پارک ژانگ جیاجی، هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری چینپارک ژانگ جیاجی,پارک ملی ژانگ جیاجی,پارک ژانگ جیاجی چین

پارک ملی ژانگ جیاجی

 

با توجه به اینکه کشور چین تقریبا یک سوم جمعیت دنیا را در خود جای داده است، جاذبه های گردشگری گوناگون و بسیار جذاب را نیز دارد. این کشور مهد تمدّن و تاریخ در دنیا به حساب می آید و سرزمینی از عجایب و اسطوره ها میباشد از همین رو ما در این مطلب از مجله ی گردشگری تصمیم داریم تا در مورد  یکی از مشهور ترین و هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری این کشور که نامش پارک ملي ژانگ جیاجی است صحبت کنیم.

 

پارک ژانگ جیاجی,پارک ملی ژانگ جیاجی,پارک ژانگ جیاجی چین

پارک ژانگ جیاجی چین

 

پارک ژانگ جیاجی چین:

پارک ملي ژانگ جیاجی از پارک های جنگلی کشور چین است و در شمال استان هونان (به استان شیان هم شهرت دارد) قرار دارد. این پارک با ۴۸۱۰ هکتار مساحت از بزرگترین بوستان های جنگلی کشور چین است.

پارک ملی ژانگ جیاجی در 32 کیلومتری حومه شمالی شهر چانگ ژیاژیه قرار دارد این پارک از شانگهای و پکن حداقل هزار کیلومتر فاصله دارد و بار اول پس از فیلم آواتار جیمز کامرون بود که براي مسافران خارجی تور چین جذاب شد.

ژانگ جیاجی چین براي قله های زیبا و خارق العاده اش، رودهای زلالش، جنگل های انبوه و متراکمش و غارهای آهکی بزرگش مشهور است. در سال ۱۹۸۲، پارک ملي ژانگ جیاجی نخستین پارک ملي چین شد. به مرحمت فیلم پر فروش آواتار و یک بودجه پر و پیمان براي گردشگری، این جاذبه طبيعي چین به یکی از مکان هایی تبدیل شده است.

حیوانات و گیاهان در معرض خطر زيادي در این نقطه از کشور چین وجود دارند. پارک ملي ژانگ جیاجی چین در سال ۱۹۹۲ به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

 

پارک ژانگ جیاجی,پارک ملی ژانگ جیاجی,پارک ژانگ جیاجی چین

عکس هایی از زیبایی های پارک ژانگ جیاجی

 
مهم ترین دیدنی های پارک ملي ژانگ جیاجی چین:
همان طور که گفته شد بیش از 26 جاذبه توریستی تاریخی و عجیب در این صخره ها وجود دارد که مهم ترين و معروف ترین آن ها را در ادامه معرفی خواهیم کرد:


• بالابر بایلونگ( Bailong Elevator) که در سال 2015 بعنوان بلندترین و سنگین ترین بالابر بیرون از ساختمان دنیا معرفی شد.

• کوهستان یوان ژجیاجی( Yuanjiajie)

• جاده مارپیچ تونتیان، روستای هوانگشی( Huangshi)

• پل پیاده روی شيشه‌اي ( glass bridge)

• دروازه بهشت( Heaven Gate Zhangjiajie) که در واقع بلندترین غار دنیا است که طولی 30 متری و ارتفاعی 132 متری دارد. براي رسيدن به دروازه بهشت چین باید 999 پله را طی کنید!!

• کوهستان تیانزی( Tianzi Mountain) که در زبان چینی به معنای پسر آسمان میباشد و از سرداران قرن 12 چین بود. این کوهستان یکی از مرموزترین مکان های چین است که داستان های بسياري در خصوص آن نقل ميشود.

 

پارک ژانگ جیاجی,پارک ملی ژانگ جیاجی,پارک ژانگ جیاجی چین

دیدنی های پارک ژانگ جیاجی

 
• آبشار باوفگ( Baofeng Lake) یا بائوفنگ یکی از برترین مکان های تفریحی با آب و هوای خوب در پارک ملي ژانگ جیاجی است که به بهشت انسانها شهرت دارد.

• روستای یِلو استون به معنای سنگ زرد( Yellow Stone Village In Zhangjiajie National Forest Park)

• غار اژدهای زرد( Yellow Dragon Cave) غار بخاطر آبشارها و بامبوهایش مشهور شده است که در مدل خود در دنیا بی بدیل هستند و نخستین جاذبه توریستی است که برچسب ۴A در گردشگری را گرفت.

• باغ حیاط پشتی Zhangjiajie Old Courtyard که در واقع محوطه صخره ای بین قله های پارک قرار دارد.

 

پارک ژانگ جیاجی,پارک ملی ژانگ جیاجی,پارک ژانگ جیاجی چین

تصاویری از پارک ژانگ جیاجی

 
آب و هوای عجیب و غریب و سحر کننده پارک ژانگ جیاجی چین:
منطقه ژانگ جیاجی چین آب و هوای نیمه گرم سیری موسمی دارد. رطوبت و گرمایی که سبب بوجود آمدن این اکوسیستم بی همتا شده هم زمان میتواند حسابی از خجالت مسافران تور چین که در دره ها مشغول گشت زدن هستند هم در بیاید. اما تفاوت دمایی زيادي بین قله ها و دره ها در ژانگ جیاجی چین موجود است.

 

پارک ژانگ جیاجی,پارک ملی ژانگ جیاجی,پارک ژانگ جیاجی چین

پارک ژانگ جیاجی چین

 
بهترین زمان سفر به پارک ملي ژانگ جیاجی چین:
اواخر بهار و فصل تابستان بهترین زمان ها براي رفتن به تور کشور چین براي بازديد از این نقطه از چین هستند. در این زمان هوا گرم است و میتوانید دریای ابرها را در کوهستان ها ببینید.

 

براي دیدن رنگ های خارق العاده پائيزي و تجربه هوای خنک تر، پائیز به این نقطه از کشور چین بروید. ماه های سرد زمستان را براي سفر به این منطقه از چین سفارش نمی کنیم. مسیرها لیز و نا امن هستند و در مواقع بارش شدید برف و براي تعمیرات در فوریه هم جاذبه های گردشگری بسته میشوند

 


گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------