ اما پس از مرگ تام ۱۱ خانه فروخته شد و تنها ۵ خانه باقی ماند که همین ۵ خانه باقیمانده به ترمیم نیاز دارد.   

"اقامتگاه

 در ابتدا  "چاله ماه” مجموعه ای از ۱۶ خانه بود که در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار  ساخته شده بود

 

قطع درختان برای ساختمان سازی ، ممنوع!
اتاق و راه پله ها در اطراف درختان ساخته شد،اما هیچ درختی برای ساختن آن قطع نشد. این هم یکی دیگر از امتیازات این اقامتگاه رویایی !

دریای کارائیب,جزایر کارائیب

اتاق و راه پله ها های اقامتگاه ”چاله ماه” در اطراف درختان ساخته شد

 
خانه هایی در ساحل، خانه هایی در دل صخره
دو تا از خانه ها در ساحل هستند و سه تای دیگر در دل صخره و بالای بلندی !البته برای اجاره هر کدام از این خانه ها باید زودتر دست به کار شوید. برای رزرو خانه هایی با دو یا سه اتاق خواب می توانید از طریق وب سایت آن اقدام کنید. 

دریای کارائیب,جزایر کارائیب

برای ساخت اقامتگاه چاله ماه هیچ درختی قطع نشده است

 
فصل های شلوغ سال
از ۱ نوامبر تا ۳۰ ژوئن سیل جمعیت متقاضی اقامت در "چاله ماه” هستند ، در حالی که از اول جولای تا ۳۰ اکتبر از بار مشتریان ما کم می شود و هزینه به ازای هر هفته اقامت در اینجا ۹۹۳ دلار می باشد. 

دریای کارائیب,جزایر کارائیب

قبل از حرکت کردن به مقصد چاله ماه ، از خالی بودن اتاق های آن اطمینان پیدا کنید

 
چگونه به چاله ماه برویم؟
اولین مقصد آمریکای شمالی است، در جنوب شرقی آمریکای شمالی منطقه کارائیب (مجموعه دریای کارائیب و جزایر آن) وجود دارد؛ از بین جزیره های دریای کارائیب به سراغ جزیره بکیا (Bequia) می رویم.

در غربی ترین قسمت جزیره بکیا به ساحل ماسه و صخره های مرجانی Moonhole می رسید ، به ماشین نیازی نیست تنها با ۳۰ متر پیاده روی به اقامتگاه رویایی چاله ماه خواهید رسید.

 
فصل های شلوغ سال
از ۱ نوامبر تا ۳۰ ژوئن سیل جمعیت متقاضی اقامت در "چاله ماه” هستند ، در حالی که از اول جولای تا ۳۰ اکتبر از بار مشتریان ما کم می شود و هزینه به ازای هر هفته اقامت در اینجا ۹۹۳ دلار می باشد. 

دریای کارائیب,جزایر کارائیب

از ۱ نوامبر تا ۳۰ ژوئن سیل جمعیت متقاضی اقامت در "چاله ماه” هستند


توصیه های سفر
اگر می خواهید اوقاتی رومانتیک را تجربه کنید ، چاله ماه گزینه خوبیست. یک جای آرام و لذت بخش هم برای سفر ماه عسل تون میتونه باشه. البته قبل از حرکت کردن به مقصد چاله ماه ، از خالی بودن اتاق های آن اطمینان پیدا کنید و بعد حرکت کنید.

لباس شنا ، کرم ضد آفتاب ، عینک شنا و عینک ضد آفتاب ، کلاه ، کفش و پوشش سفر از جمله وسایلی است که برای ساحل گردی و آب تنی به آن نیاز خواهید داشت.

بهتون خوش بگذره و مواظب خودتون باشین …

  
فصل های شلوغ سال
از ۱ نوامبر تا ۳۰ ژوئن سیل جمعیت متقاضی اقامت در "چاله ماه” هستند ، در حالی که از اول جولای تا ۳۰ اکتبر از بار مشتریان ما کم می شود و هزینه به ازای هر هفته اقامت در اینجا ۹۹۳ دلار می باشد. 

دریای کارائیب,جزایر کارائیب

 

منبع:karnaval.ir

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------