غارهای الفنتا، از جاذبه های تاریخی بمبئیغارهای الفنتا، از جاذبه های تاریخی هند

 

غارهای الفنتا شبکه‌ای از غارها حجاری شده هستند که شامل مجسمه‌های سنگی، متعلق به فرقه هندو، و به شیوا خدای هند هستند. بد نیست بدانید که غارهای باستانی الفنتا تا سده  1500هم همچنان به عنوان نیایشگاه مورد استفاده قرار می گرفت.

اطلاعات مختصری درباره غارهای الفنتا

مکان: هند
نوع: فرهنگی
منطقه : آسیا و اقیانوس آرام

 

شهر بمبئی
بمبئی (مومبای) پایتخت ایالت ماهاراشترا از مهم‌ترین شهرهای کشور هند است. شهر بمبئی یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت هندوستان و پایتخت تجارتی آن به‌شمار می‌رود که دارای آثار تاریخی و جاذبه های دیدنی بسیاری است.

 

 تصاویر غارهای الفنتا


غارهای الفنتا مجموعه ای غارهای باستانی شگفت انگیز هستند که در جزیره الفنتا در بندر بمبئی و ۱۰ کیلومتری شهر بمبئی قرار گرفته اند. غارهای الفنتا در قرن پنجم میلادی ساخته شده اند و شامل مجمسه ها و تندیس های سنگی کوچک و بزرگ بی نظیری هستند که همگی به شیوا، خدای هندوها اختصاص پیدا کرده اند.

 

 عکس های غارهای الفنتا

 

بد نیست بدانید که غارهای باستانی الفنتا تا سده ۱۵۰۰ هم همچنان به عنوان نیایشگاه مورد استفاده قرار می گرفت. از شهر بمبئی با کشتی می توانید یک ساعته خود را به غارهای الفنتا برسانید و از یکی از بی نظیرترین جاذبه های گردشگری بمبئی دیدن کنید.


منحنی بدن شیوا (پادشاه رقص)، و یا بسیاری از رقصنده های مسلح کیهانی، و سه چهره از تریمورتی (به نمایندگی از جنبه های خالق، حافظ، و ناوشکن) بر روی دیواره های غارهای الفنتا  حکاکی شده اند.

 

غارهای الفنتا در هند
 

غارهای الفنتا در شهر بمبئی


آدرس غارهای الفنتا
برای رفتن به غارهای الفنتا Elephanta Caves باید به دروازه هند بمبئی Gateway of India بروید و از آنجا یک قایق بگیرید. حدودا یک ساعت در این سفر روی دریا خواهید بود.


گردآوری: بخش گردشگری بیتوته
منابع:
fa.wikipedia.org
eligasht.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X قیمت تورهای شهر وان ترکیه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023