بازدید از دیدنی های برلین به همراه تصاویردیدنی های برلین,جاهای دیدنی برلین,عکس جاذبه های دیدنی برلین

معرفی دیدنی های برلین

 

آشنایی با دیدنی های برلین 

شهر برلین قطب گردشگری کشور صنعتی آلمان است. دیدنی های برلین برای تمام گردشگران خود با هر سلیقه و نظری حرفی برای گفتن دارد. از جمله جاهای دیدنی برلین میتوان به رایشتاگ، دیوار برلین، دروازه برلین و ... اشاره کرد.

آشنایی با 15 مکان دیدنی در برلین

برلین، پایتخت آلمان، قطب گردشگری این کشور صنعتی است. شهر برلین برای هرکسی چیزی جهت ارائه دارد: چه شما دنبال تاریخ و فرهنگ باشید و چه خواهان تجربه کردن هنرهای هیجان‌‌انگیز، موسیقی یا تفریحات شبانه، دست خالی از برلین برنمی‌گردید. شهر برلین ترکیبی از معماری‌های زیبا از اعصار مختلف بوده و شهر آکنده از هیاهوی زندگی است

با بیتوته همراه باشبد تا سفری داشته باشیم به شهر زیبای برلین و از نزدیک با جاذبه های آن آشنا شویم.

 

1. رایشتاگ (Reichstag)

 

جاذبه های برلین,مکان های دیدنی برلین,رایشتاگ

هر فرد علاقمند به تاریخ سیاسی باید از رایشتاگ یکی از دیدنی های برلین بازدید کند

 

هر فرد علاقمند به تاریخ سیاسی باید از رایشتاگ یکی از دیدنی های برلین بازدید کند. رایشتاگ، کرسی پارلمان آلمان و یک اثر خیره کننده ی معماری است. طراحی آن به سبک نئوباروک صورت گرفته و گنبدی مدرن در بالای آن ساخته شده است.

 

در بازدید از این مکان دیدنی، حتما در رستوران ساختمان توقفی داشته باشید. دسترسی عموم به این رستوران، این بنا  را تنها ساختمان پارلمان در جهان با دسترسی عمومی می سازد. رایشتاگ در سال ۱۹۷۰ بازسازی و کاملا مدرن شد. بازدید کنندگان رایشتاگ می توانند از گنبد شیشه ای ساختمان (Kuppel)، با استفاده از دید پرنده، به چشم اندازی فوق العاده‌ از شلوغی شهر دست یابند. 

 

2. دروازه براندنبورگ | Brandenburg Gate

 

جاذبه های گردشگری برلین,تصاویر جاذبه های دیدنی برلین,دروازه براندنبورگ

دروازه براندنبورگ از اصلی ترین جاذبه های گردشگری برلین است

 

دروازه براندنبورگ از اصلی ترین جاذبه های گردشگری برلین است که به عنوان نماد شهر برلین نیز شناخته می شود. این دروازه در قرن هجدهم و به عنوان نماد صلح و به دستور شاه پروس “فریدریش ویلهلم دوم” ساخته شد. دروازه براندنبورگ با الهام از دروازه ورودی آکروپلیس آتن و با ارتفاع 26 متر ساخته شده است. این دروازه در منطقه پاریسر پلاتس برلین قرار گرفته که با 6 ستون بزرگ و  4 ارابه اسب جلوه ی خاصی به این قسمت از شهر داده است.

 

3. یادبود دیوار برلین و چک پوینت چارلی

 

دیدنی های برلین,تصاویر جاذبه های دیدنی برلین,دیوار برلین

تاریخ دیوار برلین در سال ۱۹۶۱ آغاز شد

 

تاریخ دیوار برلین در سال ۱۹۶۱ آغاز شد زمانی که آلمان شرقی، قسمت شرقی شهر را برای جلوگیری از سیل پناهندگان از شرق به غرب بست. جالب ترین نمونه دیدنی های برلین عبارتند از موزه مرکز پناهندگان مارینفلد با نمایشگاه های مربوط به یک و نیم میلیون نفر که به عنوان پناهنده از طریق برلین عبور کردند. بنای یادبود به یاد شهر تقسیم شده و قربانیان استبداد کمونیست، پنجره یادبود، و مرکز بازدید کنندگان با نماهایی بر روی بقایای دیوار. همچنین گذرگاه چک پوینت چارلی، شناخته شده ترین نقطه بین برلین شرق و غرب است و دارای صحنه ها و آثار دنبال کننده تاریخ حقوق بشر است.

 

4. میدان پوتسدامر پلاتس (Potsdamer Platz)

 

دیدنی های برلین,جاهای دیدنی برلین,میدان پوتسدامر پلاتس

یکی از دیدنی های برلین، بازدید از پوتسدامر پلاتس یا میدان پوتسدام است

 

یکی از دیدنی های برلین، بازدید از پوتسدامر پلاتس یا میدان پوتسدام است. نام این محل از روی نام شهر پوتسدام گرفته شده است .این میدان بعد از اتحاد دو آلمان افتتاح و مجدد بنا شد و اکنون محل استقرار بسیاری از رستوران‌‌های معروف، مراکز خرید، سینماها، سالن‌‌های تئاتر و معماری‌‌های زیبا است.

 

هنگامی که در حال بازدید هستید، چندین مکان وجود دارد که حتما باید ببینیدشان. یکی از آن‌‌ها، سریع‌ترین بالابر در اروپا است که شما را بالای برج کالهوف می‌برد. به علاوه، اگر با خانواده سفر می‌‌کنید، می‌‌توانید از مرکز لگولند دیسکاوری دیدن کنید که در حدود ۴میلیون قطعه لگو دارد.

 

از دیگر موارد جالب و دیدنی برلین، نخستین چراغ راهنمایی در اروپا است که در سال ۱۹۲۴ در این میدان جهت هدایت رفت و آمد ماشین‌ها و عابران نصب شد. در نهایت، حتی اگر بازدید شما در طول زمستان انجام می‌‌شود، می‌‌توانید از بزرگ‌ترین سورتمه سواری در کل اروپا، بازی روی یخ، پاتیناژ روی یخ و جشن اسکی‌بازی لذت ببرید.

 

5. جزیره موزه از منحصر بفردترین دیدنی های برلین

 

جاذبه های گردشگری برلین,تصاویر جاذبه های دیدنی برلین,جزیره موزه برلین

یکی از مکان های دیدنی برلین، جزیره موزه است

 

بین رودخانه‌ی اشپری (Spree) و کوپفرگرابن (Kupfergraben)، جزیره‌ی موزه در یک کانال 400 متری، بخشی فوق‌العاده‌ای برای سیاحت است. در این بخش می‌توانید بسیاری از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین موزه‌های شهر، از جمله موزه‌ی کهن (Altes Museum) که در سال 1830 برای نگهداری از جواهرات و تاج و تخت و دیگر گنجینه‌ها سلطنتی ساخته شده بود را پیدا کنید.

 

اگر با توجه به محدودیت زمان، تنها قادر به دیدن یک یا دو موزه هستید مطمئن شوید که یکی از آن‌ها پرگامون (Pergamon) با ساختمان‌های دیدنی و جذاب تاریخی بازسازی شده‌ی خاورمیانه‌ای اش است. گالری ملی قدیمی (Alte Nationalgalerie) هم با آن مجموعه‌ی بی‌نظیرش از نقاشی‌های قرن 19، مورد علاقه‌ی هنردوستان واقع می‌شود. 

 

6. برج تلویزیونی برلین (Fernsehturm)

 

مکان های دیدنی برلین,دیدنی های برلین,برج تلویزیون برلین

برج تلویزیون برلین با ارتفاع 368 متر بلندترین برج برلین است

 

برج تلویزیونی برلین، که مردم محلی آن را با عنوان فرنزیتورم (Fernsehturm) می شناسند، از دیدنی های برلین است که  از فاصله ی دور نیز به راحتی قابل تشخیص است. این برج، خارج از خط آسمان و با ارتفاع 368 متر، بلندترین ساختمان برلین به شمار می رود. این برج در دهه ی 1960 ساخته شده و بازدیدکنندگان می توانند از نمای شگفت انگیز 360 درجه ای از شهر لذت ببرند.برج تلویزیون در مدت تنها ۴ سال ساخته شد و امروزه، نماد ملی و بین المللی برلین محسوب می شود.در مورد اهمیت این نماد معماری شهری می توان گفت که برج تلویزیون برای برلین به مثابه ی برج ایفل برای پاریس می باشد. 

 

7. کاخ شارلوتنبورگ | Charlottenburg Palace

 

تصاویر جاهای دیدنی برلین,عکس جاذبه های دیدنی برلین,کاخ شارلوتنبرگ

کاخ شارلوتنبرگ از دیدنی های برلین و بزرگ ترین کاخ در برلین است

 

کاخ شارلوتنبورگ، عمارت تابستانی و بزرگ ترین کاخ در برلین آلمان است. این کاخ تابستانی به دستور “الکتور فردریش سوم” برای همسرش “سوفی شارلوت” ساخته شد. کاخ شارلوتنبورگ از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری برلین محسوب می شود که با معماری داخلی بی نظیر و شکوه و عظمتش توجه گردشگران را جلب می کند.

 

8- گروسر تیر گارتن و ستون پیروزی | Grosser Tiergarten and the Victory Column

 

جاذبه های برلین,شهر برلین,ستون پیروزی

باغ حیوانات از مهمترین دیدنی های برلین محسوب می شود

 

گروسر تیر گارتن به طور تحت‌الفظی با عنوان «باغ حیوانات» ترجمه می‌شود و مدت‌ها است که یکی از مهم‌ترین دیدنی های برلین محسوب می‌شود. اینجا در اصل منطقه‌ی شکاری برای خاندان سلطنتی آلمان بود که در آن گوزن، خوک وحشی و دیگر حیوانات شکاری نگهداری می‌شد. در سال ۱۷۰۰ این منطقه به پارک تغییر کاربری داد و در ابتدا به سبک فرانسوی طراحی شده بود و بعدا به یک پارک تزئینی به سبک انگلیسی تبدیل شد.

 

9. کلیسای جامع برلین (Berlin Cathedral)

 

جاذبه های توریستی برلین,دیدنی های برلین,کلیسای جامع برلین

قدمت کلیسای جامع برلین از دیدنی های برلین به قرن 15 باز می گردد

 

سابقه‌ی کلیسای جامع برلین به قرن ۱۵ میلادی برمی‌‌گردد. این کلیسا هم از لحاظ مذهبی و هم هنری، محلی شاخص و مهم از دیدنی های برلین محسوب می‌شود. کلیسا برحسب نوع پادشاهی حاکم در زمان‌‌های مختلف، ساخته و بازسازی شده است.

 

کلیسای جامع برلین در طول جنگ جهانی دوم، دستخوش آسیب  وسیعی شد و مرمت کامل این کلیسا در سال ۱۹۹۳ به اتمام رسید. اکنون، کلیسای جامع درخدمت جامعه پروتستان‌‌های شهر برلین است. صحن اصلی کلیسا و گنبد بزرگ بالای آن و همینطور سالن‌‌های کوچک مخصوص غسل‌ تعمید و ازدواج از جمله مکان های دیدنی این کلیسا هست. 

 

10. خیابان اونتر دن لیندن از دیگر دیدنی های برلین

 

جاذبه های گردشگری برلین,مکان های دیدنی برلین,خیابان اونتر دن لیندن

معروف ترین خیابان برلین و از دیدنی های برلین است

 

معروف‌ترین خیابان برلین، اونتر دن لیندن -در ترجمه‌ی تحت الفظی به معنای خیابانی که زیر درختان لیمو است- برای قرن‌ها به طور یکسان برای توریست‌ها و مردم محلی یک جاذبه گردشگری بوده است.

 

این خیابان پهناور که 1400 متر طول دارد و منطقه‌ی «پاریسر پلاتس» در مقابل دروازه‌ی براندنبورگ را به «باغ خوش گذرانی» (Lustgarten) متصل می‌کند، مسیر سواری خاکی‌ای بود که در 1573 خانواده سلطنتی برای رفتن به شکار به باغ حیوانات (Tiergarten) از آن عبور می‌کردند؛

 

مسیری که در سال 1647 بزرگ‌ترین شاهزاده‌ی آلمان با کاشتن شش ردیف درخت در کناره‌های آن از جمله همان درخت‌های معروف لیمو، قالب بندی‌اش کرد. مکان‌های دیدنی قابل ملاحظه‌اش هم «آرسنال»، «گندارمنمارکت» (Gendarmenmarkt)، خانه‌ی اپرا و کلیسای جامع «سنت هدویگ» هستند.

 

11. ژاندارمن مارکت (Gendarmenmarkt)

 

جاذبه های گردشگری برلین,دیدنی های برلین,ژاندمن مارکت

ژاندرمن مارکت یکی از زیباترین دیدنی های آلمان

 

«ژاندارمن مارکت» یکی از زیباترین دیدنی های برلین است که نزدیک «فردریش‌تراس» (Friedrichstraße) قرار گرفته است. فردریش‌تراس، خیابانی است بازاری و مختص خرید، که در منطقه ی میته (Mitte) مرکزی واقع شده است.

 

ژاندارمارکت برای اولین بار در سال 1688 ساخته شد و کاربریِ آن، بازار، و محل خرید و فروش بود. ژاندارمن مارکت، توسط سه ساختمان بسیار زیبا احاطه شده است: سالن کنسرت (Concert House) طراحی شده توسط شینکل (Schinkel)، کلیسای جامع فرانسوی (Französischer Dom) و کلیسای جامع آلمانی (Deutscher Dom).

 

12. جنگل گرون والد

 

دیدنی های برلین,مکان های دیدنی برلین,جنگل گرون والد

جنگل گرون والد از جاذبه های طبیعی برلین است

 

این منطقه طبیعی دوست داشتنی یکی دیگر از دیدنی های برلین، از مخلوط بلوط، راش، کاج، توس، اقاقیا، و درختان صنوبر تشکیل شده و سرپناهی برای پرندگان، گوزن ها و حتی خوک های وحشی است. دریاچه ای به طول نه کیلومتر حاشیه رودخانه در امتداد هاول، فرصت های زیادی را برای ورزش های آبی و آب تنی ارائه می کند. از دیگر ویژگی های محبوب، تپه مصنوعی تافلسبرگ با ارتفاع ۸۰ متر است که در بالای آن ویرانه های برج گرون والد ایستگاه رادیویی آمریکا  قرار دارد.

 

13. پارک تیرگاردن (Grosser Tiergarten)

 

دیدنی های برلین,مکان های دیدنی برلین,پارک تیرگاردن

پارک تیرگاردن یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌‌های عمومی در شهر برلین است

 

از دیگر دیدنی های برلین که میتوان به آن اشاره کرد، پارک تیرگاردین است. پارک تیرگاردن یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌‌های عمومی در شهر برلین است. این پارک با داشتن ۲۰۰ هکتار زمین، پارک مرکزی برلین به شمار می‌رود.

 

این پارک در اواخر قرن ۱۷ میلادی ساخته شد اما برحسب شرایط حکومتی تحت طراحی‌‌های مجدد و مختلف قرار گرفت. در طول جنگ جهانی دوم به طور وسیعی آسیب دید اما همچنین در طول بحران زغال سنگ در زمستان سال ۱۹۴۵ در معرض جنگل زدایی قرار گرفت. بعد از این وقایع، در سال ۱۹۴۹، از جانب ساکنین آلمانی مجدد درختکاری در آن انجام گرفت.

 

امروزه، پارک دارای بسیاری از موسسات دولتی نظیر محل اسکان رئیس جمهور و بوندستاگ (پارلمان مرکزی آلمان فدرال) است. همچنین دارای پیکره‌‌های مختلف معروفی است که نمایانگر تاریخ پروس است. 

 

14. باغ جانور شناسی برلین

 

دیدنی های برلین,جا های دیدنی برلین,باغ جانور شناسی برلین

باغ زولوگیشر برلین قدیمی‌ترین سازمان و یکی از محبوب ترین دیدنی های برلین

 

باغ زولوگیشر برلین قدیمی‌ترین سازمان و یکی از محبوب‌ترین دیدنی های برلین می‌باشد که هر ساله بیش از سه میلیون بازدید کننده از آن دیدار می‌کنند. این باغ در سال 1844 تأسیس و پس از جنگ جهانی دوم به طور کامل بازسازی شد.

 

این باغ وحش بسیار مدرن و آکواریومش نقش فوق‌العاده‌ای در نمایش حیوانات و مراقبت از محیط طبیعی‌شان ایفا می‌کند و به خاطر بسیاری از برنامه‌های موفقیت آمیزش در پرورش و تولیدِ مثل شهرت زیادی کسب کرده است.

 

با بیش از 15،000 حیوان به نمایندگی از 1600 گونه، از جمله پانداها و میمون‌هایی که در محوطه‌های فضای باز نگهداری می‌شوند و همچنین زیستگاه‌های درندگان و حیوانات شب‌زی و بزرگ‌ترین خانه‌ی پرندگان در اروپا، انتظار می‌رود بهترین بخش روزتان را در این محل صرف کنید. همچنین توصیه می‌شود که حتماً از آکواریوم برلین که یکی از جاذبه های اصلی باغ وحش است، دیدن کنید. 

 

15. خیابان کورفرستندام (Kurfürstendamm)

 

دیدنی های برلین,شهر برلین,خیابان کورفرستندام

خیابان کورفرستندام از مشهورترین خیابان های برلین

 

خیابان کورفرستندام (Kurfürstendamm)، یکی از مشهورترین خیابان های برلین و از دیدنی های برلین است. می گویند: «لندن خیابان آکسفورد را دارد، نیویورک خیابان پنجم را، و برلین خیابان کورفرستندام را.»

 

کورفرستندام، خیابانی سه و نیم کیلومتری است که پیشینه ی تاریخی چشمگیری داشته و از اهمیت تجاری بالایی برخوردار است.این خیابان، که در قدیم و در ابتدای احداث، برای دسترسی به شکارگاه سلطنتی در جنگل گرونوالد (Grunewald) استفاده می شد، امروزه، مکان تفریحی پرترددی است که پذیرای گردشگران و افراد محلی می باشد و تجربه ی لذت بخش گردش، قدم زدن، خرید و نشستن در کافه های آن را فراهم می آورد.

 

این خیابان عریض و طولانی که در برلین با نام «کودام» (Ku’damm) شناخته می شود، پاسخ آلمان به شانزلیزه ی پاریس بود و کاربری های بسیار متعدد از جمله فروشگاه ها، خانه ها، هتل ها، و رستوران های درجه یک بسیاری را در خود جای داده است. 

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 دور دنیا با یک کلیک

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------