آشنایی با وارنا بزرگترین شهر ساحلی در بلغارستانوارنا,وارنا بلغارستان,بلغارستان وارنا

وارنا بزرگ ترين شهر ساحلی در ساحل دریای سیاه و در کشور بلغارستان است

 

وارنا( به بلغاری:Варна) یکی از شهرهای بلغارستان و واقع در استان وارنا است. این شهر با پیشرفت روز افزون خود، به یکی از مناسب ترین مقصدهای گردشگری سفرهای تابستانه در اروپای شرقی تبدیل شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با  شهر وارنا اشنا شوید.

شهر وارنا:
وارنا یکی از شهرهای ساحلی در کشور بلغارستان است. وارنا بزرگ ترين شهر ساحلی در ساحل دریای سیاه و در کشور بلغارستان است و همچنين بعنوان دومین شهر بزرگ بلغارستان شناخته می شود. زبان رسمی مردم این شهر بلغاری است که با خط سیریایی نوشته ميشود . اما زبان های ترکی، یونانی و ارمنی هم در بین شهروندان این شهر رایج است.

وارنا یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپا هم میباشد و فرهنگ های متعددی در این منطقه به هم آمیخته شده است و در نزدیکی وارنا زمان حفاری های باستان شناسی در مکانی که نکروپولیس نامیده ميشد ، قدیمی ترین گنجینه طلای جهان مربوط به هزاره 4 پیش از میلاد کشف شد و این شهر طی سال های 1949 تا 1956 به نام استالین نامیده ميشد.

 

وارنا,وارنا بلغارستان,بلغارستان وارنا

جاذبه های گردشگری وارنا

 
اهمیت شهر وارنا:
وارنا علاوه بر جاذبه های سیاسی و موقعیتی بخاطر جاذبه طبيعي اش یعنی حمام های آب گرم، منابع آب معدنی و چشمه ای و اما منطقه شهري با ۲۰ کیلومتر سواحل شنی اهمیت زيادي دارد.

یکی از جاذبه های این شهر، حمام های مرکزي دریایی و خط شنی و ماسه ای بوده که در زیر دریا و در بین گیاهان دریایی قرار گرفته است. احتمالا همین مسئله سبب جذب دانشمندان به این ناحیه شده باشد اما گردشگران را هم به طرف خود جذب ميکند.

در شهر وارنا سه زمین گلف با ۱۸ سوراخ که در نزدیکی جاذبه های دیگری مانند صخره های تراسیان، فانوس دریایی بزرگ در لبه ساحل و دریای سیاه راما واقع شده دارد. یکی از سخت ترین و جذاب ترین زمین های گلف که عاشقان این ورزش را به طرف خود می کشاند. این زمین گلف واقع در شمال وارنا و در نزدیکی بالچیک( Balchik) و کاوارنا( Kavarna) واقع شده است.

 

وارنا,وارنا بلغارستان,بلغارستان وارنا

وارنا به خاطر دارا بودن سواحل شنی اهمیت زيادي دارد.

 
آب و هوای وارنا:
آب و هوای شهر وارنا گرم و معتدل است و ميزان بارندگی که در این شهر انجام می شود تقریبا میتوان گفت که خيلي زیاد است؛ شهر وارنا در فصل های تابستان از ابتدای می (اردیبهشت ماه) شروع می شود و تا ابتدای اکتبر( اواخر شهریور ماه) طور میکشد . تابستان دمایی بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد دارد.

اطلاعات کلی شهر وارنا در بلغارستان
زبان رسمی: بلغاری
واحد پول: لف( BGN)
اختلاف ساعت با تهران: یک ساعت و نیم از تهران جلوتر است.
فرودگاه های بین المللی: فرودگاه وارنا

 

وارنا,وارنا بلغارستان,بلغارستان وارنا

بهترین زمان سفر به وارنا ماه های جولای و آگوست می باشد

 

بهترین زمان براي سفر به وارنا:
بهترین زمان سفر به وارنا ماه های جولای و آگوست است، شما میتوانید در بین ماه های مه تا اکتبر براي سفر به این شهر برنامه ريزي های لازم را انجام دهید، به دلیل آن که آب و هوای این شهر در این زمان ملایم است و دمای هوای بین ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتی گراد است.

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022