قلعه پلس، یکی از زیباترین قلعه های جهان (+تصاویر)قلعه پلس,قلعه پلس در رومانی,تصاویر قلعه پلس

قلعه پلس

 

قلعه پلس (Peles) در رومانی

قلعه ها به عنوان خاطرات شکوهمند گذشته هنوز پابرجایند و اتفاق هاو رویدادهای بزرگ تاریخی، افسانه ها و داستان های عاشقانه را تداعی می کنند. یکی از بهترین و زیباترین قلعه های دنیا قلعه پلس در رومانی می باشد.

قلعه پلس، رومانی

قلعه Peles در نزدیکی  شهر Sinaia در رومانی قرار دارد و بعنوان یکی از زیبا ترین قلعه ها یا قصر های رومانی شناخته می شود. قلعه پلس در پایان قرن نوزدهم و ابتدای قرن بیستم احداث شد، قلعه پلس برای پادشاه کارول اول رومانی ساخته شد. قلعه پلس توسط سلطنت رومانیایی تا پایان سلطنت مورد استفاده قرار گرفت. قلعه پلس در آغاز دهه 1950،  به یک موزه تبدیل شد.

 

قلعه پلس,قلعه پلس در رومانی,عکس های قلعه پلس

عکس های قلعه پلس

 

سبک معماری قلعه پلس ترکیبی عاشقانه و الهام گرفته از نئو رنسانس و احیای گوتیک شبیه قلعه نوشوانشتاین در باواریاست. قلعه Peles در داخل آن نیز لوکس است. بازدیدکنندگان قلعه پلسمی توانند 35 اتاق از 150 اتاق قلعه را مشاهده کنند که مشتمل بر اسلحه، کلکسیون امپراطوری و سایر اتاقهای مجلل و منحصر به فرد با وسایل گوناگون از نقاط مختلف دنیا است. 

 

قلعه پلس,معماری قلعه پلس, آدرس قلعه پلس

تصاویر قلعه پلس

 

یک مجسمه برجسته از شاه کارول اول ساخته رافائلو رومانلی مشرف به محل ورود اصلی است. بسياري از مجسمه های ديگر در این قلعه موجود است که عمدتاً از سنگ مرمر کارارا است که توسط رومانلی مجسمه ساز ایتالیایی اجرا شده است. این باغها همچنين میزبان چشمه ها، کوزه ها، پله ها ، نگهبانان شیرها، مسیرهای مرمر و سایر قطعات تزئینی است.

 

قلعه پلس,قلعه Peles, قلعه های زیبای جهان

قلعه پلس، از زیباترین قلعه های جهان

 

آدرس قلعه پلس

قلعه پلس در شمال غربی شهر سینایا واقع شده است که 48 کیلومتر( 30 مایل) با برازوف و 124 کیلومتر( 77 مایل) با شهر بخارست فاصله دارد. 

 

قلعه پلس,تصاویر قلعه Peles,مکانهای تاریخی رومانی

نمای داخلی قلعه پلس

 

ساعات بازدید قلعه پلس

ساعت بازدید از قلعه پلس به جز دو شنبه ها که قلعه بسته است از 9 صبح تا 5 عصر است. این ساعات بازدید توسط وزارت فرهنگ رومانی قابل تغيير است. این قلعه برای نگهداری و نظافت در نوامبر هر سال بسته است.

 

قلعه پلس,تصاویر قلعه Peles,عکس های قلعه پلس

نمای داخلی قلعه پلس

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------