تاسمانی و جاذبه های گردشگری بی‌نظیرشتاسمانی و جاذبه های گردشگری بی‌نظیرش

تاسمانی کشوری با طبیعتی زیباست و جواهر نایابی است که پر از مکان ها و محیط های طبیعی دست نخورده است. در واقع 37 درصد زمین های آن را مناطق حفاظت شده، پارک های ملی و مکان های میراث جهانی تشکیل می دهد. اهالی تاسمانی می گویند یک ماه طول می کشد تا کل جزیره را درست بگردید و حق هم دارند، زیرا به هر جایی از آن که می روید دوست دارید همانجا بمانید و جای دیگری نروید. در تاسمانی کاملاً سرتان گرم می شود.


هوبارت (Hobart)
اکثر سفرها به تاسمانی از پایتخت رنگارنگ آن یعنی هوبارت آغاز می شود. هوبارت در سال 1804 به عنوان مستعمره جزایی تأسیس شد و پس از سیدنی، قدیمی ترین شهر بزرگ استرالیاست. این شهر پر از جذابیت های کوچک و بزرگ است و در تقویم سالانه آن جشنواره ها و مراسم زیادی وجود دارد، همچنین رستوران و محصولات ارگانیک عالی در آن به چشم می خورد. ساختمان های دوران استعمار، قایق های ماهیگیری و بادبان های آنها، شنبه بازار در میدان سالامانکا و ساحل شگفت انگیزش از جاذبه های این شهر محسوب می شوند.

  جاذبه های گردشگری,جاذبه های گردشگری تاسمانی,

 پارک ملی ناران تاپو (Narawntapu National Park)
این پارک در کرانه شمالی جزیره قرار دارد و به عنوان "سرنگتی تاسمانی" شناخته می شود، زیرا زادگاه حیات وحش زیادی است. این پارک پر از علفزارها، درختان اکالیپتوس، مرداب ها و خارستان ها است. پرنده نگران می توانند آنچه می خواهند در این نواحی بیابند. زیرا گونه های کمیابی از پرندگان در این ناحیه مشاهده می شوند.

  جاذبه های گردشگری,جاذبه های گردشگری تاسمانی,

 دره تامار (Tamar Valley)
این دره هم مقصد خوبی در سفر به تاسمانی است. 50 کیلومتر مسیر خوش منظره پر از چشم اندازهای انبوه و بیش از 20 تاکستان، باغستان و متل های زیبا در این دره امتداد یافته است.

  جاذبه های گردشگری,جاذبه های گردشگری تاسمانی,

 دره هوان (Huon Valley)
دره هوان در جنوب شهر هوبارت قرار گرفته است و جایی است که می توانید زیباترین مناظر تاکستان ها، آبراه ها و گذرگاه جنگل تاهون را بیابید. این دره در مرکز شهر هوان ویل قرار گرفته است که روی رود هوان ساخته شده است و می توانید از آنتیک فروشی ها، تاکستان ها، و فروشگاه های دیگر آن خرید کنید و خوراکی ها مخصوص این منطقه را بخورید. به مسافرین این منطقه پیشنهاد می شود که "گشت هوان" را امتحان کنند. این گشت شامل دره هوان، کانال دانترکاستو، جزیره برونی و مناطق پرت جنوبی می شود. در این مسیر مناظر صخره های دریایی و غارهای و قله های کوهستانی و جنگل های باستانی را خواهید دید.

 جاذبه های گردشگری,جاذبه های گردشگری تاسمانی,

 بندر آرتور (Port Arthur)
شهر بندری آرتور در 60 کیلومتری هوبارت واقع شده است و رسماً بهترین جاذبه گردشگری تاسمانی محسوب می شود. در سال 2008 این شهر یک موزه باز و "زندان نمونه" اعلام شد. مجموعه این شهر شامل کلیسای گوتیک، بیمارستان، برج محافظت و سربازخانه می شود. در زندان آن بین سال های 1830 و 1877 حدود 12000 زندانی حبس بودند.

  جاذبه های گردشگری,جاذبه های گردشگری تاسمانی,

 گردنه ایگل هاوک (Eaglehawk Neck)
این گردنه باریک، شبه جزیره تاسمانی را به خشکی پیوند می دهد و جای جالبی است. در این ناحیه قبلاً یک سری سگ زنجیر می شد تا هر زندانی که اقدام به فرار به بندر آرتور می کرد را بگیرند، ولی حالا این نقطه بخاطر زیبایی اش معروف است. سواحل آن برای موج سواری مناسب هستند و زمین منحصر بفردی هم دارد و اغلب اهالی جزیره تابستان ها را در این سواحل می گذرانند.

  جاذبه های گردشگری,جاذبه های گردشگری تاسمانی,

پارک ملی فریسینت (Freycinet National Park)
اینجا هم مکان دیگری است که نباید آن را از دست بدهید. این پارک در کرانه شرقی تاسمانی واقع شده است و حیات وحش آن کاملاً بکر و دست نخورده است. یکی از جاذبه های محبوب آن، خلیج واین گلس است که بخاطر ساحل سفید و آب های فیروزه ای و کوه های گرانیتی صورتی اش معروف است. می توانید با اتومبیل به فانوس دریایی کیپ تورویل بروید و از مناظر زیبای اطراف آن لذت ببرید. یا در خلیج هانی مون در کنار دلفین ها کایاک سواری کنید.

 جاذبه های گردشگری,جاذبه های گردشگری تاسمانی,

 کوه کریدل (Cradle Mountain)
تجربه دیدن حیات وحش تاسمانی یکی از بهترین تجربه های حیات وحش است. در کوه کریدل و پارک ملی دریاچه سنت کلیر شما ستون های دولریت، جنگل های بارانی باستانی و حیوان مشهوری به نام شیطان تاسمانیایی را مشاهده می کنید. در این منطقه می توانید پاک ترین هوای دنیا را به ریه هایتان بکشید.

 جاذبه های گردشگری,جاذبه های گردشگری تاسمانی,

 رود فرانکلین (Cradle Mountain)
رود فرانکلین در پارک ملی رودهای وحشی فرانکلین-گوردون واقع شده است که در شمال میراث جهانی حیات وحش تاسمانی واقع شده است.

    جاذبه های گردشگری,جاذبه های گردشگری تاسمانی,

 گذشته از مشاهده زیبایی طبیعی و برجسته آن و قایق سواری در آبهای زلال و شفاف این رود، می توان ماجراهای هیجان انگیزی را تجربه کنید. جنگل های بارانی گسترده، حوضچه های ساکت و آرام، تنگدره های عمیق و مسیرهای خوش منظره ای را شاهد خواهید بود.

  جاذبه های گردشگری,جاذبه های گردشگری تاسمانی,

 
منبع:bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------