توضیحاتی در مورد کشور افغانستانافغانستان,کشور افغانستان,فرودگاه های مشهور کشور افغانستان

کشور افغانستان

 

کشور افغانستان یکی از دیدنی ترین کشورهای جهان می باشد. از مهمترین جاذبه های دیدنی کشور افغانستان می توان به ارگ هرات و موزه کابل اشاره کرد.

کشور افغانستان یکی از قدیمی ترین کشورهای موجود در خاورمیانه می باشد که با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب نماید. آب و هوای افغانستان نیز خشک بوده و شما می توانید تابستان های گرم و زمستان های سری را در این کشور تجربه نمایید. اگر قصد سفر به سوی این کشور را دارید می توانید با رزرو یکی از پروازهای به سمت این کشور، در یکی از فرودگاه های افغانستان فرود بیایید.

معرفی کشور افغانستان
آیا شما نیز به دنبال اطلاعات بسیار مفید و مختصر در مورد کشور افغانستان هستید؟ آیا می دانید که اقتصاد این کشور بر چه چیزهایی استوار است؟ از شما دعوت می شود که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کنید و اطلاعات بسیار جالبی را درباره کشور افغانستان به دست بیاورید.


کشور افغانستان یکی از قدیمی ترین و دیدنی ترین کشورهای موجود در خاورمیانه می باشد که به دلیل قرار گرفتن در جاده ابریشم، از مهمترین مراکز بازرگانان بوده و به همین جهت در بسیاری از متون می توانید اسم این کشور را مشاهده نمایید. موقعیت ژئوپولیتیکی و جغرافیایی این کشور سبب شده است که فرهنگ و تمدن بسیار کهنی در این کشور وجود داشته باشد و در زمان های بسیار دور از مهمترین و پیشرفته ترین کشورهای خاورمیانه به شمار می رفته است؛ اما با گذشت زمان و در اثر بروز جنگ های داخلی و خارجی مورد سلطه بسیاری از کشورهای مستعمره واقع شده و به همین جهت نتوانست خود را به راحتی با پیشرفت تکنولوژی و مدرنیته جهان همگام شده و به همین دلیل نیز در حال حاضر در لیست کشورهای جهان سومی واقع شود. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد فرهنگ، اقتصاد، آب و هوا و جاذبه های دیدنی کشور افغانستان توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

آب و هوای کشور افغانستان
یکی از مهمترین موضوعاتی که بایستی در مورد افغانستان بدانید، شرایط اقلیمی این کشور می باشد. در نظر داشته باشید که افغانستان در مرکز قاره آسیا واقع شده و از اقلیم خشک برخوردار می باشد به طوری که این کشور تابستان های بسیار گرم و زمستان های سردی را به دنبال داشته و میزان بارندگی در این کشور در حدود 250 میلی متر می باشد.

 

از مهمترین اقلیم های حاکم در این کشور می توان به مدیترانه ای، کوهستانی، گرم خشک بیابانی و موسمی اشاره نمود. البته در نظر داشته باشید که مناطق مختلف افغانستان از شرایط آب و هوایی بسیار مختلفی برخوردار می باشد به طوری که در برخی از نقاط شاهد بیابان های بسیار گرم و در برخی از مناطق نیز شاهد جنگل های سرسبزی هستیم که می توانید درختان بسیار متنوعی را مشاهده نمایید.

 

شرایط اقلیمی مناسب یک کشور از مهمترین نکات قوت آن برای جذب توجه بسیاری از گردشگران و مسافران می باشد به همین جهت هر مسافری قبل از سفر خود به این کشور می خواهد دقیق ترین اطلاعات را در مورد شرایط آب و هوایی این کشور به دست بیاورند.

افغانستان,کشور افغانستان,فرودگاه های مشهور کشور افغانستان

مکان های دیدنی افغانستان

 
اقتصاد افغانستان چگونه است؟
متاسفانه به دلیل آشوب های داخلی در کشور افغانستان، این کشور از شرایط اقتصادی بسیار نامساعدی برخوردار بوده و نرخ بیکاری نیز در این کشور به اوج خود رسیده است که این امر سبب شده است تا بسیاری از مردم کشور افغانستان برای داشتن یک درآمد مناسب به کشورهای همسایه مهاجرت داشته باشند. بانک جهانی نیز افغانستان را یکی از بدترین کشورهای برای سرمایه گذاری و تجارت معرفی کرده است و تا زمانی که آشوب ها داخلی این کشور آرام نگیرد وضعیت به همین حال باقی خواهد ماند.

افغانستان,کشور افغانستان,فرودگاه های مشهور کشور افغانستان

وضعیت کشور افغانستان


جاذبه های گردشگری افغانستان
یکی دیگر از مهمترین عاملی که سبب جذب توجه بسیاری از گردشگران به سوی کشور افغانستان می شود، جاذبه های دیدنی این کشور است. از مهمترین جاذبه های گردشگری این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- موزه کابل: یکی از بزرگ ترین موزه های جهان می باشد که در سال 1919 افتتاح شده و آثار بی نظیری را دارد.


- منارجام: این برج با داشتن 65 متر ارتفاع خود در نزدیکی رودخانه های هری واقع شده است و مربوط به دوران حکومتی امپراتور گورید می باشد.

- ارگ هرات: ارگ هرات بازمانده ای از دوران حکومت اسکندر مقدونی می باشد که به مدت طولانی نیز به عنوان پادگان نظامی مورد استفاده بوده است.


- قبرستان اروپایی: این قبرستان در سال 1879 ساخته شده است که مردگان جنگ جهانی دوم را در این قبرستان دفن می کردند و در حدود 150 قبر بی نام و نشان دارد.

افغانستان,کشور افغانستان,فرودگاه های مشهور کشور افغانستان

مکان های تاریخی افغانستان

 
دلایل سفر به افغانستان:
دلایل بسیار زیادی وجود دارد که گردشگران و مسافران به سمت افغانستان سفر کنند. از مهمترین و اصلی ترین دلایل سفر به کشور افغانستان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- پیشرفت بسیار بالا در شهر کابل: شهر کابل در حال حاضر سرعت بسیار بالایی را در رشد دارد و شما می توانید شاهد تغییرات بسیار گوناگونی در جای جای این شهر باشید.

-  نشست و برخاست با مردم محلی: مردم افغانستان از خونگرمترین و مهمان نواز ترین مردمان جهان بوده که شما می توانید با سفرتان به کشور افغانستان از نزدیک با مردم محلی این کشور آشنا شده و تجربیات زیادی را از آنها فرا بگیرید.

- خرید از بازار کابل: کابل قلب افغانستان بوده و یکی از مهمترین مکان ها برای خرید افراد می باشد که بسیاری از گردشگران و مسافران برای خرید انواع کالاها و محصولات مورد نظر خود روانه این شهر و بازارهای محلی این شهر می شوند. برای خرید انواع پرنده های می توانید این بازارچه های این شهر را در اولویت خود قرار دهید.

- شنیدن قصه های شیرین: کشور افغانستان بالاترین درصد پناهندگی را سایر کشورها را دارد که بی شک در این مسیر پناهندگی اتفاق های بسیار مختلفی را تجربه کرده اند و ازاین تجربیات شنیدنی ترین داستان ها و قصه ها را می توانند بازگو کنند.

 

افغانستان,کشور افغانستان,فرودگاه های مشهور کشور افغانستان

دیدنی های افغانستان


فرهنگ افغانستان:
همانطور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شده بود، کشور افغانستان یکی از کهن ترین و قدیمی ترین فرهنگ های جهان را دارد به گونه ای که شما می توانید اولین نشانه های تمدن را در این کشور مشاهده نمایید. از مهمترین اجزای فرهنگ افغانستان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

-  جشن ها: جشن ها بهترین نشانگر از فرهنگ یک ملت می باشند که از مهمترین جشن های این کشور می توان به جشن دهقان، جشن گل سرخ و جشن نوروز اشاره نمود.

- رقص و موسیقی: موسیقی افغانستان از زیباترین و دلسوزترین موسیقی های جهان می باشد که بسیاری از ترانه های کشور افغانستان بی کلام بوده و محتوای قابل توجهی از آنها نیز در مورد عشق لیلی و مجنون می باشد.

 

افغانستان,کشور افغانستان,فرودگاه های مشهور کشور افغانستان

آداب و رسوم کشور افغانستان

 
فرودگاه های مشهور کشور افغانستان کدام است؟
کشور افغانستان با داشتن مجهزترین و بهترین فرودگاه های خود توانسته است رفت و آمد و تردد گردشگران و مسافران خارجی و داخلی را راحت تر نماید. از مهمترین فرودگاه های این کشور می توان به موارد زیر اشاره نمود:
- فرودگاه کابل
- فرودگاه  قندر ها
- فرودگاه مزار شریف
- فرودگاه شهرنو
- فرودگاه هرات

از مهمترین پروازهایی که به کشور افغانستان صورت می گیرد می توان به ایرهند، فلای دبی، ترکیش ایرلاینز، کم ایر و هواپیمایی امارات اشاره نمود. اگر قصد دارید تا در اولین فرصت به دست آمده از این کشور بازدید داشته باشید می توانید با رزرو یکی از پروازهای مذکور بهترین و راحت ترین سفری را به سوی این کشور تجربه کنید. تمام فرودگاه های این کشور از مدرن ترین و مجهزترین امکانات و خدمات برخوردار می باشد که از مهمترین این خدمات می توان به سالن انتظار، نمازخانه، اینترنت رایگان، ارائه خدمات ویزایی و بیمه پزشکی اشاره نمود. 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023