دریاچه کنستانس بزرگترین دریاچه آب شیرین آلمان دریاچه کنستانس کجاست, عکس های دریاچه کنستانس, جاذبه های دریاچه کنستانس

دریاچه کنستانس کجاست

 

دریاچه کنستانس آلمان/ ملودی آرامبخش پرندگان

دریاچه کنستانس بزرگترین دریاچه آب شیرین آلمان است که در مرز بین آلمان، سوئیس و اتریش قرار گرفته است و یکی از مقاصد تفریحی آلمان در فصل تابستان به حساس می آید. 

دریاچه کنستانس ( به انگلیسی : Lake Constance ) در مرز جنوب غربی آلمان با سوئیس و اتریش واقع شده است و بزرگترین دریاچه آب شیرینی آلمان به حساب می آید. 

اب و هوای اطراف دریاچه و پایین دره راین آب و هوایی ملایم و دلپذیری دارد و زمین های حاصل خیر اطراف دریاچه یکی از مهم ترین مناطق برای تولید میوه و سبزی به حساب می آیند.

 

طول این دریاچه 63 متر است و یکی از مقاصد تفریحی آلمان در فصل تابستان محسوب می شود. فعالیت های محبوب گردشگران هنگام بازدید از دریاچه کنستانس ، قایق سواری ، باد سواری ، دوچرخه سواری و شنا است.

 

آب و هوای دریاچه کنستانس, دریاچه کنستانس, دریاچه دیدنی کنستانس

دریاچه کنستانس از نمای بالا

 

معرفی دریاچه کنستانس

دریاچه کنستانس درست در زیر لبه شمالی کوهستان آلپ قرار گرفته است و به عنوان بزرگترین دریاچه آلمان شناخته می شود. این دریاچه با اتریش و سوئیس هم مرز است و آبشارها و مناظر بسیار باشکوه اطراف آن باعث شده گردشگران تورهای اروپا استقبال زیادی از آن داشته باشند.

 

خط ساحلی دریاچه کنستانس حدود 270 کیلومتر است که بیشترین قسمت آن در آلمان قرار دارد. دریاچه کنستانس منطقه ای وسیع برای ورزشهای آبی به خصوص قایق رانی و باد سواری با تخته بادبان است. اطراف دریاچه میتوانید قلعه های قدیمی و دهکده ها و باغ های زیبای قرون وسطایی را ببینید.

 

پیاده روی و دوچرخه سواری در کوهستان و شنا در سواحل دریاچه و لذت بردن از قایق سواری جزو سرگرمی های محبوب این منطقه به حساب می آید. 

از اواسط ماه آوریل تا اواسط ماه اکتبر خدمات قایق توریستی در دریاچه کنستانس ارائه می شود که مسیرهای اصلی آن شامل کنستانس ، اوبرلینگن ، وکروزلنژان و لینداو است. 

 

کشتی های مسافری محلی که حتی قابلیت حمل اتوبوس را دارند بین ایستگاه شهرداری الینزباخ و جزیره رایشناو و در سراسر رودخانه راین در شهر کنستانس فعالیت دارند.

گردشگران تور آلمان میتوانند در فصل تابستان سفرهای یک روزه یا کوتاه تر و حتی شبانه به این منطقه داشته باشند.

 

معرفی دریاچه کنستانس, دریاچه کنستانس کجاست, عکس های دریاچه کنستانس

جزیره گل مایناو از جاذبه های دریاچه 

 

جزیره گل مایناو Mainau 

جزیره گل مایناو Mainau یکی از پرطرفدارترین جاذبه های دریاچه کنستانس است. این جزیره گل مساحت 110 هکتاری دارد. در جزیره گل مایناو میتوانید کاخ تاریخی مایناو که متعلق به سال 1746 میلادی و متعلق به دوک بزرگ بادن بوده است را ببینید. 

 

سایر جاذبه های گردشگری جزیره مایناو عبارتند از : مایناو کیدزلند که مخصوص سرگرمی بچه ها ساخته شده ، باغ وحش حیوانات خانگی ، دنیای آبی واسرولت و خانه پروانه ای که یکی از بزرگترین جذابیت های المان به شمار می رود.

برای دسترس به جزیره مایناو میتوانید از قایق استفاده کنید یا از روی پل عابر پیاده به سمت جزیره بروید. 

 

 سواری روی دریاچه کنستانس, آب و هوای دریاچه کنستانس, دریاچه کنستانس

شهر تاریخی کنستانس

 

شهر تاریخی کنستانس مینستر Konstanz Minster

شهر کنستانس مینستر Konstanz Minster نزدیک به مرز سوئیس قرار گرفته است و بزرگترین شهر دریاچه کنستانس محسوب می شود که یک مرکز فرهنگی مهم و یک صحنه تئاتر دارد. بناهای قدیمی جذاب این شهر باعث محبوبیت آن برای گردشگران شده است. قدمت این بناها به قرن 11 میلادی و تغییرات بعدی آن مربوط به قرن 15 – 17 میلادی است.

 

مهم ترین آثار تاریخی این شهر ، آرامگاه مقدس مربوط به قرن 13 ، دری متعلق به قرن 15 و فضای داخلی زیبایی است که از سال 1460 جایگاه گروه کر محسوب می شده است. 

در این شهر میتوانید از زندگی دریایی و گونه های اب شیرینی بومی بازدید کنید. 

بازدید از موزه طبیعت شهر که گیاهان و جانوران متعددی دارد ، خالی از لطف نیست. 

 

مکان های دیدنی دریاچه کنستانس, دریاچه کنستانس المان

شهر تاریخی لیندوا در نزدیکی دریاچه کنستانس

 

شهر تاریخی لینداو Lindau

لینداو Lindau بزرگترین شهر ساحلی باواریایی کنار دریاچه است که بین یک جزیره و دامنه های سرزمین اصلی تقسیم شده و با پل به هم وصل می شود. 

معروف ترین مکان های دیدنی شهر لینداو عبارتند از : شیر شش متری باواریایی و فانوس دریایی 33 متری متعلق به سال 1856 ، منظره باشکوه کوه های آلپ ، خانه های زیبا به سبک گوتیک ، رنسان و باروک .

 

شهر آلگوی Allgäu

شهر آلگوی Allgäu در ارتفاعات منطقه کوهستانی کنار دریاچه در قسمت جنوبی باواریا سوابیا بین دریاچه کنستانس و دره لیچ قرار گرفته است.  از این شهر منظره ای دیدنی از رشته  کوهپایه ها شیب دارد و دریاچه های باشکوه ، استخرهای آرام ، جنگل هی وسیع ، چمنزار های کوهستانی سرسبز و دهکده های زیبا در پس زمینه کوهها ، مشاهده خواهید کرد. 

در این شهر تعداد زیادی اسپا و چشمه های آب معدنی قرار گرفته است. آب درمانی و اسپا برای اولین بار در این منطقه ابداع شد و سپس به کل دنیا گسترش پیدا کرد. 

 

بندر کنستانس Konstanz harbor 

بندر کنستانس Konstanz harbor در کنار سوین دریاچه بزرگ اروپا قرار گرفته است و بزرگترین شهر دریاچه کنستانس محسوب می شود. این شهر از تخریب جنگ جهانی دوم در امان مانده است و بنابراین میتوانید معماری های جذابی در آن ببینید. ورودی بندر با مجسمه یادبود ایمپریا Imperia  تزئین شده است که ساخته سال 1993 میباشد ، این مجسمه 9 متری یکی از جاذبه های شهر کنستانس است.

 

آب و هوای دریاچه کنستانس, دریاچه کنستانس, دریاچه دیدنی کنستانس

جزیره رایشناو بزرگترین جزیزه نزدیک شهر کنستانس

 

جزیره رایشناو Reichenau

جزیره رایشناو Reichenau بزرگترین جزیره نزدیک به شهر کنستانس و دریاچه کنستانس است. این جزیره زیبا با وسعت 1.057 هکتار از قدیم با مسیری طولانی به سرزمین اصلی متصل بوده است. قدیمی ترین سازه های دست ساز جزیره عبارتند از : سه کلیسای متعلق به صومعه رایشناو به نام کلیسای سنت جورج با نقاشی دیواری های زیبای دوره اوتون و مینستر سنت مری و سنت مارک که در سال 724 میلادی به دست چارلز مارتل ، پدربزرگ شارلمانی تاسیس شدند. این سه کلیسا نمونه بهترین معماری و نقاشی های دیواری با شکوه دوره اولیه هنر رومی در آلمان هستند. 

 

موزه استیلت هاوس Stilthouse 

موزه استیلت هاوس Stilthouse موزه ای است که در فضای باز ایجاد شده و در آن میتوانید خانه های سنگی و برنز بازسازی شده را مشاهده کنید. این موزه در سال 1992 افتتاح شد و خانه های قدیمی اطراف دریاچه را به نمایش می گذارد. 

 

ذخایر طبیعت اطراف دریاچه کنستانس

در اطراف سواحل دریاچه کنستانس به خصوص نزدیک دهانه رودخانه های بزرگتر برای حفظ وضعیت دریاچه به عنوان ذخایر طبیعت اعلام شده اند.

از جمله مسیرجریان رودخانه راین به دریاچه که به سمت بخش انتهایی و نزدیک به شهر کنستانس جاری می شود. 

 

طیف گسترده گیاهان و حیوانات که شامل 600 گونه گل و سرخس و 290 گونه پرنده است. 

منطقه Eriskircher Ried در ساحل شمالی دریاچه که دارای گونه های زید پرندگان و مرغ آبی است. 

شبه زیره  Halbinsel Mettnau که به عنوان زیستگاه پرندگان بسیار زیادی در قسمت غرب دریاچه شناخته می شود. 

گلزارهای کوهستانی Pfrunger-Burgweiler در جنوب غربی آلمان.

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 دور دنیا با یک کلیک

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------