روستای باغو کیش؛ مکانی برای آشنایی با فرهنگ و سنت قدیمی مردم کیشعکس های روستای باغو کیش, تاریخچه روستای باغو, آدرس روستای باغو

روستای باغو در کیش

 

روستای باغو کیش محل اقامت بومیان جزیره! 

اگر میخواهید با فرهنگ و سنت های قدیمی مردم کیش آشنا شوید و بافت قدیمی خانه های کیش را ببینید، روستای باغو یکی از بهترین گزینه ها برای شما ست.

روستای باغو ( به انگلیسی : Baghou Village ) یا روستای ننه باغو یکی از بخشهای تاریخی و دیدنی کیش است. شاید کیش را با شهرسازی زیبا و مراکز تجاری بزرگ و تفریحات آبی اش بشناسید ولی اگر از این فضای شهری فاصله بگیرید می توانید با بافت سنتی و تاریخی جزیره آشنا شوید. 

 

روستای باغو کیش مکانی ایده آل برای آشنایی با بافت سنتی کیش است . در این روستا از درختان کهنسال لور و خانه ها و مسجد تاریخی روستا بازدید نمایید. 

در این روستا میتوانید به دور از هیاهو و شلوغی شهر ، از نزدیک در فضایی آرام و لذت بخش سبک زندگی قدیم مردمان جزیره را از نزدیک نظاره گر باشید.  

 

روستای باغو کجاست؟

روستای باغو یکی از جاذبه های گردشگری استان هرمزگان در قسمت جنوب غربی جزیره کیش است.  

 

آدرس روستای باغو, زمان بازدید از روستای باغو, مسجد تاریخی روستای باغو

عکس های روستای باغو

 

مسیر دسترسی به روستای باغو

برای رسیدن به روستای باغو میتوانید از دو مسیر استفاده کنید. 

به سمت میدان غروب کیش بروید و از آنجا به جاده باغو بپیچید .

از سمت بزرگراه خلیج فارس وارد جاده باغو  شوید. 

 

علت نامگذاری روستای باغو

گفته می شود نام روستای باغو  که به نام روستای ننه باغو هم شناخته می شود. از نام پیرزنی 100 ساله به نام ، ننه باغو ، گرفته شده است. ننه باغو زمای که کیش در تصرف پرتغالی ها بوده در این روستا زندگی میکرده است. در برخی از منابع تاریخی میتوانید داستان ، افسانه ننه باغو ، که به این روستا بازمیگردد را مشاهده کنید.

 

مسجد تاریخی روستای باغو, روستای باغو, روستای باغو کیش

مکانهای دیدنی روستای باغو

 

دیدنیهای روستای باغو

در روستای باغو علاوه بر محیط بومی ، جاذبه های دیگری هم وجود دارد از جمله مسجد تاریخی روستا و درختان لور. 

در سالهای اخیر در قالب طرح های زیباسازی کیش ، پارک دلیران با وسعت 60 هکتار در این منطقه ساخته شده ا ست  تا با افزایش امکانات تفریحی ، در کنار زیبایی های طبیعی روستای باغو ، گردشگران بیشتری را به این روستا جذب نماید.

در روستای باغو ، آبشخوری مخصوص به آهوها ساخته شده است که باعث حضور آهوها در این منطقه می شود که تماشای آن ها برای گردشگران خالی از لطف نیست . 

 

روستای باغو در کیش, روستای باغو کیش کجاست, روستای ننه باغو

عکس خانه های روستای باغو

 

مسجد تاریخی روستای باغو

یکی از آثار تاریخی ارزشمند روستای باغو ، مسجد قدیمی روستا است که به نام مسجد النبی ( ص ) شناخته می شود. قدمت ساخت این مسجد به سال 981 هجری قمری باز میگردد. 

این مسجد کوچک ولی زیبا در کنار چاه آب قدیمی روستا قرار گرفته است. 

این مسجد تاریخی یک مناره دارد و دیوار بیرونی آن بسیار کوتاه است به طوری که حیاط مسجد به راحتی از بیرون محوطه قابل دیدن است. 

 

درختان لور روستای باغو

درختان  کهنسال لور روستای باغو جزو کمیاب ترین گونه های درخت در جهان محسوب می شوند.این درخت ها از خانواده انجیر هستند و برگ هایی بیضی شکل دارد. 

میوه درخت لور ، قرمز رنگ و به اندازه فندق است. 

درخت لور در جنوب ایران و استان های بوشهر و هرمزگان دیده می شود. 

 

روستای باغو کیش, سنت های قدیمی مردم کیش, روستای باغو در کیش

مردم روستای باغو

 

ساکنان روستای باغو

تعداد خانوارهای اندکی در روستای باغو زندگی میکنند که شغل اصلی آنها دامداری است و از طریق تامین بخشی از دام زنده مورد  نیاز شهر کیش ، هزینه های زندگی را تامین می کنند. از آنجا که خاک روستای باغو حاصلخیز است ، اهالی روستا در کنار دامداری به کشاورزی هم می پردازند. 

 

در سالهای اخیر کندو داری و تولید عسل هم به منابع درآمدی مردم روستا اضافه شده است و میتوانید عسل طبیعی تولید شده توسط اهالی را در سفر به این روستا خریداری نمایید.

اهالی ، گاهی اوقات در قسمت ورودی روستا ، چادرهای سنتی سیاه رنگی به پا می کنند که محل برگزاری جشن ها و مراسم سنتی یا پخت نان و غذاهای سنتی است و گردشگران را با آداب و رسوم و غذاهای سنتی روستا آشنا می کنند. 

 

سنت های قدیمی مردم کیش, روستای باغو در کیش, روستای باغو کیش کجاست

درخت لور در روستای باغو

 

اقامت در روستای باغو

برای اقامت در روستای باغ میتوانید از اقامتگاه بومگردی روستا استفاده کنید یا این که از اهالی روستا خانه و سوئیت اجاره نمایید.

 

بهترین زمان بازدید از روستای باغو

از آنجا که آب و هوای جزیره کیش گرم و مرطوب است مسافرت در ماه های گرم سال به این روستا میتواند آزار دهنده باشد. برای این که به هوای داغ و شرجی روستا نخورید بهترین زمان سفر به روستای باغو اوایل دی ماه تا اواخر فروردین ماه است. 

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023